Home Napisałem dla innych
W mediach
Jak mocno zmieniły się kadry klubów I ligi? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 lipca 2018 23:32

Zawsze przed startem piłkarskiej I ligi mam dwa odczucia. Jedno, że większość zespołów prawie całkowicie zmienia swoje kadry, a drugie, że do tej ligi trafia wielu piłkarzy z klubów ekstraklasowych. Sprawdziłem to analizując 17 meczów, jakie w dwóch pierwszych kolejkach zagrały kluby I ligi. Okazuje się, że w meczach tych zagrało 35% piłkarzy, których wiosną nie było w kadrach swoich obecnych klubów. W spotkaniach tych mogliśmy zobaczyć tylko 11 piłkarzy, którzy na wiosnę reprezentowali w Ekstraklasie inne kluby oraz 3 z innych najwyższych lig państw europejskich.

 

 
Podsumowałem 3. kolejkę Nice 1 Liga PDF Drukuj Email
środa, 16 sierpnia 2017 15:10

Po trzech kolejkach zaczyna się powoli klarować układ tabeli, który jest dość zaskakujący. Gdyby rok temu zapytać, jak będzie wyglądać czołowa czwórka I ligi i dać do wyboru dwie odpowiedzi. Pierwszą, tę właściwą, która wygląda tak: Bytovia, Chrobry, Odra i Puszcza. I drugą, w której kolejność jest dokładnie odwrotna, czyli pokazująca tabelę od końca, a wyglądającą tak: Ruch, Podbeskidzie, Wigry i GKS Katowice.  Dla wszystkich naturalnym wyborem byłaby ta czołówka, w której są trzy zespoły znane z gry w Ekstraklasie plus zeszłoroczna rewelacja Pucharu Polski.

 
Wszyscy o coś walczą, czyli II liga na półmetku PDF Drukuj Email
czwartek, 17 listopada 2016 19:17

W tym sezonie II liga jest niezwykle ciekawa. Na półmetku rozgrywek mamy taką sytuację, że każdy zespół o coś gra. Jedni walczą o awans, inni chociaż o prawo gry w meczach barażowych o I ligę, a jeszcze inni o utrzymanie. Z tego spora cześć zespołów jest takich, że tak naprawdę ich sytuacja powoduje, że liczą się  w grze o awans, ale jednocześnie są zagrożeni walką o utrzymanie. Atrakcyjność II ligi podnosi fakt, że bezpośredni awans z niej uzyskają aż trzy zespoły, a do tego czwarty zagra mecze barażowe z zespołem I ligi. Jeżeli do tego dodamy cztery drużyny, które spadną, to aż połowa ligi znajdzie się na miejscach, które wywołają duże emocje, czyli przyniosą radość lub smutek.

 
Pierwszoligowi siatkarze w PlusLidze PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2015 22:41

Przed tym sezonem dość duża grupa zawodników I ligi została zakontraktowana przez kluby PlusLigi. Po sześciu kolejkach możemy już powiedzieć, czy udało im się przebić do składów swoich nowych drużyn i czy odgrywają w nich czołowe role. Uogólniając można powiedzieć, że niewielu z nich dostaje szanse gry, a jak ją otrzymują, to częściej w roli zmienników i to w tych mniej medialnych klubach.

 
Piłkarze T-Mobile Ekstraklasy z topowych lig PDF Drukuj Email
niedziela, 21 czerwca 2015 19:48

Na wiosnę w T-Mobile Ekstraklasie zagrało trzynastu piłkarzy, którzy kiedykolwiek kopnęli piłkę na boiskach jednej z pięciu najbardziej medialnych lig Europy. Chodzi o Primera Division, Premier League, Bundesligę, Serie A i Ligue 1. Z tego grona siedmiu to Polacy. Tylko dwóch z tej trzynastoosobowej grupy zagrało w topowych ligach ponad 100 meczów. Jeden z nich to Dariusz Dudka, a drugi to Francuz, Olivier Kapo, który jako jedyny grał w trzech takich ligach. Siedem polskich klubów miało takich piłkarzy i tylko jeden z nich zakwalifikował się do europejskich pucharów.

