Home Siatkówka
Siatkówka
Bielawianka Bester Bielawa - Astra Nowa Sól 0-3 (07.12.2019) PDF Drukuj Email
czwartek, 12 grudnia 2019 20:30

Pierwszy raz w życiu wybrałem się na mecz siatkówki w Bielawie. Bielawianka podejmowała lidera II ligi, Astrę Nowa Sól. Największą atrakcją była dla mnie możliwość zobaczenia kilku byłych zawodników Stali Nysa i Juvenii Głuchołazy. Gospodarze pozytywnie zaskoczyli mnie dwoma akcjami marketingowymi, które miały na celu zwiększenie frekwencji, co chyba udało się, bo trybuna szkolnej hali wypełniła się widzami, których było około dwustu. Wśród nich pojawiło się kilku kibiców gości. Był też „człowiek-orkiestra”, który pełniąc rolę spikera równocześnie zajmował się też innymi sprawami.

 

 
Polska - Kanada 3-2 (21.05.2018) PDF Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 19:27

Mocno się zdziwiłem, gdy zdałem sobie sprawę z tego, że pierwszy raz w życiu oglądałem jakiekolwiek zawody sportowe w opolskim Okrąglaku. Mało tego, ale ten mecz był moim pierwszym siatkarskim spotkaniem, w którym oglądałem w Polsce naszą reprezentację.  Choć mecz był towarzyski, to grano jak najbardziej poważnie. Oglądał to komplet widzów, którzy fajnie się bawili. Wyremontowana hala zrobiła na mnie duże wrażenie. Przy niej jest fajna knajpka, w której wiszą koszulki Kuby Błaszczykowskiego.

 
AKS Rzeszów - Trefl Gdańsk 3-1 (06.05.2018) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 maja 2018 16:28

Cztery niezwykle wyrównane sety zagrały zespoły występujące w finale MP kadetów. Mecz stał na wysokim poziomie, ale takie emocje, które rozgrzały nawet neutralnych kibiców były dopiero pod koniec ostatniej partii. W połowie meczu zapytałem jednego z fachowców, dlaczego u tych chłopców nie widać wielkich emocji. – Oni mają przekonanie co do swoich umiejętności i dlatego spokojnie grają swoje – odpowiedział mi. We wspomnianej końcówce u obu zespołów emocje wzięły górę. Mecz ten oglądało wiele siatkarskich gwiazd.

 

 
Trefl Gdańsk - Joker Piła 3-0 (05.05.2018) PDF Drukuj Email
niedziela, 06 maja 2018 10:09

W drugim półfinale rozgrywanych w Nysie Mistrzostw Polski zagrali kadeci Trefla Gdańsk, czyli klubu, który w tym samym dniu wywalczył brązowy medal w PlusLidze, z Jokerem Piła, czyli klubem, który w dorosłej siatkówce gra w III lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym. Między kadetami tych drużyn aż takiej przepaści nie było, ale jednak gdańszczanie wygrali dość pewnie.

 
AKS Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3-1 (05.05.2018) MP kadetów PDF Drukuj Email
niedziela, 06 maja 2018 00:03

Najbardziej byłem zszokowany, gdy zobaczyłem zawodników Jastrzębskiego Węgla. Wielu z nich warunkami fizycznymi wygląda na siatkarzy z PlusLigi. Najdojrzalej prezentuje się  Oliveira, a od niego jest w tej drużynie kilku wyższych graczy. Jednak okazało się, że warunki fizyczne, to nie wszystko, bo zespół z Rzeszowa był dużo lepiej poukładany i wygrał 3:1. Spotkanie to oglądał trener Andrzej Kowal, który siedząc obok innych kibiców Sovii, przyglądał się grze swojego syna.

 
Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3-1 (22.04.2018) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 23:06

Siatkarze Juve dokonali rzadkiej sztuki. Pomimo przegrania wszystkich meczów sezonu zasadniczego, wykorzystali system play-outów i wyrzucili z ligi zespół AZS UZ Zielona Góra. Tak po ludzku nie dziwię się wściekłości Akademików, którzy się tego nie spodziewali. Jednak, jak weźmiemy pod uwagę zmiany kadrowe w Juve, to wynik tej rywalizacji mnie nie zaskakuje. Powiem więcej, szukałem tych meczów do obstawienia, bo głuchołazianie byli dla mnie pewniakiem do zwycięstwa. Radość moja była tym większa, że w meczach tych oglądałem dobrą grę syna.

 
Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3-2 (21.04.2018) PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2018 12:42

Wiedziałem, że mecz Juve – AZS będzie emocjonujący, ale nie przypuszczałem, że aż tak. W tie-breaku głuchołazianie prowadzili 14:10, by za chwilę przegrywać 14:15 i ostatecznie wygrać do 15. Głuchołazianie przez całe spotkanie pokazali, co to jest determinacja i gra ze 100% zaangażowaniem. Występ Karola Rawiaka przyciągnął na halę kilku jego kolegów ze Stali Nysa. W meczu tym w zespole gości zagrał były Stalowiec, Adrian Bocianowski, którego Zielona Góra pozyskała kilka dni przed tym meczem.

 
Hity w Głuchołazach z Rawiakiem i ... mistrzem świata PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:56

Niesamowicie eksytująco zapowiada się dwumecz Juve Głuchołazy – AZS UZ Zielona Góra. Ileż tu jest dodatkowych smaczków i atrakcji. Juve nie wygrało w sezonie zasadniczym żadnego meczu, zielonogórzanie wygrali ich sześć. Tymczasem przed play-outami głuchołazianie dokonali transferu medycznego i pozyskali „gwiazdora pierwszoligowego”, jak go nazwał komentator radiowy z Zielonej Góry, Karola Rawiaka. M.in. dzięki temu wygrali tam swój pierwszy mecz. Przed rewanżowymi pojedynkami Zielona Góra też zrobiła transfer medyczny i też wzięła byłego Stalowca. Na to Juve odpowiedziało pozyskaniem ... mistrza świata. Goście zapowiadają przyjazd autokaru kibiców. To wszystko dzieje się naprawdę, choć kompletnie nie pasuje do drugoligowych play-outów. W ten weekend w Głuchołazach trzeba być i to zobaczyć.

 
Pogoń Prudnik - Start Namysłów 1-3 (16.12.2017) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 grudnia 2017 16:52

Dotychczasowe statystyki pokazywały, że zawsze jak jestem na meczu, to wygrywa zespół trenera Przemysława Kaczmarczyka. Ten wiedząc o tym zabrał mnie do Prudnika na pojedynek Pogoni ze Startem Namysłów. Drużyna Pogoni w całości złożona jest z obecnych kadetów Stali Nysa. Okazało się, że ja jednak nie posiadam żadnej nadprzyrodzonej mocy  i młodzi nyscy siatkarze przegrali to spotkanie. Moim zdaniem zabrakło im sportowej złości. Oprócz samego meczu mogłem jeszcze pierwszy raz zobaczyć halę, na której na co dzień grają prudniccy koszykarze oraz … zawody łucznicze.

 
Juvenia Głuchołazy - Gwardia Wrocław 0-3 (02.12.2017) PDF Drukuj Email
środa, 06 grudnia 2017 19:39

Pamiętam jeszcze takie czasy, gdy Gwardia Wrocław była siatkarskim mistrzem Polski. Jeszcze bardziej utkwiły mi w pamięci jej mecze ze Stalą Nysa, które były o utrzymanie w najwyższej lidze. Tym razem miałem okazję zobaczyć siatkarzy tego klubu na meczu z Juvenią, na której spotkanie wybrałem się pierwszy raz odkąd nie ma w niej Arkadiusza Olejniczaka. Gdy zbliżałem się do hali to już słyszałem doping. Kiedy wszedłem okazało się, że w „młynie” jest … jeden człowiek z bębnem.

 
Belgia - Francja 3-2 volleyball PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 11:59

Siatkówka na najwyższym światowym poziomie, olbrzymie emocje i fantastycznie bawiąca się grupka francuskich kibiców. To wszystko spowodowało, że niezwykle zadowoleni wychodziliśmy z katowickiego Spodka. Jedyny drobny minus, to fakt, że mecz ten oglądało stosunkowo niewiele osób.

 
Turcja - Holandia 3-1 (25.08.2017) PDF Drukuj Email
sobota, 26 sierpnia 2017 08:55

Nie wiem czemu, ale jakoś nie planowałem wyprawy na siatkarskie Mistrzostwa Europy, jakie rozgrywane są w Polsce. Kiedy jednak dostałem propozycję wyjazdu w miłym w towarzystwie i żoną na dwa mecze do Katowic, to szybko się zgodziłem. Pierwszym z tych spotkań był pojedynek Turcji z Holandią. Był to mecz bez historii, który pewnie wygrali Turcy. W zespole Holandii grał znany mi z występów w Zaksie Nimir. Znałem go jako rozgrywającego, a tu zagrał na ataku.

 
ZAKSA - Skra Bełchatów 3-1 (23.04.2017) PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2017 17:32

Jadąc na mecz do Kędzierzyna zdałem sobie sprawę, że to piąty finał siatkarski, który bezpośrednio śledzę i nigdy dotychczas nie widziałem fety z okazji mistrzostwa zdobytego przez gospodarzy. Dwukrotnie Stal Nysa grała w finałach play-off z AZS-em Częstochowa. Było to w latach 90-tych. Ja byłem na meczach w Nysie, a mistrzem została Częstochowa. W 2013 roku w Kędzierzynie mistrzostwo fetowała Resovia. W poprzednim sezonie wygrała ZAKSA, ale w Rzeszowie, a ja byłem tylko na meczach  w Kędzierzynie.

 
AZS 2020 Częstochowa - Hutnik Kraków 2-0 (08.04.2017) PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 15:23

Po meczu młodzików AZS PWSZ Nysa – Cuprum Lubin zostałem na pojedynku AZS 2020 Częstochowa – KS Hutnik Kraków. Wiadome było, że zwycięzca tego spotkania zagra wieczorem z Nysą. Mecz stał na wyższym poziomie od tego poprzedniego. Lepsza była Częstochowa, która wygrała sety do 19 i 20. Moją uwagę przyciągnął jeden zawodnik, który wyróżniał się niskim wzrostem.

 
ZAKSA - Biełogorie Biełgorod 1-3 (22.03.2017) PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 22:19

Niestety, ale w moim odczuciu rosyjscy siatkarze z Biełgorodu przyjechali do Kędzierzyna jak po swoje i dość pewnie osiągnęli cel. Przez cały mecz zachowywali się tak, jakby tylko kwestią czasu było to, kiedy zapewnią sobie awans.  ZAKSA nie grała źle, ale jakby jej siatkarzom, w kluczowych momentach, zabrakło wiary w sukces. Z jednej strony zobaczyłem spotkanie stojące na wysokim światowym poziomie, a z drugiej zabrakło mi tego, żeby polski zespół zagrał mecz życia.

 
Norwid Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0-3 (25.02.2017) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 21:27

Gdy w czasie meczu AZS PWSZ Nysa – MMKS Kędzierzyn-Koźle zobaczyłem młodym zawodników Jastrzębskiego Węgla, przy których wyglądałem na niskiego człowieka, to postanowiłem pooglądać ich mecz z Norwidem Częstochowa. Widząc jak dobrze grają młodzi gracze Zaksy i wiedząc, że dzień wcześniej przegrali 1:3 z zawodnikami z Jastrzębiami, to mnie jeszcze bardziej zachęciło do zostania na ich meczu. Z kolei Norwid Częstochowa kojarzy mi się od lat jako jeden z najlepszych klubów młodzieżowych w Polsce.

 
AZS PWSZ Nysa - Start Namysłów 1-3 (18.02.2017) PDF Drukuj Email
sobota, 18 lutego 2017 22:43

Tak się zastanawiam i bardzo prawdopodobne, że będąc na trzecioligowym meczu AZS PWSZ Nysa ze Startem Namysłów byłem pierwszy raz na spotkaniu ligowym tego nyskiego klubu. W poprzednich latach chodziłem na mecze młodzików, kadetów i juniorów tego klubu, ale zawsze były to rozgrywki młodzieżowe. Przypuszczam, że nie wszyscy kibice siatkówki w Nysie wiedzą, że Stal AZS PWSZ Nysa i AZS PWSZ Nysa, to są dwa różne kluby. Do pójścia na ten siatkarski pojedynek zachęcił mnie znajomy działacz Startu, który uświadomił mi, że jest to mecz lidera z wiceliderem.

 
Juve Głuchołazy - Winner Czechowice-Dziedzice 3-0 (11.02.2017) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:46

Jeszcze nigdy nie byłem na meczu w Głuchołazach, który Juve tak łatwo wygrało. Pewne 3:0, pomimo wpuszczania kolejnych zawodników rezerwowych. Byłby to dla mnie pojedynek bez historii, gdyby nie to, że za prawidłowe wytypowanie wyniku wygrałem nagrodę. Inne kluby powinny brać przykład z działaczy Juve, którzy przed każdym spotkaniem organizują dla kibiców taki konkurs.

 
ZAKSA - Resovia 2-3 (17.12.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 grudnia 2016 21:38

Siatkarskie mecze Zaksy z Resovią, to taki odpowiednik piłkarskich pojedynków Lecha z Legią. Od lat te drużyny zaliczają się, obok Skry Bełchatów, do najbardziej topowych w Polsce. Do tego kibice obu tych klubów nie przepadają za sobą. Tego jednak nie można porównywać z realiami piłkarskimi. Na trybunach w Kędzierzynie zawsze można spotkać pojedyncze osoby w koszulkach Resovii, którzy siedzą pomiędzy miejscowymi fanami. Oczywiście jest też zawsze duża grupa kibiców Resovii, którzy wypełniają sektor gości. Trudno więc było na taki mecz nie jechać.

 
Juve Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3-0 (09.11.2016) PDF Drukuj Email
czwartek, 10 listopada 2016 18:59

W pojedynku dwóch ostatnich drużyn II ligi, Juve Głuchołazy 3:0 pokonało AZS Rafako Racibórz. Był to mój pierwszy mecz, jaki w tym sezonie pooglądałem w Głuchołazach. W porównaniu z poprzednim sezonem w zespole tym pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy podobnie jak reszta zespołu zagrali dobre spotkanie. Z kolei Rafako wyglądało dużo gorzej niż w poprzednim sezonie.

 
ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3-2 (30.10.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 16:36

Po półrocznej przerwie wybrałem się wreszcie na mecz siatkarski i na wstępie powiem, że oglądanie siatkówki w telewizji i na żywo, ma się do siebie tak, jak świniobicie do polowania. Pełna hala, doping kibiców obu klubów, ponad dwie godziny czystej gry, niezwykła dramaturgia, wielu byłych lub obecnych reprezentantów Polski, cztery zagraniczne gwiazdy, to wszystko było na wyciągnięcie ręki, dla wszystkich, którzy przybyli na halę w Kędzierzynie. Grał lider z zespołem zajmującym III miejsce.

 
ZAKSA - Resovia 3-0 (22.04.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 17:17

W drugim finałowym meczu o mistrzostwo PlusLigi liczyłem na wielkie emocje. Pamiętałem, że w ostatnim takim finale, gdy ZAKSA grała z Resovią, co mecz to inny zespół dominował. Tym razem ZAKSA ponownie rozniosła swojego rywala 3:0, wygrywając poszczególne sety do 18, 19 i 21. Był to w zasadzie mecz bez historii. Nieźle było na trybunach, ale tam, poza jedną oprawą Strefy 13, nic nowego nie było.

 
ZAKSA - Resovia 3-0 (21.04.2016) PDF Drukuj Email
sobota, 23 kwietnia 2016 10:21

W pierwszym finałowym meczu PlusLigi ZAKSA nie dała żadnych szans Resovii. Kolejne sety wygrała do 20, 14 i 18. Na trybunach był komplet widzów, którzy stworzyli barwne widowisko. Cały czas coś się działo. Były flagowiska, wielkie sektorówki i ciągły doping.

 
ZAKSA - Skra Bełchatów 2-3 (06.03.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2016 19:03

Trzy główne powody, dla których pojechaliśmy na mecz ZAKSA – Skra. Po pierwsze, to patrząc na składy obu zespołów, to grają tam zawodnicy ścisłej światowej czołówki. Po drugie, to analizując sytuację w tabeli, spotkanie to zapowiadało się bardzo pasjonująco. Po trzecie, na pojedynek ten sprzedano wszystkie bilety, a nic tak nie podnosi atrakcyjności meczu, jak komplet widzów na trybunach. Przeanalizujmy te trzy punkty.

 
ZAKSA - Resovia 3-1 (24.02.2016) PDF Drukuj Email
piątek, 26 lutego 2016 20:12

Mecze ZAKSA – Resovia to w Polsce siatkarskie klasyki. Dlatego też, choć tym razem grano w środku tygodnia i aż o 20.30, pojechaliśmy na niego. Spotkanie to oglądał komplet widzów. Wśród nich była grupa fanów Sovii. Mecz ten był szczególnie ważny dla gości, którzy walczą o prawo gry w finale ligi, w którym ZAKSA już prawie jest.

 
Juve Głuchołazy - AT Jastrzębski Węgiel 3-1 (14.02.2016) PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lutego 2016 13:42

Przed drugoligowym meczem z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla Juve miało jeszcze teoretyczne szanse na uniknięcie play outów. Żeby ich nie stracić musiało wygrać. Kiedy przed meczem zobaczyłem, że w zespole gości rozgrzewają się Radosław Gil i Konrad Formela, to pomyślałem, że drużyna z Głuchołaz raczej tego nie wygra. Ci dwaj siatkarze są w kadrze zespołu grającego w PlusLidze i w ten weekend grali nieźle w przegranym spotkaniu z Resovią. Gdy na początku pierwszej partii goście uzyskali dziewięciopunktową  przewagę, to byłem przekonany, że będzie 0:3.

 
Skra Bełchatów - ZAKSA 3-2 (07.01.2016) PDF Drukuj Email
środa, 10 lutego 2016 22:48

Często o takich meczach mówi się, że były godne finału. W przypadku tegorocznego finału Pucharu Polski nie ma w takim stwierdzeniu żadnej przesady. Fantastyczny poziom, niebywałe emocje i olbrzymia huśtawka nastrojów, to najkrótsze podsumowanie tego meczu. Do tego dwie niezwykle barwne i dość głośne grupy kibiców, to wszystko to, co Moje Wielkie Mecze lubią na meczach siatkówki.

 
Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 1-3 (06.01.2016) PDF Drukuj Email
środa, 10 lutego 2016 17:28

Półfinałowy mecz Resovia – Skra był naszym szóstym pojedynkiem w Pucharze Polski jaki widzieliśmy w ciągu dwóch dni. Było to pierwsze spotkanie, które oglądał komplet widzów. Były na nim dobrze zorganizowane grupy kibiców obu tych klubów. Na parkiecie aż roiło się od siatkarskich gwiazd.

 
Trefl Gdańsk - ZAKSA 0-3 (06.01.2016) PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 22:56

W pierwszym półfinale PP ZAKSA pewnie pokonała Trefl 3:0. Gdańszczanie stawiali opór w dwóch pierwszych partiach, które przegrali do 23 i 21. W trzecim secie nie byli już w stanie przeciwstawić się zespołowi z Kędzierzyna-Koźla, który wygrał go do 16. W ten sposób ZAKSA bez straty seta doszła do finału PP. Mecz ten oglądało więcej osób niż w piątek, ale kompletu w hali Orbita we Wrocławiu nie było.

 
SMS PZPS Spała - Skra Bełchatów 0-3 (05.01.2016) PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 12:33

Przed meczem Skry ze Spałą uważałem, że to będzie pojedynek Dawida z Goliatem. Wprawdzie wiedziałem, że w drużynie Spały grają chłopcy, którzy wygrali Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy kadetów. Jednak chłopcy ci są na trzecim miejscu w I lidze, czyli nie deklasują tam swoich rywali. Jednak to co pokazali w meczu ze Skrą przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Ci młodzi chłopcy zagrali wspaniale i porwali za sobą licznie zebraną publiczność.

 
GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0-3 (05.01.2016) PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 10:57

Kiedy poznałem wyniki losowania ćwierćfinałowych par Pucharu Polski, to pomyślałem, że dwa mecze popołudniowe, w których pierwszoligowcy mieli zagrać z topowymi drużynami PlusLigi, to będą bardzo jednostronne spotkania, które odbędą się przy prawie pustych trybunach. Tymczasem oglądało je więcej osób, niż te hitowe mecze rozgrywane od 13.00. Siatkówka to nie piłka nożna i nikt o zdrowych zmysłach nie liczył, że GKS Katowice, lider i zarazem beniaminek I ligi, ogra mistrza kraju.

 
Czarni Radom - Trefl Gdańsk 2-3 (05.01.2016) PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 00:35

Drugim ćwierćfinałem jaki rozegrano we Wrocławiu był mecz Cerradu Czarnych Radom z Lotosem Trefl Gdańsk. Na tym meczu mogli być ci sami widzowie, którzy byli na pojedynku Jastrzębski Węgiel – ZAKSA. Najtańszy bilet na ten dwumecz kosztował 30 zł. Trybuny w hali Orbita wypełniły się gdzieś w połowie. Nie było zorganizowanej grupy kibiców z Gdańska. Z kolei swój doping mieli gracze z Radomia. Kibicowały im 3 osoby, w tym 2 dziewczyny.

 
Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0-3 (05.01.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lutego 2016 22:50

Mecz Zaksy Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem zapoczątkował finałowy turniej o Puchar Polski, który rozegrano we Wrocławiu. Ostatni taki turniej oglądałem w 1996 roku, gdy Puchar Polski zdobywała Stal Hochland Nysa. Postanowiłem skorzystać z okazji, że ten turniej zorganizowano dość blisko mojego domu i w piątek wybrałem się z żoną na cztery mecze ćwierćfinałowe.

 
AZS Politechnika Opolska - Juve Głuchołazy 3-1 (30.01.2016) PDF Drukuj Email
niedziela, 31 stycznia 2016 09:40

Niezwykle ciekawie zapowiadały się siatkarskie derby Opolszczyzny. Jeżeli ktoś przed tym meczem spojrzałby na tabelę, to pomyślałby, że nic  ciekawego tu nie widzi, bo Juve Głuchołazy jest na przedostatnim miejscu, a AZS Politechnika Opolska wyprzedza go o cztery miejsca i ma aż 11 punktów więcej. Do tego jest gospodarzem. Tymczasem mecze tych dwóch drużyn są zawsze bardzo zacięte. Juve, po powrocie na boisko Olejniczaka, wygrało trzy ostatnie mecze po 3:2, w tym dwa z dużo wyżej notowanymi rywalami. A do tego w pierwszej rundzie pokonało opolan u siebie 3:2.

 
Juve Głuchołazy - MKS Andrychów 3-2 (23.01.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2016 17:40

Przed tym meczem Juve wygrało po 3:2 dwa wyjazdowe spotkania. O ile zwycięstwo w Strzelcach Opolskich nie można uznać za jakąś wielką niespodziankę, o tyle wygrana w Tychach, z trzecim zespołem w tabeli, to wręcz sensacja. W obu tych spotkaniach  zagrał trener Arkadiusz Olejniczak. Byłem ciekawy, czy swoją grą poprowadzi Juve do zwycięstwa w meczu z wiceliderem. Do tego Andrychów z dawnych czasów kojarzy mi się jako miasto siatkarskie.

 
Polska - Francja 0-3 (Berlin, 09.01.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2016 23:51

Niezwykłym przeżyciem było dla mnie oglądanie w Max-Schmeling-Halle w Berlinie siatkarskiego meczu Polska – Francja. Fantastyczną atmosferę stworzyli na trybunach kibice z obu tych państw. Na parkiecie zobaczyłem wiele gwiazd światowego formatu, wspaniałą walkę obu zespołów i grę Francji na poziomie, jakiego nigdy wcześniej na żywo nie widziałem, a przecież trochę wielkich spotkań miałem okazję już zobaczyć.

 
Niemcy - Rosja 1-3 (Berlin, 09.01.2016) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 stycznia 2016 20:34

Ani chwili nie zastanawiałem się, kiedy dostałem propozycję pojechania z żoną na dwa półfinałowe mecze siatkarskie do Berlina, gdzie cztery czołowe drużyny świata walczyły o awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Łatwy dostęp do tanich biletów i jazda samochodem na gaz w pięć osób powodowała, że to była pierwszorzędna okazja.

 
Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 0-3 (12.12.2015) PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 00:36

Niestety Juvenia zagrała słaby mecz przeciwko Rafako Racibórz i przegrała go 0:3. Stawiła mniejszy opór niż w meczu wyjazdowym z tym samym przeciwnikiem. Mecz oglądało mniej widzów niż zwykle. Powody mogą być dwa. W tym samym czasie w Nysie swój mecz rozgrywała Stal, a myślę, że są osoby, które chodzą na mecze obu tych klubów. Szkoda, że nie da się tego samego dnia być na obu takich spotkaniach. Drugim powodem niższej frekwencji mogą być słabe wyniki.

 
ZAKSA - Lotos Trefl Gdańsk 2-3 (28.11.2015) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 listopada 2015 16:57

W andrzejkową sobotę zdecydowałem się na siatkówkę na wysokim poziomie, czyli na mecz w PlusLidze. Był to pojedynek lidera z wicemistrzem kraju. Wydawało się przed nim, że gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce pokonali Resovię w Rzeszowie, są wyraźnym faworytem. Tymczasem potwierdziło się, że w sporcie ciężko jest typować zwycięzców i ZAKSA przegrała mecz 2:3. Poniżej pięć luźnych spostrzeżeń na temat tego spotkania.