 
PlusLiga już drugą siłą Ligi Mistrzów PDF Drukuj Email
piątek, 30 stycznia 2015 00:28

Na podstawie sumy punktów zdobytych w fazie grupowej Ligi Mistrzów wyszło, że PlusLiga jest drugą ligą Europy. Od polskich klubów więcej punktów zdobyły tylko drużyny rosyjskie. Na trzecim miejscu znalazły się zespoły z Włoch. W poprzednim sezonie kolejność była taka: Włochy, Rosja, Polska.
PlusLiga awansowała więc o jedno miejsce. Jeszcze lepiej wygląda to, gdy spojrzymy na średnią punktów zdobytych przez kluby poszczególnych państw. Porównując  z poprzednim sezonem, to Polska awansowała z siódmego na drugie miejsce.

 
Zapraszam na ostatnie wydanie Magazynu Futbol - będzie sporo kontrowersji PDF Drukuj Email
sobota, 17 stycznia 2015 09:05

W najbliższą niedzielę (19.01.) o godzinie 9.00 ostatni raz posłuchacie moich wywodów na tematy piłkarskie. Wtedy to na falach Radia Nysa odbędzie się XXV wydanie Magazynu Futbol. Ten jubileuszowy odcinek ma być jednocześnie ostatnim.

 
Zapraszam na audycję w Radio Nysa, gdzie przepytamy piłkarza Odry Opole PDF Drukuj Email
piątek, 09 stycznia 2015 20:43

Już w najbliższą niedzielę (11.01.2015) kolejny odcinek Magazynu Futbol. Tym razem przepytamy w Radio Nysa (103.6 fm) piłkarza Odry Opole, Krystiana Kowalczyka. Rozpoczynamy o godz. 9:00. Można też posłuchać na www.nysa.fm.

 
To tylko mit, że kto nie wygrywa 3-0, ten przegrywa 2-3 PDF Drukuj Email
piątek, 19 grudnia 2014 21:59

Od lat panuje przekonanie, że w siatkówce jest zasada, że „kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 2:3”. Sam mam w pamięci mnóstwo takich meczów, w których zespół przegrywający 0:2 potrafił wygrać. Takie spotkania trudno zapomnieć. Postanowiłem zasadę tę sprawdzić analizując mecze, jakie rozegrano w tym sezonie w dwóch najlepszych polskich ligach. Wniosek z tej analizy może być tylko taki, że przekonanie to jest nieprawdziwe. Dlaczego jednak wielu tak myśli? Myślę, że dlatego, że takie mecze zapadają nam w pamięci.

 
Krispol Liga na półmetku sezonu zasadniczego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 grudnia 2014 19:51

Siatkarze pierwszoligowych klubów znaleźli się na półmetku sezonu zasadniczego. Liga w tym sezonie została powiększona do 14 zespołów. Nikt z niej nie spadł, ale w z gry w niej zrezygnował zespół z Tychów. Pojawiło się natomiast pięciu beniaminków. Liga ta uzyskała też tytularnego sponsora, którym została firma Krispol. Jej mecze, w wymiarze jednego spotkania na tydzień,  pokazywane są na żywo na antenie TVP Sport. Na razie zdecydowanym liderem rozgrywek jest Camper Wyszków.

 
Najskuteczniejsi siatkarze PlusLigi i ich dorobek po 7 kolejkach PDF Drukuj Email
niedziela, 02 listopada 2014 18:16

Dla PrzeglądLigowy.com przygotowałem 2 zestawienia dokonań najlepiej punktujących zawodników w PlusLidze. W jednym zrobiłem zestawienie najskuteczniejszych zawodników pod względem liczby zdobytych punktów i tych, którzy zdobywają średnio najwięcej punktów na set. W drugim przeanalizowałem jaki wkład procentowy wnoszą w wyniki swoich drużyn najlepiej punktujący siatkarze. Najlepsi dwaj zdobyli ponad 20% wszystkich punktów zdobytych przez swoje zespoły. W 3 meczach udało się najlepszym siatkarzom zdobyć ponad 30% oczek wywalczonych przez ich zespoły. W zestawieniach tych szczególnie wyróżnia się Michał Filip, który jest 20-letnim zawodnikiem, którego Resovia wypożyczyła do AZS-u Politechnika Warszawska. W najlepszych drużynach zdobyte punkty rozkładają się na większą liczbę zawodników.

 
Mecze piłkarskie w Polsce co weekend ogląda z trybun pół miliona osób PDF Drukuj Email
środa, 24 września 2014 18:05

Jak to obliczyłem? Jeśli chodzi o Ekstraklasę i I ligę, to znalazłem średnią widzów i pomnożyłem ją przez liczbę spotkań do jakich dochodzi w jednej kolejce ligowej. II ligę oszacowałem na podstawie poprzedniego sezonu w dwóch II ligach.
Od III ligi w dół założyłem, na podstawie własnych obserwacji, ilu przeciętnie kibiców chodzi na takie mecze. Mam w tym względzie pewne doświadczenie, bo jako groundhopper oglądam dużo „wiejskich” meczów.
Poniżej prezentuję moje obliczenia dotyczące poszczególnych poziomów rozgrywkowych. Dodam, że liczba meczów jest dokładnie policzona, a nie szacowana.