 
Juvenia Głuchołazy - AZS Politechnika Opolska 3-0 (07.11.2015) PDF Drukuj Email
sobota, 14 listopada 2015 19:12

Przed meczem z akademikami z Opola Juvenia miała na koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmowała ostatnie miejsce. Na przedsezonowym turnieju w Kluczborku Głuchołazy łatwo przegrały z opolanami 1:3. Wszystko to wskazywało, że faworytem tego meczu nie będą. Tymczasem zaskoczyli wszystkich i pierwszy raz w tym sezonie wygrali 3:0.

 
ZAKSA - Politechnika Warszawska 3-0 (06.11.2015) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2015 17:47

Meczem ZAKSA – Politechnika Warszawska Moje Wielkie Mecze zainaugurowały sezon w PlusLidze. Wyjazd uważam za bardzo udany. Był naprawdę fajny a mecz, a do tego ciekawa była atmosfera na trybunach, gdzie w młynie zasiadła orkiestra, która instrumentalnie wsparła doping miejscowych.

 
Juvenia Głuchołazy - TKS Tychy 1-3 (31.10.2015) PDF Drukuj Email
środa, 04 listopada 2015 20:45

W ostatnich dwóch meczach u siebie Juvenia przegrała 2:3 i wygrała 3:1, co dało jej 4 punkty. To były jej jedyne punkty, jakie wywalczyła w dotychczasowych 5 meczach. Ciekawy byłem, czy pójdzie za ciosem i wygra z wyżej notowanym zespołem z Tychów. Okazało się, że nie. Tyszanie wygrali dość pewnie i zdecydowanie.

 
Juvenia Głuchołazy - UKS Strzelce Opolskie 3-1 (24.10.2015) PDF Drukuj Email
niedziela, 25 października 2015 20:43

Drugoligowy mecz Juvenii Głuchołazy z UKS-em Strzelce Opolskie, to z jednej strony derby województwa opolskiego, a z drugiej, pojedynek dwóch ostatnich zespołów w tabeli. Przed tym spotkaniem głuchołazianie nie mieli jeszcze żadnego zwycięstwa w lidze.

 
Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik 2-3 (10.10.2015) PDF Drukuj Email
wtorek, 13 października 2015 14:29

Juvenia była bliska sprawienia niespodzianki w meczu z drużyną Volley Rybnik. Udało jej się dość pewnie wygrać dwa pierwsze sety, co przed meczem wydawało się mało prawdopodobne. Potem jednak gładko przegrała trzecią partię, by stoczyć niezwykle zacięty bój, zakończony porażką w secie czwartym. Piąty zakończył się rzadko spotykanym wynikiem, bo rybniczanie wygrali go do 5.

 
Jastrzębski Węgiel - Berlin Volleys 1:3 (03.10.2015) PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2015 17:31

Trzymeczowy maraton siatkarski w Rudniku kończył mecz Jastrzębskiego Węgla z Berlin Volleys. Na spotkanie to przyjechało trochę osób z Jastrzębia. Oglądali go też siatkarze Effectora Kielce, w tym nysianin Szymon Biniek, który przed tym sezonem tam trafił.

 
AZS Rafako Racibórz - Juvenia Głuchołazy 3-0 (03.10.2015) PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 13:57

Jednego dnia w Rudniku zobaczyłem trzy mecze. Zacząłem ten festiwal od spotkania Zaksy z wicemistrzem Chin, potem przyszła pora na mecz II ligi, Rafako – Juvenia, by zakończyć to meczem Jastrzębskiego Węgla z Berlin Volley. I może zaskoczę, ale najbardziej wciągnęło mnie to drugie spotkanie. Jednak mecze muszą być o stawkę. W tym pojedynku było najwięcej walki, determinacji i woli zwycięstwa. Zaprezentowały to obie drużyny.

 
ZAKSA - Shan Dong Shanghai 1-3 (03.10.2015) PDF Drukuj Email
niedziela, 04 października 2015 19:42

W sobotę 03.10. pojechaliśmy na trzy mecze do Rudnika koło Raciborza. Pierwszym pojedynkiem był mecz Zaksy z wicemistrzem Chin. Kędzierzynianie zagrali w bardzo eksperymentalnym składzie. Nie był to efekt trenerskich eksperymentów, a tym, że reprezentanci państw europejskich przygotowują się do Mistrzostw Europy.

 
AZS PO Opole - Juvenia Głuchołazy 3-1 (05.09.2015) PDF Drukuj Email
niedziela, 06 września 2015 22:44

W meczu o III miejsce, rozgrywanego w Kluczborku, Pucharu Marszałka Opolszczyzny Andrzeja Buły, Juvenia Głuchołazy zagrała z AZS Politechnika Opolska. Ten mecz zapowiadał się ciekawie, bo oba zespoły grają w tej samej grupie II ligi. Z kolei trenerzy tych drużyn, Arkadiusz Olejniczak (Juvenia) i Zbigniew Rektor (AZS) byli kiedyś zawodnikami Stali Nysa.

 
ZAKSA - Trentino 2-3 (24.03.2015) PDF Drukuj Email
piątek, 27 marca 2015 23:55

Ten sezon jest bardzo słaby w wykonaniu siatkarzy ZAKSY. Nie awansowali do czołowej czwórki PlusLigi. Niepowodzeniem zakończył się też ich start w Pucharze Polski. Na sukces mogą już liczyć tylko w Pucharze CEV, gdzie w półfinale trafili na słynne Trentino, które jest liderem włoskiej ligi. W zespole tym gra wiele gwiazd, w tym Łukasz Żygadło, Matej Kazijski i Emanuel Birarelli. Mecz ten postrzegałem też jako rywalizację dwóch czołowych lig europejskich. Nie mogliśmy więc z żoną odmówić sobie takiej siatkarskiej uczty.

 
Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów (Młoda Liga) 3-2 (24.01.2015) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 23:45

W sobotę, ze względów rodzinnych, wybraliśmy się w okolice Jastrzębia. Po sprawdzeniu terminarzy uznałem, że pora pierwszy raz w życiu wybrać się na mecz Młodej Ligi. Okazja była znakomita, bo Jastrzębski Węgiel podejmował Skrę Bełchatów. Zacierałem ręce, że taki hit nam się trafił.

 
ZAKSA - Skra Bełchatów 3:0 (30.12.2014) PDF Drukuj Email
środa, 31 grudnia 2014 14:06

To mogę napisać, że 30 grudnia pooglądałem ostatni mecz w 2014 roku. Ciężko by było tego dnia o mecz piłkarski, a nawet jakby był, to nie będę udawał twardziela, ale bym go odpuścił, bo gdy wracałem z meczu o mistrzostwo PlusLigi, ZAKSA – Skra, to termometr samochodowy pokazywał minus 13. Oczywiście na zewnątrz auta.
W ostatnich latach mecze ZAKSY ze Skrą zaliczane są do siatkarskich klasyków. Tym razem spotkanie zapowiadało się mniej ciekawie, bo wydawało się, że zdecydowanym faworytem była Skra.

 
ZAKSA - Trefl Gdańsk 1-3 (13.12.2014) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:49

Bardzo ciekawie zapowiadał się dla mnie (dla Eli też) mecz Zaksy z Treflem Gdańsk. Gdańszczanie są rewelacją tych rozgrywek. Od kilku sezonów PlusLiga zdominowana jest przez cztery drużyny: Skrę, Resovię, Jastrzębski Węgiel i Zaksę. Tymczasem przed tym meczem Trefl był na III miejscu i wyprzedzał o 5 punktów Jastrzębie oraz o 6 Zaksę. Myślałem więc, że kędzierzynianie „staną na uszach” by ten mecz wygrać. Liczyłem też, że hala przy ulicy Mostowej będzie wypełniona do ostatniego miejsca, zwłaszcza, że ZAKSA wygrała ostatnie osiem meczów ligowych. Co ciekawe, nie wygrała w tym sezonie z żadnym zespołem zajmującym czołowe cztery miejsca. Zastanawiałem się też  jak w tym meczu zagra Piotr Gacek, który jeszcze w tamtym sezonie grał w Zaksie.

 
ZAKSA - AZS Olsztyn 3-1 (08.11.2014) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 listopada 2014 22:32

ZAKSA i AZS Olsztyn bardzo słabo rozpoczęły ten sezon. Ich pojedynek zapowiadał się dla mnie bardzo ciekawie, bo wiedziałem, że kto przegra ten znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji.

 
AZS Politechnika Opolska - Volley Rybnik 3-0 (25.10.2014) PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 17:50

Sam się dziwię, że do tej pory nigdy nie byłem w Opolu na siatkarskim meczu AZS-u Opole. W sobotę udało mi się to zmienić, bo pojechałem na spotkanie AZS Politechnika Opolska – Volley Rybnik (II liga). Niestety, ale pobłądziłem trochę i gdy weszliśmy na halę, to opolanie przegrywali I seta 22:24. I od tego momentu (chyba przynieśliśmy szczęście) siatkarze AZS-u znakomicie serwowali i wygrali 26:24.

 
ZAKSA - Resovia 0-3 (22.10.2014) PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 23:26

Mecze ZAKSA – Resovia to w ostatnich latach wielkie hity. Oba zespoły są zaliczane do wielkiej czwórki PlusLigi, stąd pomimo, że mecz odbywał się w środę, to pojechaliśmy zobaczyć pojedynek zespołów naszpikowanych reprezentantami wielu państw. Przed tym meczem ZAKSA była zaledwie na IX, a Resovia na III miejscu.

 
Victoria Wałbrzych - Warta Zawiercie 3-1 (20.09.2014) PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 23:39

Drugim meczem Turnieju o Puchar Burmistrza Nysy był pojedynek, w którym zagrało dwóch beniaminków I ligi, czyli Victoria Wałbrzych i Warta Zawiercie. W zespole Victorii jest 3 byłych graczy Stali Nysa, a trenerem Warty jest kolejny były zawodnik Stali. Z kolei trenerem wałbrzyszan jest były reprezentant kraju, Krzysztof Janczak, z którym po meczu chwilę porozmawiałem. Zapis tej rozmowy znajdziecie na tej stronie oraz na przegladligowy.com.

 
Chiny - Kuba 3-2 (14.09.2014) PDF Drukuj Email
środa, 17 września 2014 19:12

Teoretycznie mecz Kuby z Chinami zapowiadał się wyjątkowo mało atrakcyjnie. Równocześnie z nim miał się odbywać mecz Polski z Francją. Na szczęście chwilę wcześniej awans Polakom zapewnili Argentyńczycy i nie trzeba było być myślami przy meczu Polaków. Na hali we Wrocławiu zasiadło dużo mniej osób niż w czasie meczu Finlandia – Bułgaria, ale i tak więcej niż się spodziewałem.

 
Finlandia - Bułgaria 3-0 (14.09.2014) PDF Drukuj Email
wtorek, 16 września 2014 16:35

Kupując wcześniej bilety na 2 mecze do Wrocławia pechowo trafiłem na 2 mecze o typową „pietruszkę”. W pierwszym z nich zagrała Bułgaria z Finlandią. Bułgarzy to wielcy przegrani tych mistrzostw i jedno z największych rozczarowań. Jadąc do Wrocławia miałem mieszane uczucia, bo wiedziałem, że gdy ja będę siedział na (prawdopodobnie) pustej hali, to inni w tym czasie będą pasjonować się walką Polaków. Jednak wyjazd ten udowodnił, że na każdym meczu coś fajnego się zobaczy.

 
Brazylia - Kuba 3-1 (07.09.2014) PDF Drukuj Email
piątek, 12 września 2014 05:55

Nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem 3 mecze siatkówki jednego dnia. Mecz Brazylii z Kubą kończył nasz pobyt w katowickim Spodku. Było to tego dnia najlepsze spotkanie, które obejrzało najwięcej widzów. Na meczu był prawie komplet. Oczywiście najwięcej było Polaków. Sporo (jak na odległość od Polski) było Brazylijczyków. Byli też pojedynczy Kubańczycy.

 
Niemcy - Korea 3-0 (07.09.2014) PDF Drukuj Email
czwartek, 11 września 2014 15:16

Mecz Niemiec z Koreą okazał się spotkaniem bez historii. Niemcy łatwo wygrali 3:0. Wśród przeciwników postrach siał Grozer, który popisywał się atomowymi zbiciami. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Kaliberda, który zdobył 14 punktów, podczas gdy Grozer 10.