 
Słów kilka ... okiem Wilka, czyli sceptycznie o siatkarskich MŚ PDF Drukuj Email
sobota, 30 sierpnia 2014 12:11

W momencie, gdy przyznawano Polsce organizację siatkarskich Mistrzostw Świata oczami wyobraźni widziałem pełne hale, rekordową oglądalność transmisji telewizyjnych z meczów Polaków, no i oczywiście naszych na najwyższym stopniu podium (w najgorszym wypadku z medalem). Nie byłem wtedy wielkim fantastą, bo Polska była chyba podobnie jak teraz na V miejscu w rankingu FIVB, miała w składzie światowej klasy graczy, a jej mecze gromadziły w kraju komplety publiczności. Do tego przyciągały rzesze kibiców przed ekrany telewizorów. O promocję imprezy też się nie martwiłem, bo działacze siatkarscy cały czas podkreślali, że skorzystają z doświadczeń EURO 2012. A jak się okazało, że mecz otwarcie odbędzie się na Stadionie Narodowym i obejrzy go ponad 60 tysięcy widzów, to prawie odleciałem.

 
Zmieńmy formułę siatkarskiego Pucharu Polski PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 lipca 2014 14:04

W każdym kraju w grach zespołowych największy prestiż przynosi wygranie ligi, co jest równoznaczne ze zdobyciem tytułu mistrza. Tak też jest w polskiej siatkówce, gdzie najlepsze (i najbogatsze) zespoły grają w PlusLidze, do której awans uzyskuje się nie tylko na parkietach. W tym sezonie np. awansowały zespoły, które w I lidze zajęły III i IV miejsce, a nie te z dwóch pierwszych. Żeby było jasne te wyżej sklasyfikowane o ten awans się nie starały. Można dyskutować, czy to jest dobre, czy nie. Mnie jednak martwi formuła siatkarskiego Pucharu Polski. Wydaje mi się, że takie rozgrywki organizuje się (bynajmniej powinno się) z kilku powodów. Przede wszystkim powinien on pełnić funkcję promującą siatkówkę w mniejszych ośrodkach, które nie stać na PlusLigę, a w których wychowuje się siatkarskie talenty.

 
Start Namysłów wydał program, co powinno być normą w wyższych ligach PDF Drukuj Email
czwartek, 03 lipca 2014 21:54

W Polsce bardzo mało klubów piłkarskich wydaje programy meczowe. Dotyczy to nawet T-Mobile Ekstraklasy. W niższych ligach pojawiają się incydentalnie. Dla porównania w Czechach wydaje je zdecydowana większość klubów. Dotyczy to nawet klubów niskich lig. Tam w przerwie meczu losuje się kibiców, którzy otrzymują jakieś nagrody. Losują numery biletów i właśnie numery programów meczowych. Programy te sprzedają. Dlaczego o tym piszę? Otóż niedawno dostałem sympatyczną przesyłkę ze Startu Namysłów. W kopercie znajdowały się fajne bilety tego klubu, oraz, co mnie bardzo zaskoczyło, program meczowy „Hej Start”.

 
6 lat dominacji wielkiej czwórki w PlusLidze - statystyczne podsumowanie PDF Drukuj Email
sobota, 03 maja 2014 21:29

W sezonie 2008/2009 cztery czołowe miejsca w PlusLidze zajęły kolejno: Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Od tego momentu możemy mówić, że naszą ekstraklasę siatkarską zdominowały te zespoły, które śmiało można nazwać wielką czwórką. W tym sezonie kolejność 4 najlepszych zespołów jest dokładnie taka sama jak 6 lat temu. Poniżej kilka statystyk  pokazujących rozmiar przewagi tych klubów nad pozostałymi w latach 2009/2014.

 
25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy, czyli trenerzy na gorących krzesłach PDF Drukuj Email
wtorek, 11 marca 2014 00:41

W 25. kolejce T-Mobile Ekstraklasy była słaba frekwencja i wpadło mało bramek. Najwięcej emocji dostarczyła ona trenerom, z których kilku siedzi na „gorących krzesłach”. Po tej serii spotkań posadę stracił trener Górnika, Ryszard Wieczorek. Z czołowej szóstki zespołów komplet punktów zdobył tylko Ruch Chorzów.