 
Finlandia - Tunezja 3-0 (07.09.2014) PDF Drukuj Email
środa, 10 września 2014 19:58

Skoro w Polsce odbywają się siatkarskie MŚ, to trzeba było skorzystać z okazji i pojechać zobaczyć jakiś mecz. Skoro okazało się, że bilety są niezwykle tanie (oprócz meczów Polaków), to zdecydowaliśmy się na 3 mecze. Wybierając je nie kierowaliśmy się atrakcyjnością spotkań, a kalendarzem. W niedzielę 7 sierpnia wybraliśmy się do Katowic. Gdy kupowałem bilety, to uważałem, że z 3 wybranych spotkań mecz Finlandii z Tunezją będzie najmniej atrakcyjny. Gdy już jechaliśmy, to ten pojedynek najbardziej mnie elektryzował, bo słyszałem, że na meczu będzie 5 tysięcy fińskich kibiców.

 
ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3-2 (26.04.2014) PDF Drukuj Email
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:39

W sobotę udaliśmy się na mecz ZAKSA – Jastrzębski Węgiel. Wybraliśmy go, bo mecze o III miejsce w PlusLidze, to rywalizacja 2 zespołów z wielkiej 4 polskich klubów siatkarskich. Dla każdego z nich nie zdobycie medalu to porażka, choć każdy z tych 2 klubów już coś w tym sezonie osiągnął. ZAKSA zdobyła Puchar Polski, a jastrzębianie zdobyli III miejsce w Final Four Ligi Mistrzów. Po tym pojedynku spodziewałem się wielkich emocji na parkiecie i trybunach. 2 pierwsze mecze w Jastrzębiu ZAKSA przegrała 2:3.

 
ZAKSA - Resovia 1-3 w 4. meczu play-off 2014 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 kwietnia 2014 13:52

Jadąc na sobotni mecz ZAKSA – Resovia spodziewałem się nadkompletu widzów i olbrzymich korków przy wejściu na halę. Pojawiliśmy się tam zaledwie 45 minut przed meczem. Ku mojemu olbrzymiemu zaskoczeniu okazało się, że są miejsca na parkingu. Kiedy weszliśmy na halę zaskoczyłem się jeszcze bardziej, bo na trybunach siedziała garstka widzów. Jeszcze bardziej zdziwiłem się, gdy okazało się, że na meczu nie było kompletu widzów. Prawie nikt nie siedział na dostawionych trybunach, a i na tych stałych było sporo wolnego miejsca. Czemu mnie to zdziwiło, a zarazem rozczarowało?

 
Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3-1 (15.03.2014) PDF Drukuj Email
niedziela, 16 marca 2014 01:12

Na meczach Juvenii bywam przeważnie pod koniec sezonów. Byłem 2 lata temu, gdy walczyli o utrzymanie w siatkarskiej II lidze i rok temu, gdy walczyli play-offach. Teraz pojechałem na ich ostatni w tym sezonie mecz u siebie. Podejmowali AZS Rafako Racibórz. Żeby utrzymać się w lidze musieli w tym meczu zdobyć chociaż 1 punkt, czyli wygrać 2 sety.

 
ZAKSA - AZS Olsztyn 3-0 (08.03.2014) PDF Drukuj Email
niedziela, 09 marca 2014 10:19

Po meczu Odry Opole z Bytovią ruszyliśmy do Kędzierzyna-Koźla na mecz ZAKSA – AZS Olsztyn. Sędzia przedłużył mecz w Opolu o 5 minut i o tyle spóźniliśmy się na mecz siatkówki. Gdyby nie to, że parking pod halą był pełny, to byśmy zdążyli. Gdybyśmy wyszli ze stadionu 5 minut wcześniej, to by nas ominęły wszystkie 2 bramki. Drugie ćwierćfinałowe spotkanie ZAKSA – AZS Olsztyn nie dostarczyło wielkich emocji. Podobnie, jak w pierwszym, ZAKSA pewnie wygrała 3:0 i do awansu do najlepszej czwórki potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.

 
ZAKSA - AZS Olsztyn 3-0 (02.03.2014) PDF Drukuj Email
niedziela, 02 marca 2014 22:31

Jadąc na mecz ZAKSA – AZS Olsztyn liczyłem się z tym, że trenerzy obu tych drużyn wystawią rezerwowe składy, a na trybunach będą pustki. Tak myślałem, bo mecz był o przysłowiową pietruszkę. Już przed nim było wiadome, że sezon zasadniczy ZAKSA zakończy na IV miejscu, a AZS na V. Wiadome też było, że oba zespoły już 7. marca zaczną rywalizację w I rundzie play-off, a 13. marca zagrają ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Polski. Decydując się na ten mecz byłem ciekawy, jak w Olsztynie zagra Piotr Łuka, który w poprzednim sezonie grał w Stali Nysa.

 
ZAKSA - Resovia 3-2 (19.02.2014) PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lutego 2014 09:49

Kiedy na parkiecie spotyka się mistrz kraju z wicemistrzem, a kibice obu zespołów nie przepadają za sobą, to należy się spodziewać olbrzymich emocji. Mecz ZAKSA – Resovia odbył się w niefortunnym terminie, bo w środę o 20.30, czyli wtedy, gdy w TV puszczano szlagierowy mecz Ligi Mistrzów, Arsenal – Bayern. Mimo to kędzierzyńska hala wypełniła się po brzegi. Jeżeli na tym obiekcie dostawiane są trybuny, to znaczy, że mecz wzbudził duże zainteresowanie. Tak było właśnie na meczu z Resovią.

 
Zawieszony (?) Bociek zagrał w meczu ZAKSA - Trefl Gdańsk 3-0 (2014) PDF Drukuj Email
niedziela, 09 lutego 2014 01:22

ZAKSA w trzysetowym pojedynku pokonała Trefla Gdańsk. MVP meczu został Grzegorz Bociek, który zagrał w tym spotkaniu, choć Sąd Odwoławczy podtrzymał swoją decyzję o zawieszeniu go na 4 mecze. Na pomeczowej konferencji prasowej dziennikarz NTO, Sławomir Jakubowski, zwracając się do Sebastiana Świderskiego, stwierdził, że jak przeciętny Kowalski czyta, że Bociek jest zawieszony, a potem widzi go na boisku, to nie bardzo rozumie, o co w tym wszystkim chodzi.

 
Bednaruk wściekły na sędziego, czyli ZAKSA - Politechnika Warszawska 3-0 (2013-14) PDF Drukuj Email
czwartek, 30 stycznia 2014 00:44

Jadąc na mecz Zaksy z Politechniką Warszawską trudno było mi wskazać faworyta. Kilka tygodni temu mecz ten miałby zdecydowanego faworyta, a byliby nim gospodarze. Tymczasem w ostatni weekend ZAKSA niezwykle gładko przegrała ze Skrą w Bełchatowie, a Politechnika Warszawska za 3 punkty pokonała Resovię..  Od początku spotkania widać było, że gospodarze przystąpili do niego niezwykle zmotywowani. Bardzo cieszyli się po każdym zdobytym punkcie. Wyróżniał się pod tym względem Piotr Gacek, który zagrał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Był pewnym punktem swojego zespołu.

 
Mechanik Nysa - AZS UO Opole 0-3 (25.01.2014) PDF Drukuj Email
sobota, 25 stycznia 2014 22:51

Wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem na meczu Mechanika Nysa. Nawet w czasach, gdy zespół ten grał w II lidze, a w składzie jego grali byli zawodnicy Stali. Nie wynikało to z jakieś mojej niechęci do tego klubu. Tak jakoś wyszło. Dziś postanowiłem to zmienić. Okazało się, że o 18.00 swój mecz grała Stal, a o 16.00 – Mechanik. Postanowiliśmy z Elą pójść na oba spotkania. Mechanik gra w III lidze (IV level). Dziś w meczu play-off podejmował AZS UO Opole. Zwycięzca tej pary miał trafić do czołowej czwórki. Pierwszy mecz w Opolu Mechanik przegrał 3:0.

 
Czechy - Bułgaria 3:2 i podsumowanie turnieju w Opawie (2014) PDF Drukuj Email
sobota, 11 stycznia 2014 11:15

Po 5 meczach, które zakończyły się wynikami 3:0, zostało nam spotkanie Czechy - Bułgaria. Myślałem, że ten mecz wygra 3:0 Bułgaria, której do awansu potrzbny był tylko 1 wygrany set. Czesi ciągle przeliczali swoje teoretyczne szanse. Mi się nawet nie chciało tego przeliczać, bo nie wierzyłem, że Czesi mogą wygrać 3:0 i to jeszcze z wyraźną przewagą w poszczególnych setach.

 
Holandia - Cypr 3-0 (2014) PDF Drukuj Email
sobota, 11 stycznia 2014 09:01

Niezbyt ciekawie zapowiadał się mecz Holendrów z Cypryjczykami. Ci pierwsi musieli wygrać 3:0 i liczyć na to, że Bułgaria wygra chociaż 1 seta z Czechami. Wtedy zajęliby II miejsce w turnieju i czekaliby na wyniki w innych grupach eliminacjnych, bo z 5 grup jedna drużyna z II miejsca miała uzyskać awans na MŚ.

 
Czechy - Cypr 3-0 (2014) PDF Drukuj Email
piątek, 10 stycznia 2014 23:25

Wyjątkowo mało atrakcynie zapowiadał się mecz Czechy - Cypr. Po tym, co zobaczyłem pierwszego dnia, to wiedziałem, że Czesi wygrają 3:0. Tak też się stało. Wygrali oni do 18, 21 i 16.

 
Bułgaria - Holandia 3-0 (2014) PDF Drukuj Email
piątek, 10 stycznia 2014 22:05

Sobotni mecz Bułgaria - Holandia zapowiadał się szlagierowo. Moim faworytem byli Bułgarzy, ale wydawało mi się, że po dość łatwym pokonaniu Czechów,
Holendrzy mogą z nimi powalczyć. Szczególnie ciekawiło mnie, jak na tle tak wymagającego przeciwnika wypadnie Kooy, który bardzo dobrze zagrał z Czechami.

 
Czechy - Holandia 0-3 (2014), czyli inny Kooy PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2014 21:13

Drugim meczem pierwszego dnia turnieju w Opawie było spotkanie Czechy-Holandia. Zapowiadało się ono zdecydowanie ciekawiej od starcia Bułgarii z Cyprem.Za Czechami przemawiało to, że grali u siebie.  Wspierało ich tego dnia 3 tysiące kibiców. Jednak w zespole Holandii grało więcej siatkarzy z dobrych lig.

 
Cypr - Bułgaria 0-3 (2014) PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2014 23:25

3 stycznia w Opawie rozpoczęła się dla nas siatkarska uczta. Tam odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata,
które w 2014 roku odbędą się w Polsce. W ciągu 3 dni mieliśmy zobaczyć 6 meczów. Na początek miał się odbyć pojedynek Dawida z Goliatem,
czyli mecz Cypru z Bułgarią.

 
MojeWielkieMeczeTV: ZAKSA - AZS Częstochowa (kibicowsko) PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 17:20

Na parkiecie walczyli siatkarze ZAKSY i AZS-u, a na trybunach rywalizowali kibice obu drużyn. To właśnie pokazuje ten krótki film.

 
ZAKSA - AZS Częstochowa (2013-14) PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 09:38

Mecz Zaksy z częstochowskim AZS-em nie zapowiadał się jako siatkarski szlagier, stąd brak jego transmisji w TV. Gospodarze to ścisła czołówka PlusLigi, a z kolei goście okupują przeciwległy kraniec ligowej tabeli.  Mecz ten wywołał skromne zainteresowanie, bo na trybunach było wiele wolnych miejsc. Mnie na to spotkanie przyciągnęła chęć zobaczenia w akcji … kibiców AZS-u.

 
Fotorelacja z meczu ZAKSA - Skra Bełchatów 3-1 (2013-14) PDF Drukuj Email
niedziela, 17 listopada 2013 23:13

W najciekawszym meczu 6. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 Skrę Bełchatów. Było to niezłe spotkanie, które zobaczył komplet widzów. Poniżej kilka moich refleksji z tego meczu.

 
Siatkarz Otmuchów - Miraż Głubczyce 1:3 (2013-14) PDF Drukuj Email
niedziela, 10 listopada 2013 23:11

Nigdy jeszcze nie byłem na meczu siatkarskiej IV ligi. Skoro jeżdżę na piłkarskie mecze nawet VIII ligi, to zdecydowałem się pojechać na mecz Siatkarza Otmuchów z Mirażem Głubczyce. Formalnie jest to III liga, ale tak naprawdę, to czwarty poziom rozgrywkowy. Byłem ciekawy jak taki mecz wygląda.

 
ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 2-3 (2013-14) PDF Drukuj Email
niedziela, 03 listopada 2013 00:39

Dzień po Wszystkich Świętych wybraliśmy się z Elą na szlagierowo zapowiadający się mecz ZAKSY z Jastrzębskim Węglem. Rzadko trafia się na meczu dwóch drużyn, żeby było więcej niż 2 młyny kibiców. Tu było ich aż 5. 2 z Jastrzębia i 3 miejscowe. Jastrzębskie różniły się barwami i nie współpracowały ze sobą. Wydaje mi się, że jeden z nich jest oficjalny (ten głośniejszy i liczniejszy), a drugi przywiązany do dawnych barw klubowych. W Kędzierzynie są 3 grupy kibiców, które siedzą w różnych miejscach. Jest ten oficjalny Klub Kibica, który prowadzi doping. Jest też taki, który nawiązuje do tradycji Mostostalu i trzeci, który jest najbardziej barwny (kolorowe peruki na głowach). Te grupy często łączy wspólny doping. Po meczu przeprowadziłem wywiad z Jakubem Popiwczakiem, który mimo 17 lat już drugi sezon gra w PlusLidze. Poniżej relacja z tego meczu, jaką napisałem dla przegladligowy.com.

 
MWMTV: Kibice BBTS-u w Kędzierzynie PDF Drukuj Email
niedziela, 27 października 2013 14:44

Krótki filmik z meczu ZAKSA - BBTS, na którym oglądamy doping 10-osobowej grupy kibiców BBTS-u.

 
ZAKSA - BBTS 3-0 (2013-14) PDF Drukuj Email
niedziela, 27 października 2013 11:03

W sobotę (26.10.2013) zafundowaliśmy sobie z Elą dwumecz piłkarsko-siatkarski w Kędzierzynie-Koźlu. Najpierw o 14.30 byliśmy na meczu Chemik – Małapanew Ozimek, a potem o 17.00 na ZAKSA – BBTS. Na ten drugi mecz wybraliśmy się, żeby zobaczyć, jak z taką potęgą jak ZAKSA zagra beniaminek. Chciałem zobaczyć też jak radzić sobie będą niedawni nysanie, czyli trener Janusz Bułkowski i rozgrywający Maciej Fijałek. Z tym ostatnim udało mi się po meczu porozmawiać. Poniżej relacja z tego meczu, którą napisałem dla przegladligowy.com.

 
ZAKSA - Galatasaray 3-0 (2013-14) PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2013 18:45

W środę (23.10.2013) pojechaliśmy do Kędzierzyna na mecz Ligi Mistrzów. Zapowiadając ten mecz na przegladligowy.com pisałem, że ZAKSA powinna go wygrać. Widziałem, że Galatasaray ma słabszy skład i osiągnął w zeszłym sezonie gorsze wyniki niż ZAKSA. Byłem ciekawy, czy przyjadą kibice z Turcji. Była ich mała grupa. Przypuszczam, że nie byli to fani Galatasaray, a bardziej Turcy mieszkający w Polsce. Nie mieli barw klubowych. Mieli za to flagę Turcji. Co dziwne, mieli też flagi Grecji i Portugalii. Dla kibiców piłkarskich najdziwniejsze byłoby zapewne to, że oni siedzieli obok młyna kibiców ZAKSA. Nie prowadzili żadnego dopingu. Chętniej pozowali do zdjęć. Hala ZAKSY wypełniona była w połowie. Miejscowi kibice prowadzili dość głośny doping. Poniżej cytuję relację z tego meczu, którą napisałem dla przegladligowy.com.

 
MojeWielkieMeczeTV: Doping Czarnych Radom w Kędzierzynie PDF Drukuj Email
niedziela, 13 października 2013 00:17

ZAKSA - Czarni 3:0 (12.10.2013). Poniżej doping kibiców z Radomia.

 
ZAKSA - Czarni Radom 3-0 (2013-14 PDF Drukuj Email
sobota, 12 października 2013 23:02

Jadąc na mecz ZAKSY z Czarnymi Radom ciekawiły mnie 2 kwestie. Pierwsza, to jak siatkarsko będzie wyglądał ten mecz, bo biorąc pod uwagę przedsezonowe występy kędzierzynian, to liczyłem, że może dojść do niespodzianki. Interesowało mnie też, jak zaprezentują się w Kędzierzynie kibice Czarnych. Siatkarsko było bez niespodzianki, bo ZAKSA nie dała szans beniaminkowi. Zdecydowanie najlepszy był Witczak, który brylował w ataku i na zagrywce. Kibice Czarnych zaprezentowali się bardzo fajnie. Prowadzili doping wzorowany bardziej na piłkarskim. Jednak nie zakrzyczeli miejscowych, którzy podzieleni na 3 grupy, nie zawsze ze sobą współpracujące, byli głośni. Doping Czarnych utrwaliłem na filmiku. Poniżej moja relacja z tego meczu umieszczona na przegladligowy.com.

 
Czechy - Hiszpania 3-2 (LE 2013) PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2013 23:23

Mecz Czechów z Hiszpanami kończył zmagania w grupie B Ligi Europejskie. Był o przysłowiową pietruszkę. No przepraszam, on był o 2. miejsce w opawskim turnieju. Okazało się, że była to siatkarska uczta. Już na rozgrzewce wypatrzyłem hiszpańskiego zawodnika, który nazywa się Ruiz i ma tylko 178 cm wzrostu. Zawodnik ten nie grał jako libero czy rozgrywający. Ma niesamowity wyskok i dynamiczny atak, który można TUTAJ zobaczyć.

 
Czarnogóra - Węgry 3-0 (LE 2013) PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2013 22:47

7 lipca wybraliśmy się na 2 mecze siatkarskie do czeskiej Opawy. Tam odbywał się ostatni turniej w ramach Ligi Europejskiej. Trwał on 3 dni, a my przyjechaliśmy w ostatni dzień. Jadąc tam nie mieliśmy akredytacji i biletów. Bez problemu ochrona wpuściła nas jako media. Usiedliśmy więc na stanowiskach prasowych, gdzie byliśmy sami, bo mecz Czarnogóry z Węgrami nie wzbudził zainteresowania wśród dziennikarzy i kibiców. Hala świeciła pustkami. A trzeba przyznać, że jest to ładny obiekt na niecałe 3 tysiące widzów.

 
MojeWielkieMeczeTV: 4 filmy z Ligi Europejskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lipca 2013 23:52

Będąc na 2 meczach siatkarskiej Ligi Europejskiej w Opawie nakręciłem 4 filmy, które poniżej udostępniam. Pierwszy pokazuje znakomitą atmosferę panującą na meczu Czechy - Hiszpania. Jest też na nim kilka ciekawych akcji siatkarskich. Drugi film z tego meczu pokazuje czeskich kibiców z bębnami. To samo jest na pierwszym filmie. Trzeci film pokazuje zawodnika z Hiszpanii, który mimo 178 cm wzrostu gra na ataku. Ostatni (czwarty) film przedstawia radość siatkarzy z Czarnogóry po pokonaniu Węgrów.

 
MojeWielkieMeczeTV: 3 filmy z 5. meczu ZAKSA - Resovia 2013 PDF Drukuj Email
czwartek, 25 kwietnia 2013 14:48

Za pomocą trzech krótkich filmików chcę pokazać atmosferę panującą podczas 5. decydującego meczu o mistrzostwo Polski siatkarzy pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Resovią Rzeszów. Resovia wygrała w Kędzierzynie 3:1. Pierwszy film pokazuje oprawę kibiców ZAKSY nawiązującą do spartańskich wojowników i filmu 300. Drugi pokazuje zachowanie trybun pod koniec pierwszego (najbardziej zaciętego) seta. Oglądając trzeci film jesteśmy świadkami dekoracji zawodników Resovii. Widzimy ich radość, a przy okazji reakcję miejscowych kibiców.

 
ZAKSA - Resovia 1-3 (5. mecz play-off 2013) PDF Drukuj Email
wtorek, 23 kwietnia 2013 23:00

Bardzo się ucieszyłem, jak się okazało, że rzeszowskie mecze ZAKSY z Resovią nie rozstrzygnęły rywalizacji i o mistrzostwie miał zadecydować piąty mecz w Kędzierzynie-Koźlu. Dla mnie oznaczało to, że będę miał okazję zobaczyć decydujące starcie i mistrzowską fetę. Ostatni mecz zapowiadał się niezwykle pasjonująco. Do tej pory oba zespoły wygrały po 2 razy, ale w żadnym z tych czterech spotkań nie rozegrano pięciu setów. Liczyłem, że tak będzie w ostatnim starciu tych zespołów. Zainteresowanie meczem w Kędzierzynie było olbrzymie. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich spotkań w tym mieście, postanowiono sprzedawać bilety w kasach, a nie przez internet. Obawiano się, że zbyt wielu kibiców z Rzeszowa może je zakupić. Pierwsze osoby ustawiły się w kolejce 24 godziny przed otwarciem kas.

 
Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 (play-off 2013) PDF Drukuj Email
sobota, 13 kwietnia 2013 22:40

Juvenia Głuchołazy w tamtym sezonie grała w play-outach i po pasjonujących meczach  utrzymała się w II lidze. Ten sezon był zdecydowanie lepszy, bo po rundzie zasadniczej zajęła III miejsce i zagrała w play-offach z drugim w tabeli Miliczem. Dwa pierwsze mecze zespół z Głuchołaz przegrał w Miliczu do zera. Podobnie, jak oba spotkania w rundzie zasadniczej. Liczyłem, że w tym meczu powalczy o zwycięstwo. Niestety w fatalnym stylu Juvenia przegrała 0:3.

 
MojeWielkieMeczeTV: ZAKSA - Resovia 1:3 (2013) PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2013 18:45

Nie byłeś na drugim finałowym meczu ZAKSA - Resovia? Pooglądaj filmik, a przez 3 minuty poczujesz panującą tam atmosferę. Przekroczysz z nami drzwi wejściowe na hale i zobaczysz doping kibiców.

 
Finał play-off 2013 ZAKSA - Resovia 1:3 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2013 17:22

Nie rozumiem, dlaczego drugi finałowy mecz PlusLigi rozegrano w poniedziałek. Pomimo niedogodnego terminu  pojechaliśmy do Kedzierzyna. Tym razem byliśmy na hali tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Atmosfera na trybunach była tak samo dobra jak w pierwszym meczu.

 
Finał play-off 2013 ZAKSA - Resovia 3-0 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2013 15:34

Na pierwszym finałowym meczu PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ i Resovią zameldowaliśmy się z Elą już półtorej godziny przed jego rozpoczęciem. Z przyznanymi akredytacjami byliśmy na hali zanim zaczęto wpuszczać kibiców. Chcieliśmy dokładnie poczuć atmosferę tego meczu. A tak wspaniałej, jak tego dnia, to jeszcze w Kędzierzynie  nie widzieliśmy. Mam na myśli zwłaszcza to, co się działo przed meczem i w trakcie jego trwania, bo po meczu niezłą fetę widzieliśmy rok temu, gdy ZAKSA zdobyła brązowy medal.

 
MojeWielkieMeczeTV: Trybuny na Zaksa - Resovia 2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2013 23:20

Znakomita atmosfera panowała na pierwszym finałowym meczu MP pomiędzy ZAKSĄ i Resovią. ZAKSA wygrała 3:0.

 
MojeWielkieMeczeTV: Doping ZAKSY pod koniec meczu z Jastrzębskim PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2013 01:39

Doping kibiców ZAKSY pod koniec meczu z Jastrzębskim Węglem (29.03.2013).

 
ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3-1 (2012-13) PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2013 01:24

Korzystając z okazji, że na polskich parkietach grają czołowi siatkarze świata i że Kędzierzyn-Koźle nie leży na drugim końcu Polski, pojechaliśmy na rewanżowe spotkanie ZAKSY z Jastrzębskim Węglem. Oba zespoły zagrały w tym meczu w następujących składach:
ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Fonteles, Możdżonek, Wiśniewski, Rouzier, Gacek (l) - Gladyr, Pilarz, Witczak, Nogueira
Jastrzębski Węgiel: Tischer, Gierczyński, Martino, Holmes, Polański, Łasko, Wojtaszek (l) - Malinowski, Zbierski, Bontje.

 
MojeWielkieMeczeTV: Czarowanie piłki PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2013 00:32

Wśród kibiców ZAKSY, w meczu z Jastrzębskim Węglem, wyróżniła się Pani z chorągiewką, która strasznie stara się pomóc swoim zawodnikom.Żeby wszyscy się tak angażowali.

 
MojeWielkieMeczeTV: Kędzierzyńska Żyleta PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2013 00:23

W meczach ZAKSA - Jastrzębski Węgiel pojawiła się kilkunastoosobowa barwna grupa kibiców ZAKSY, która nazwała się "Żyletą". Zobaczcie ich w akcji.

 
MojeWielkieMeczeTV: Trybuny na meczu ZAKSA - Jastrzębski 3-2 (2013) PDF Drukuj Email
sobota, 30 marca 2013 17:50

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

My football matches

Spring 2021

Turniej orlika w Grodkowie

Czarni Jelcz-Laskowice - Barycz Sułów 2:5

Polonia Nysa - MKS Kluczbork 1:3

Turniej orlika w Łambinowicach

LZS Niwnica-Konradowa - LZS Włodary-Węża 5:1

Polonia Nysa - Ruch Chorzów 1:2

Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 2-3  volleyball

Polonia Nysa - Stal Brzeg 3:0

Stal Nysa - AZS Olsztyn 3:1volleyball

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Autumn 2020

Stal Nysa - Skra Bełchatów 3:0 volleyball

Stal Nysa - VERVA Warszawa 2:3 volleyball

Stal Nysa - GKS Katowice 2:3 volleyball

LZS Goworowice - Czarni II Otmuchów-Wójcice 0:4

Stal Nysa - Czarni Radom 2:3 volleyball

Polonia Nysa - Polonia-Stal Świdnica 4:2

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0

GKS Katowice - Stal Nysa 3:2 volleyball

Cukrownik Pszenno - Zdrój Jedlina Zdrój 1:2

GKS Głuchołazy - Start Namysłów 0:4

Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0-3 volleyball

Podzamcze Nysa - LKS Goświnowice 1:8

Polonia Nysa - Górnik Łęczna 1:3

Polonia Nysa - Miedź II Legnica 4:1

Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4

LZS Dziewiętlice - UKS Karnków 3:0

Odra Opole - Lech Poznań 1:3

Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2:1

Stal Brzeg - Polonia Nysa 7:1

LKS Goświnowice - GKS Grodków 2:1

LZS Kępnica - LZS Kórnica-Nowy Dwór 15:0

Polonia Nysa - ROW 1964 Rybnik 0:5

Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0

Polonia Nysa - Ruch Zdzieszowice 3:1

Odra Opole - Wigry Suwałki 1:0

Polonia Nysa - Bielawianka Bielawa 6:1

Spring 2020

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 0-0

Polonia Nysa - Lechia Dzierżoniów 7:4

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0

Stal Nysa - Mickiewicz Kluczbork 3:0 volleyball

Polonia Nysa - LZS Starowice 3:2

AZS PWSZ Nysa - SUKSS Suwałki 3:0 volleyball

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1

AZS PWSZ Nysa - Norwid Częstochowa 0:3 volleyball

Stal Nysa - Chrobry Głogów 3:1 volleyball

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:3

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 2:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów 3:0 volleyball

Autumn 2019

Bielawianka Bielawa - Astra Nowa Sól 0:3 volleyball

Odra Opole - GKS Tychy 0:0

Stal Nysa - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 volleyball

Odra Opole - Miedź Legnica 3:0

Olimpia Podgaj - Barycz Sułów 2:2

LZS Kałków - LZS Jasienica Górna 3:2

Polonia Nysa - OKS Olesno 2:0

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno 3:1 volleyball

UKS Karnków - Atom Grądy-Malerzowice Małe 1:1

Polonia Nysa - Porawie Większyce 3:0

Odra Opole - Stal Mielec 1:0

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:0 volleyball

Polonia Nysa - Agroplon Głuszyna 2:0

LZS Chrzelice - LZS Przysiecz 2:0

Pogoń Prudnik - Polonia Nysa 0:2

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Skalnik Gracze - Polonia Nysa 0:2

Odra Opole - Arka Gdynia 1:0

Wieża Rudnica - Tarnovia Tarnów 2:2

Jiskra Rapotin - SK Namest na Hane 8:1

TJ Postrelmov - Spartak Loucna nad Desnou 2:0

Stal Nysa - Politechnika Lublin 3:0 volleyball

LZS Kępnica - Delta Bielice 8:2

Sokol Brantice - Sokol Vrbno pod Pradedem 5:2

SK Zator - FC Milotice nad Opavou 5:0

Stal Nysa - SMS PZPS I Spała 3:0 volleyball

LKS Goświnowice - LZS Kamienica Nyska 5:0

Unia Krapkowice - Stal Brzeg 2:4

MKS Gogolin - Polonia Nysa 1:6

Górnik Januszkowice - Sokół Leśnica 2:2

Orzeł Olszanka - Polonia Przylesie 2:2

Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 4:0

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 4:1 volleyball

Dabro-Bau Makowice - Bielawianka Bielawa 0:13

LZS Starowice - Zagłębie Lubin II 0:0

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:1

FK Spisska Nova Ves - 1.FK Svidnik 0:0

Piast Gliwice - BATE Borysov 1:2

Retezarna Ceska Ves - Sigiteam 6:13

Retezarna Ceska Ves - TJ Pisecna 5:5

Spring 2019

Słowianin Wolibórz - Orlęta Krosnowice 5:3

ATS Wojbórz - KS Polanica-Zdrój 5:0

KS Walim - Victoria Świebodzice 3:5

LZS Starowice - Unia Krapkowice 7:1

Zdrój Jedlina Zdrój - Włókniarz Kudowa Zdrój 3:0

Zjednoczeni Żarów - Bielawianka Bielawa 0:8

AKS Strzegom - Górnik Złotoryja 4-0

Argentyna U-20 - RPA U-20 5:2

Porugalia - Korea Południowa U-20 1:0

BKS Stal Bielsko-Biała - Tempo Puńców 5:1

LZS Stary Ujazd - GKS Głuchołazy 1:3

LZS Skorogoszcz - Olimpia Lewin Brzeski 1:1

Odra Opole - Bytovia Bytów 2:1

SKS Chmielowice - Zieloni Ligota Tułowicka 0:6

Śląsk Łubniany - Żubry Smarchowice Śląskie 1:2

Sokol Tremesna - TJ Rusin 3:0

LZS Starowice - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 1:3 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 0:3 volleyball

Blachowianka Kędzierzyn-Koźle - Sokół Leśnica 0:1

LZS Victoria Wierzbnik - LZS Czarni Przylesie Dolne 0:4

Odra Opole - GKS Katowice 0:4

Piomar Tarnów-Przywory - Naprzód Ujazd Niezdrowice 1:0

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Dąb Mościsko - Zgoda Grodziszcze 2:1

Skałki Stolec - Włókniarz Kudowa Zdrój 2:0

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 volleyball

Piast Żerniki - Nysa Kłodzko 2:0

Odra Opole - Jagiellonia Białystok 0:2

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AT Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 3:0

AZS PWSZ Nysa - Chemik Bydgoszcz 0:3 volleyball

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny karate

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 3:0 volleyball

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno 3:0 volleyball

Polska - Rosja 2:2 futsal

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

Stal Nysa - Onico Warszawa 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle II 3:2 volleyball

Autumn 2018

AZS Basket Nysa - AZS Politechnika Opolska 79-95 basketball

Stal Nysa - Norwid Częstochowa 2:3 volleyball

Bongo Krapkowice - Bassau Prószków 2:2 (k. 3:1) futsal

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:2 volleyball

Orzeł Witoszów - Dąb Mościsko 3:2

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:0 volleyball

Stal Nysa - Buskowianka Kielce 3:1 volleyball

Gryf Burkatów - LKS Dobrocin 5:1

Stal Nysa - Mickiewicz Kluczbork 3:0 volleyball

Polonia Nysa - Porawie Większyce 1:0

Polska - Włochy 0:1

Błękitni Przecza - Burza Lipki 0:2

Polska - Portugalia 2:3

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:0 volleyball

Spartan Wójtowice - Rolnik Lasocice 1:5

Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 volleyball

Przedborowianka Przedborowa - Znicz Lubnów 5:2

Venus Nowice - Włókniarz Kudowa Zdrój 1:3

Meteor Jasienica Dolna - GZ LZS Grodków 4:0

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:0

Piast Gliwice - Alga Bishkek 1:4 futsal

Piast Gliwice - KB United 1:1 futsal

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:1

Strzelinianka Strzelin - Olimpia Podgaj 1:2

Podzamcze Nysa - LZS Kastor Jasienica Górna 1:1

Lech Poznań - KRC Genk 1:2

Sokół Niemodlin - KS Krapkowice 1:2

Sokol Velke Losiny - FK Mohelnice 4:0

Sokol Lestina - 1.FC Maletin 1:6

Jagiellonia Białystok - KAA Gent 0:1

FK Bela pod Pradedem - TJ Vidnava 16:0

Odra Opole - Wigry Suwałki 2:2

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:0

Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1

Otryt Lutowiska - Orzeł Górzanka 5:5

Nelson Polańczyk - Błękitni Futory 3:2

Górnik Zabrze - Zaria Balti 1:0

Polonia Nysa - Stal Brzeg 0:1

Podzamcze Nysa - Samorządowcy Nysa 7-5

Spring 2018

Sokol Vrbno pod Pradedem - Sokol Stara Ves 6:4

Piast Nowa Ruda - Orzeł Lubawka 4:0

GKS Tychy - Odra Opole 3:0

Polska - Kanada 3-2 volleyball

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3

Polonia Nysa - LZS Starowice 3:0

AKS Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 volleyball

Trefl Gdańsk - Joker Piła 3:0 volleyball

AKS Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Joker Piła 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AKS Rzeszów 0:3 volleyball

1.FC Chronstau-Chrząstowice - Start Jełowa 1:2

KS Krasiejów - Unia Kolonowskie 3:1

Polonia Nysa - Agroplon Głuszyna 1:2

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:1

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:2 volleyball

Odra Opole - Wigry Suwałki 0:0

Silesius Kotórz Mały - Hetman Byczyna 2:2

Raków Częstochowa - Odra Opole 0:0

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1

GKS Głuchołazy - Odra II Groszmal Opole 4:0

Polska - Korea Południowa 3:2

Odra Opole - GKS Katowice 1:2

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Trójka Nakło 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Maraton Świnoujście 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - TS Volley Rybnik 3:0 (volleyball)

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3:1

Stal Nysa - Krispol Września 1:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 0:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:3

Stal Nysa - Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 3:2 (kadeci) volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 2:3 (juniorzy) volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

AZS Stal I Nysa - ZAKSA II (kadeci) 3:1 volleyball

AZS Stal II Nysa - ZAKSA I (kadeci) 0:3 volleyball

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 volleyball

Stal Nysa - AZS Częstochowa 1:3 volleyball

Autumn 2017

Stal Nysa - Gwiazdy Siatkówki 2:1 volleyball

Pogoń Prudnik - Start Namysłów 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Chrobry Głuchołazy - Olimpia Wodzisław 58-75 basketball

Juvenia Głuchołazy - Gwardia Wrocław 0:3 volleyball

ZAKSA MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS PWSZ Stal Nysa 0-3 volleyball

Polonia Nysa - Piast Strzelce Opolskie 1:0

Pogoń Prudnik - GKS Głuchołazy 3:1

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - GKS Tychy 1:0

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2

Odra Opole - Podbeskidzie 2:2

LZS Malerzowice Małe - GKS Grodków 5:2

Polska - Czarnogóra 4:2

Odra Opole - Stal Mielec 1:0

Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa 0:4

Unia Bardo - Bielawianka Bielawa 3:1

Nitro Club Nysa - DJ'e Polska 4:5

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:1

GKS Katowice - Odra Opole 1:1

Polonia Nysa - KS Krapkowice 1:2

Skalnik Gracze - Małapanew Ozimek 0:2

Belgia - Francja 3:2 volleyball

Turcja - Holandia 3:1 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:0

LZS Gościce - LZS Śliwice 3:1

Polonia Nysa - Sparta Paczków 3:1

Wisła Kraków - Cracovia 2:1

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:1

Odra Opole - Miedź Legnica 2:4

Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:2

Lech Poznań - FC Utrecht 2:2

Tatran Krasno nad Kysucou - Druzstevnik Liptovska Stiavnica 1:1

AS Trencin - DAC Dunajska Streda 1:2

MFK Vitkovice - FK Usti nad Labem 0:0

ROW Rybnik - Górnik Zabrze 0:2

MFK Kravare - Naprzód Borucin 4:6

TJ Vresina - Slavia Pist 3:0 (walkower)

SK Cierne - FK Cadca 1:7

FK Fotbal Trinec - Banik Ostrava 5:2

FK Jesenik - SFC Opava 2:4

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1

Polonia Nysa - Śląsk II Wrocław 1:5

Spring 2017

LZS Rudziczka - LZS Łąka Prudnicka 0:1

LZS Goworowice - LZS Łąka-Jodłów 4:0

LZS Malerzowice Małe - LKS Goświnowice 4:0

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:2

Odra Opole - Polonia Bytom 3:0

GKS II Polkon Konradów-Głuchołazy - LZS Chrzelice 3:5

Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:0

Odra Opole - Błękitni Stargard 3:2

Polska - Europa 6:1 WKN Challenge Kickboxing

LZS Lubrza - Metalowiec Łambinowice 3:3

Rozwój Katowice - Odra Opole 0:5

LZS Wojsław - LZS Jankowice Wielkie 3:1

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 4:3

Kłos Lutomia - Unia Bogaczowice 2:4

AZS PWSZ Nysa - AZS 2020 Czestochowa 2:0 volleyball

AZS 2020 Częstochowa - Hutnik Kraków 2:0 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Cuprum Lubin 2:0 volleyball

ROW Rybnik - Odra Opole 0:6

KS II Bodzanów/Nowy Świętów - LZS Polski Świętów 3:0

LZS Niemysłowice-Dębowiec - Czarni Korfantów 8:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Odra Opole - Legionovia Legionowo 1:1

Aluron Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA - Biełogoria Biełgorod 1:3 volleyball

Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 2:3 volleyball

Odra Opole - GKS Bełchatów 3:1

Warta Poznań - Odra Opole 1:3

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:0 volleyball

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1

Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3

AZS PWSZ Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

Norwid Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Kożle 0:3 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 2:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Start Namysłów 1:3 volleyball

Juve Głuchołazy - Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 2-3 volleyball

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:1 volleyball

Stal Nysa - TSV Sanok 3:0 volleyball

Stal Nysa - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Autumn 2016

ZAKSA - Resovia 2:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - SMS Spała 3:0 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2 volleyball

Polonia Warszawa - Odra Opole 3:4

Stal Stalowa Wola - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

LZS Kup - LZS Starowice 1:0

Juve Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:0 volleyball

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:1

Podzamcze Nysa - KS II Bodzanów/Nowy Świętów 0:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Olimpia Zambrów 0:3

Błękitni Stargard - Odra Opole 0:1

Sparta Ostroszowice - Błękitni Owiesno 1:5

Polonia-Stal Świdnica - GKS Kobierzyce 1:1

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1

Delta Bielice - Podzamcze Nysa 1:5

Odra Opole - Radomiak Radom 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1

Zieloni Łagiewniki - Harnaś Starczówek 2:4

Odra Opole - ROW 1964 Rybnik 2:0

Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

Sulko Zabreh - SK Chvalkovice 1:0

SK Cervenka - Sokol Babice 6:3

SK Unicov - FC Hlucin 5:1

Jiskra Rymarov - 1. FC Viktorie Prerov 0:4

GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0

Odra Opole - Warta Poznań 4:1

LZS Mechnice - LZS Starościn 6:2

Polonia Nysa - LZS Piotrówka 1:2

Pogoń Szczecin - Termalica Nieciecza 5:0

Świt Skolwin (Szczecin) - Lech II Poznań 0:1

Arkonia Szczecin - Błękitni II Stargard 3:0

Polonia Nysa - Start Namysłów 1:1

Odra Opole - Polonia Warszawa 2:2

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:0

Piast Gliwice - IFK Goeteborg 0:3

Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 3:0

Spring 2016

Odra Opole - Vineta Wolin 1:1

Polonia Nysa - Racławia Racławice Śląskie 10:1

Metalowiec Łambinowice - Sudety Moszczanka 2:1

LKS Boxmet Piskorzów - Sparta Ziębice 1:3

Czarni Sieniawka - Polonia Ząbkowice Śląskie 1:2

Bielawianka Bielawa - Orzeł Ząbkowice Śl. 3:2

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3-1

TJ Kamenik Cerna Voda - SK Lipova-lazne 6:0

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

LZS Buków - LZS Maciejowice 4:2

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0

Jedność 32 II Przyszowice - Tęcza Wielowieś 3:1

GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:1

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

LZS Trzeboszowice - LZS Dziewiętlice 2:1

Sokol Velke Kunetice - Tatran Supikovice 2:1

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:0

FK Mikulovice - TJ Skorosice 2:1

Sokol Stara Cervena Voda - Tatran Supikovice 3:0

Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 0:0

RZS Jarnołtów - LZS Morów-Koperniki 1:7

Stal Nysa - GKS Katowice 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - KS Milicz kadeci 3:0 volleyball

ZAKSA - Skra Bełchatów 2-3 volleyball

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2

Ruch Chorzów - Cracovia 2:3

ZAKSA - Resovia 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - Energa Ostrołęka 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - ZAKSA 3:2 volleyball

Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 1:3 volleyball

Trefl Gdańsk - ZAKSA 0:3 volleyball

SMS Spała - Skra Bełchatów 0:3 volleyball

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Czarni Radom - Trefl Gdańsk 2-3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA 0:3 volleyball

AZS Politechnika Opolska - Juve Głuchołazy 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - MKS Andrychów 3:2 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:1 volleyball

Polska - Francja 0:3 volleyball

Niemcy - Rosja 1:3 volleyball

Autumn 2015

Polska - Czechy 37:33 handball

Ukraina - Iran 21:25 handball

Stal Nysa - Giganci Ekstraklasy 0:2 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 0:3 volleyball

ZAKSA - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 volleyball

Stal Nysa - Espadon Szczecin 3:2 volleyball

Retezarna Ceska Ves - Maletin 2:2

Juvenia Głuchołazy - AZS Politechnika 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Odra Opole 1:3

Polska U-18 - Serbia U-18 0:2

Odra II Opole - KS II Krapkowice 2:1

Stal Nysa - Krispol Września 0-3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3-0 volleyball

Juvenia Głuchołazy - TKS Tychy 1:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - UKS Strzelce Opolskie 3:1 volleyball

LZS Łąka-Jodłów - KS Lubiatów 6:2

LZS Maciejowice - LZS Buków 4:2

Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik 2:3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - Berlin Volleys 1:3 volleyball

Rafako Racibórz - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

ZAKSA - Shan Dong Shanghai 1:3 volleyball

LZS Siestrzechowice - LZS Morów-Koperniki 3:1

Memoriał im. Kiczyńskiego volleyball

LZS Malerzowice Wielkie - Delta Bielice 0:3

Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 1:3 volleyball

AZS PO Opole - Juvenia Głuchołazy 3:1 volleyball

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

Neptuns Gdańsk - GTS Mokry Dwór 2:4

Rozstaje Gdańsk - Polonia Gdańsk II 1:6

Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1

Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 1:2

Victoria Tuszyn - Nysa Kłodzko 1:3

LKS Dobrocin - Orzeł Przerzeczyn Zdrój 2:0

Orzeł Piława Dolna - Koliber Uciechów 2:0

Victoria Świebodzice - Polonia Bystrzyca Kłodzka 6:0

Lech Poznań - Videoton 3:0

Strażak Licheń Stary - Polonia Golina 2:2

Górnik Konin - Rawia Rawicz 1:0

Admira Wacker - FC Red Bull Salzburg 2:2

SC Wiener Neustadt - SV Kapfenberg 0:2

Szambothelyi Haladas - MTK Budapeszt 2:2

FK Sumperk - SFC Opava 0:3

Zbrojovka Brno - Banik Ostrawa 2:1

Polska - Dania 3:0

Spring 2015

LZS Ścinawa Nyska - LZS Dytmarów 3:2

Niemczanka Niemcza - Victoria Tuszyn 1:1

Czarni Otmuchów - Orzeł Źlinice 1:0

Polska U-15 - Szkocja U-15 3:1

LZS Śliwice - LZS Ujeździec 1:7

Sparta Praga - Slavia Praga 2:1

Loko Vltavin II - Chabry 1:5

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 4:1

GKS Głuchołazy - GKS Przywory 1:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - Rekord Bielsko-Biała 1:0

ZAKSA - Trentino 2:3 volleyball

Orzeł Źlinice - Pogoń Prudnik 1:2

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:2

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:2

Hertha BSC - FC Augsburg 1:0

Stal Nysa - Camper Wyszków 3:0 volleyball

Olimp Grodków - KSZO Ostrowiec Św. 28:24 handball

Jastrzębski Węgiel (ML) - Skra Bełchatów (ML) 3:2 volleyball

Orlik Opole - Unia Oświęcim 2:8 ice hockey

Autumn 2014

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:0 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 0:3 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Fortuna Głogówek - KS Krapkowice 3:2

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

LZS Biała Nyska - Rolnik Lasocice 1:0

Polska - Szwajcaria 2:2

Stal Nysa - Krispol Września 3-0 volleyball

Sokol Bernartice - Stara Cervena Voda 2:1

Odra Opole - Pniówek Pawłowice 3:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:1 volleyball

LZS Walce - Polonia Nysa 0:4

TJ Vidnava - Banik Stare Mesto 2:0

Gazownik Wawelno - Groszmal Odra II Opole 1:2

AZS Politechnika Opolska - Volley Rybnik 3:0 volleyball

Sokół Niemodlin - LZS Racławiczki 4:5

ZAKSA - Resovia 0:3 volleyball

Polonia Bytom - Odra Opole 1:1

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1

AKS Mikołów II - UKS Szopienice 1:0

LZS Morów-Koperniki - KS Nowy Świętów 2:0

Pogoń Pieszyce - Niemczanka Niemcza 1:1

Błękitni Owiesno - Iskra Janówek 3:0 (walkower)

Victoria Wałbrzych - Stal Nysa 2-3 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Polonia Biała - LZS Nowy Dwór Kórowo 4:1

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:0 volleyball

Victoria Wałbrzych - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Chiny - Kuba 3:2 volleyball

Finlandia - Bułgaria 3:0 volleyball

Start Namysłów - Piast Strzelce Opolskie 5:0

Brazylia - Kuba 3:1 volleyball

Niemcy - Korea 3:0 volleyball

Finlandia - Tunezja 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:1

Unia Reńska Wieś - LZS Jędrzychów 3:3

Polonia Nysa - Stal Brzeg 1:0

Wicher Wilchwy - TKKF Jedność Grabownia 4:1

Spójnia Zebrzydowice - Tempo Puńców 2:1

FK Fotbal Trinec - SFC Opava 2:1

Ruch Chorzów - Metalist Charków 0:0

Energie Cottbus - Hamburger SV 2:2 (k. 1:4)

FK Varnsdorf - FK Pardubice 0:0

Budissa Bautzen - Union Berlin II 0:2

Spartak Chrastava - Jiskra Mseno 2:1

FSV Oderwitz 02 - SV Neueibau 10:1

Slovan Liberec - Dukla Praga 0:0

Lechia Dzierżoniów - Bielawianka Bielawa 3:1

Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund 0:3

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 2:1

Ruch Chorzów - Esbjerg 0:0

Hajduk Split - Dundalk FC 1:2

Hajduk Split - Istra 1961 Pula 1:1

RNK Split - Hapoel Beer Sheva 2:1

Spring 2014

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 0:1

SFC Opava - Slavia Orlova 3:0

Zieloni Ligota Tułowicka - Orzeł Olszanka 2:4

LZS Łąka Prudnicka - Sudety Moszczanka 4:2

Odra Opole - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 1:1 (k. 10:11)

Unia Złoty Stok - Sparta Ziębice 1:0

Czarni Otmuchów - Polonia Łaziska Górne 0:4

GKS 1962 Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 4:0

Jiskra Velka Kras - Vapenna 0:5

Henrykowianka Henryków - Tęcza Ścinawka Dolna 4:1

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:2

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2

Odra Opole - Polonia Bytom 1:1

Małapanew Ozimek - Otmęt Krapkowice 7:0

LZS Makowice - Rolnik Lasocice 2:3

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów 1:3

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0

Sparta Ziębice - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

LKS Rusocin - LZS Kałków 2:3

Sigma Ołomuniec - Viktoria Pilzno 1:2

Czarni Korfantów - LZS Ścinawa Nyska 0:1

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:1 volleyball

Polonia Nysa - Odra Wodzisław 2:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Odra Opole - Bytovia Bytów 1:1

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Czarni Otmuchów - Odra Opole 1:2

Dynamo Drezno - FC Sankt Pauli 1:2

Chemnitzer FC - Darmstadt 1:1

Energie Cottbus - Erzgebirge Aue 2:3

ZAKSA - Resovia 3:2 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 3:0 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 2:3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

Stal Nysa - TKS Tychy 3:1 volleyball

Mechanik Nysa - AZS UO Opole 0:3 volleyball

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

Czechy - Bułgaria 3:2 volleyball

Holandia - Cypr 3:0 volleyball

Czechy - Cypr 3:0 volleyball

Bułgaria - Holandia 3:0 volleyball

Czechy - Holandia 0:3 volleyball

Cypr - Bułgaria 0:3 (volleyball)

Autumn 2013

LZS Kałków - LZS Racławiczki 0:0

LZS Starowice - GKS Grodków 2:1

GKS Katowice - Wisła Kraków 1:1

Czarnogóra - Węgry 3:0 volleyball

Czechy - Hiszpania 3:2 volleyball

GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:2

GKS Katowice - Górnik Wałbrzych 1:1

Odra Opole - ROW Rybnik 2:2 (k. 4:2)

FK Jesenik - FK Sumperk 1:3

Odra Opole - Miedź Legnica 0:4

Piast Gliwice - Qarabag Agdam 2:2 pd

Dukla Praga - Sigma Ołomuniec 4:0

Viktoria Zizkov - FK Trinec 0:2

Sparta Praga - Jablonec 2:1

Śląsk Wrocław - Club Brugge 1:0

Rozwój Katowice - UKP Zielona Góra 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Błękitni Stargard Szczeciński 1:0

MFK Karvina - FC Hradec Kralove 2:1

FK Cadca - Tatran Presov 0:3

MSK Zylina - HNK Rijeka 1:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 0:0

MFK Vitkovice - Haj ve Slezsky 1:1

MFK Frydek-Mistek - MFK Karvina 4:1

Odra Wodzisław - BKS Stal Bielsko-Biała 0:0

Dąb Gaszowice II - Przyszłość Rogów II 1:2

LKS Lyski - LKS Chałupki 1:2

Banik Ostrawa - FK Jablonec 0:4

Czarni Otmuchów - Górnik Zabrze II 1:0

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:1

FK Mikulovice - Sigma Ołomuniec B 0:2

LZS Sękowice - LZS Polski Świętów 0:4

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 3:0

LKS Rusocin - Porawie Większyce 2:2

Śląsk Wrocław - FC Sevilla 0:5

Omya Vapenna - Sokol Velke Kunetice 6:0

SK Lipova-Lazne - Sokol Bernartice 4:3

LZS Bodzanów - Błękitni Biskupów 5:0

Swornica Czarnowąsy - LZS Piotrówka 2:0

Odra Opole - KS Polkowice 1:0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 2:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0

Odra Opole - MKS Kluczbork 0:0

Czarni Otmuchów - Nadwiślan Góra 1:3

LZS Ścinawa Nyska - Góral Sidzina 0:2

FK Mikulovice - HFK Olomouc 1:0

Stal Nysa - VK Benatky nad Jizerou 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 4:1

LZS Kamienica - LZS Karłowice Wielkie 3:3

ZAKSA - Czarni Radom 3:0 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Stal Nysa - AGH Kraków 3:2 volleyball

ZAKSA - Galatasaray 3:0 volleyball

Chemik Kędzierzyn - Małapanew Ozimek 1:1

ZAKSA - BBTS 3:0 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 2:3 volleyball

Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Kryształ Stronie Śląskie 0:1

Stal Nysa - Krispol Września 3:2

Dynamo Javornik - TJ Pisecna 1:1

Siatkarz Otmuchów - Miraż Głubczyce 1:3 volleyball

LZS Dziewiętlice - LZS Jasienica Górna 1:2

Polska - Słowacja 0:2

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Polonia Pogórze - GKS Głuchołazy 2:7

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

ZAKSA - AZS Częstochowa 3:1 volleyball

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 0:3 volleyball

Spring 2013

Stal Nysa - AZS Poznań 3:1 volleyball

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 3:2 volleyball

Skra Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 2:1

Raków Częstochowa - Pilica Koniecpol 3:0

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 volleyball

Energetyk Jaworzno - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 2:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Odra Opole 0:3

Stal Nysa - Czarni Radom 2:3 volleyball

Kęczanin Kęty - Stal Nysa 3:2 volleyball

Odra Opole - Górnik Wesoła 1:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - AZS UAM Poznań 3:2 volleyball

ZAKSA - Resovia Rzeszów 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Nysa Kłodzko - Piast Nowa Ruda 2:0

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1

Sokół Zabrzeg - Beskid Godziszka 0:3

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0

Sokół Niemodlin - Plon Skoroszyce 2:0

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:2

Slavia Orlova - FK Trinec 1:2

Pniówek Pawłowice - Szczakowianka Jaworzno 1:2

Odra Wodzisław - Odra Opole 0:2

LZS Racławiczki - LZS Niwnica-Konradowa 1:2

Czarni Otmuchów - Skalnik Gracze 4:0

Piast Strzelce Opolskie - Odra Opole 2:5

TJ Skorosice - Jiskra Velka Kras 3:2

Stomix Zulova - Dynamo Javornik 2:2

GLKS Kamiennik - Metalowiec Łambinowice 1:0

Sparta Ziębice - Boxmet Piskorzów 9:0

Odra Opole - BKS Stal Bielsko-Biała 1:0

LZS Polski Świętów - Sudety Moszczanka 2:5

Miedź Legnica - Cracovia Kraków 1:3

Górnik Wałbrzych - Calisia Kalisz 1:2

Odra Opole - Przyszłość Rogów 1:0

LZS Kępnica - Czarni Korfantów 2:4

Swornica Czarnowąsy - Odra Opole 0:1

Czarni Otmuchów - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:1

FK Mikulovice B - Sokol Stara Cervena Voda 0:4

Polonia Nysa - Unia Głuchołazy 2:1

Metalowiec Łambinowice - Sokół Niemodlin 1:1

Autumn 2012

AGRO Chmiel Ujeździec - LZS Gryżów 0:4

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0

PSV Eindhoven - Athletic Bilbao 1:0

Śląsk Wrocław - Benfica Lizbona 2:4

Śląsk Wrocław - Athletic Bilbao 0:1

Benfica Lizbona - PSV Eindhoven 1:3

FK Mikulovice - HFK Olomouc 0:3

Śląsk Wrocław - Helsingborgs 0:3

MKS Oława - Tur Turek 1:1

Odra Opole - Start Namysłów 0:0

Mornar Bar - Jedinstvo Bijelo Polje 0:0

Bokelj Kotor - Bar 1:0

Mogren Budva - Celik Niksic 1:2

Góral Sidzina - Handlowiec Domaszkowice 0:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 2:4

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:0

Rozwój Katowice - Chojniczanka Chojnice 3:2

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:0

LZS Jasienica Górna - LZS Kałków 4:1

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 1:4

Polska - Mołdawia 2:0

SFC Opava - Bohemians Praga 1:4

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1

FC Hradec Kralove - Slovan Liberec 2:2

Stal Nysa - Zaksa Kędzierzyn 0:3 volleyball

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:0

LZS Gierałcice - LZS Niwnica-Konradowa 2:0

LZS Biała Nyska - Polonia Głuchołazy 5:2

Stal Nysa - MKS Będzin 2:3 volleyball

Atom Grądy-Goświnowice - LKS Rusocin 2:1

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 5:1

Rolnik Lasocice - LZS Morów-Koperniki 0:4

Polonia Głubczyce - BKS Stal Bielsko-Biała 0:2

Racłavia Racławice Śląskie - Odra Opole 0:1

LZS Karłowice Wielkie - Podzamcze Nysa 6:7 (pd)

LZS Gryżów - Unia Głuchołazy 1:3

LZS Niwnica-Konradowa - LZS Jędrzychów 0:2

LKS Rusocin - Orzeł Źlinice 1:3

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:1

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 3:0

Spring 2012

Stal Nysa - Stal Nysa dinozaury 2:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Arkas Izmir 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4

Odra Opole - LZS Proślice 5:1

Rodło Opole - Victoria Chróścice 0:5

Odra Kędzierzyn - Chemik Kędzierzyn 1:2

Zaksa Kędzierzyn - Fart Kielce 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - Arkas Izmir 3:0 volleyball

Trentino - Zenit Kazan 1:3 volleyball

Trentino - Arkas 3:0 volleyball

Skra Bełchatów - Zenit Kazan 2:3 volleyball

Unia Głuchołazy - LZS Walce 0:2

Juvenia Głuchołazy - Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

LZS Czarnolas - Grom Mroczkowa 3:3

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Pogoń Prudnik - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 3:0 volleyball

Banik Ostrava - Viktoria Zizkov 3:1

FC Hlucin - SK Unicov 0:3

MFK Havirov - Lokomotiva Petrovice 4:1

MFK Karvina - Vysocina Jihlava 1:1

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:0 volleyball

LZS Włodary-Węża - LZS Czarnolas 3:9

LZKS Mańkowice/Piątkowice - LZS Biała Nyska 2:1

Odra Opole - Rozwój Katowice 2:2

LKS Rusocin - MKS Gogolin 2:2

TJ Pisecna - Sokol Konice B 2:4

LZS Karłowice - LZS Łąka/Jodłów 5:2

Pogoń Prudnik - Start Bogdanowice 0:2 (pd)

Czarni Otmuchów - Polonia Nysa 3:0

LZS Meszno - Agfa Prusinowice 1:1

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0

Atom Grądy-Goświnowice - LZS Łukowice Brzeskie 9:1

Metalowiec Łambinowice - Plon Skoroszyce 1:2

Czarni Korfantów - LZS Gryżów 2:2

Plon Skoroszyce - Czarni Korfantów 5:0

Autumn 2011

MSK Żilina – Slovan Bratislava 2:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 2:2

Legia Warszawa – Gaziantepspor 0:0

FC Tatran Supikovice – Jiskra Velka Kras 10:0

Polska – Gruzja 1:0

Czarni Otmuchów – Sparta Paczków 2:2

Polonia Nysa – Polonia Głubczyce 1:6

LZS Agro Chmiel Ujeździec – LZS Strażak Rzymiany 6:0

Pogoń Prudnik – Sparta Paczków 4:1

Górnik Pszów – LKS Górki Śląskie 3:0

Start Mszana – Olza Godów 1:2

TOR Dobrzeń Wielki – Odra Opole 1:3

Odra Opole – Szczakowianka Jaworzno 0:0

Plon Skoroszyce – Grom Mroczkowa 1:2

FK Mikulovice – FK Teplice 0:4, 31.08.2011

FK Zlate Hory – FK Kralice 1:1, 02.09.2011

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Arka Nowa Sól 2:1

LZS Buków – Polonia Przylesie 1:0, 11.09.2011

LUKS Meteor Jasienica Dolna – Czarni II Otmuchów 4:2

Ogrodnik Chróścina Nyska – Agfa Prusinowice 2:1

Polonia Nysa – Pogoń Prudnik 0:0

Polonia Wrocław – MKP Wołów 0:1

Śląsk Wrocław – Polonia Warszawa 4:0

LZS Wójcice – Krab Gierałcice 3:0

LKS Rusocin – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:1

Atom Grądy Goświnowice – Unia Reńska Wieś 2:3

Polonia Nysa – Czarni Otmuchów 0:1

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:0

Unia Głuchołazy – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:5

Sudety Burgrabice - LZS Buków 1:2

Handlowiec Domaszkowice - Plon Skoroszyce 0:4

Polska - Włochy 0:2

Unia Tułowice - Odra Opole 1:4

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1

Spring 2011

Hutnik Kraków – Iskra Klecza 2:2

Wisła Kraków – Widzew 2:0

Termalica Bruk-Bet KS Nieciecza – GKS Bogdanka Łęczna 2:2

Cracovia Kraków – Lech Poznań 1:0

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 3:0

LZS Konradowa – Czarni Otmuchów 0:3

FK Mikulovice – Banik II Ostrawa 1:1

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0

Ślęża Wrocław – Kuźnia Jawor 1:0

Śląsk Wrocław – Widzew 2:2, 09.04.2011

LZS Ścinawa Nyska – Unia Głuchołazy 3:1

Czarni Otmuchów – Polonia Nysa 2:1

Polonia Bytom – Jagiellonia Białystok 3:2

Skalnik Gracze – Energetyk ROW Rybnik 0:2

Olimpia Lewin Brzeski – Pogoń Prudnik 2:3

Polonia Nysa – Sparta Paczków 1:1

LZS Jędrzychów – LZS Czarnolas 4:0

LZS Kastor Jasienica Górna – LZS Kałków 0:2

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 0:2

Podzamcze Nysa – Unia Reńska Wieś 2:0

LZS Wójcice – LZS Karłowice Wielkie 2:1

Sparta Paczków – Swornica Czarnowąsy 2:2

Grom Mroczkowa – LZS Jędrzychów 4:3

Podzamcze Nysa – Grom Mroczkowa 2:3

Polonia Nysa – Olimpia Lewin Brzeski 1:0

Atom Grądy Goświnowice – Orzeł Olszanka 2:3

Agfa Prusinowice – Atom Grądy Goświnowice 1:0

Start Namysłów – Czarni Otmuchów 2:1

Autumn 2010

Hajduk Split – HSV Hamburg 3:3

Ruch Chorzów – Austria Wiedeń 1:3

Ruch Zdzieszowice – Bałtyk Gdynia 2:3

LZS Leśnica – Start Bogdanowice 3:1

Sigma Ołomuniec – Zbrojovka Brno 3:0

Polonia Nysa – Rolnik Wierzbica Górna 0:1

Unia Głuchołazy – LZS Konradowa 2:0

Czarni Otmuchów – Racłavia Racławice Śląskie 0:0

LZS Kałków – Unia Krapkowice 2:0

Polonia Nysa – Piast Strzelce Opolskie 4:0

Grunwald Ruda Śląska – KS Żory 2:2

MOSiR Stal Zabrze – Naprzód Łubnie 7:1

Pogoń Nowy Bytom – MKS II Siemianowice Śląskie 3:1

GKS Katowice – LKS Nieciecza 0:0, 09.10.2010

Odra Kędzierzyn-Koźle – Racłavia Racławice Śląskie 2:0

LKS Rusocin – Czarni Otmuchów 1:6

FK Mikulovice – Valasske Mezirici 3:1

LZS Niwnica – RZS Jarnołtów 9:1

Agfa Prusinowice – Strażak Lipniki 1:0

Lech Poznań – Manchester City 3:1

LKS Rusocin – Odra Kędzierzyn-Koźle 1:0