 
Niespodzianki w ostatniej kolejce siatkarskiej I ligi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:10

W ostatniej kolejce siatkarskiej I ligi sypnęło niespodziankami. Punkty straciły 3 czołowe zespoły, z których tylko jeden wygrał, ale 3:2 i to z outsiderem rozgrywek. Do największej niespodzianki doszło w Kętach, gdzie miejscowy Keczanin nie wykorzystał olbrzymiej szansy i przegrywając z AGH 100RK Kraków skazał się na play-outy.
Lider z Będzina pojechał na ostatnie spotkanie do Nysy, gdzie niespodziewanie przegrał 0:3 z tamtejszą Stalą.

 
Facebookowa popularność Resovii i Zaksy rośnie szybciej niż najpopularniejszej Skry PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 18:44

Od ponad roku śledzę popularność klubów siatkarskich na Facebooku. Oceniam to poprzez sprawdzanie liczby „polubień”, jakie mają ich fanpage’e. Pod tym względem cały czas najlepsza jest Skra. Tak było w grudniu 2012 roku, w czerwcu 2013 i tak jest w lutym 2014. Dziś podliczyłem, jak na przestrzeni (mniej więcej) półrocza i roku wzrosła liczba „lajków” tym klubom. Okazało się, że w tych okresach zdecydowanie najbardziej wzrosła popularność Resovii. Na II miejscu pod tym względem znalazła się ZAKSA. Dopiero III jest Skra. Na IV pozycji w obu klasyfikacjach znalazł się Jastrzębski Węgiel. Widać, że te 4 kluby uważane za najlepsze w Polsce są równocześnie najpopularniejsze. Różnica jest na V pozycji.

 
40 najpopularniejszych klubów siatkarskich na Facebooku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2014 22:56

Wciąż najpopularniejszym klubem siatkarskim na Facebooku jest Skra Bełchatów, która jako jedyna ma ponad 100 tysięcy „lajków”. Na II miejscu jest Resovia, która systematycznie zbliża się do Skry. Na III miejscu jest ZAKSA, która ma około połowę  mniej „polubieni” od dwóch najlepszych pod tym względem klubów. Na IV miejscu jest Jastrzębski Węgiel. Zaskakująco wysoko jest Morze Szczecin, które grając w II lidze ma więcej facebookowych fanów niż wszystkie zespoły z I ligi. Oprócz tego klub ze Szczecina wyprzedził jeden klub z PlusLigi, którym jest BBTS. O ile kluby PlusLigi są najpopularniejsze, to nie widać dużej różnicy w popularności na Facebooku klubów z I i II ligi.

 
Wystartowała T-Mobile Ekstraklasa - nadzieja w reformie Bońka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2014 21:05

Za nami pierwsza seria spotkań, jaką rozegrano w tym roku w T-Mobile Ekstraklasie. Z jednej strony runda ta nie zapowiada się rewelacyjnie, bo na nasze boiska nie trafili piłkarze pokroju Ljuboji, Rudnevsa, czy Meliksona. Nasze najlepsze drużyny nie gwarantują regularnego grania na europejskim poziomie. Z drugiej strony rozgrywki te może uratować reforma Bońka, a zwłaszcza podział punktów po 30 kolejkach, co spowoduje zmniejszenie się różnic pomiędzy zespołami. Niewykluczone, że najwięcej emocji dostarczy nam walka o grupę mistrzowską. No i potem bój o mistrzostwo, europejskie puchary i utrzymanie w lidze. Jest szansa, że wiele zespołów będzie do końca walczyło o czołowe miejsca i utrzymanie. Już ta kolejka pokazała, że najciekawsze mecze mogą być z udziałem drużyn typu Korona, Pogoń, Zawisza, czyli tych ligowych średniaków. Poniżej, ocena występów poszczególnych drużyn.

 
Moje Wielkie Mecze zapraszają do Fantasy Liga PDF Drukuj Email
czwartek, 13 lutego 2014 16:48

W ten weekend startuje T-Mobile Ekstraklasa, a wraz z nią Fantasy Liga. Bardzo fajna zabawa polegająca na stworzeniu swojej wirtualnej drużyny, ale z zawodników, którzy zagrają w realnym świecie. Można powalczyć o fajne nagrody. Moje Wielkie Mecze nagród nie fundują, ale zapraszają do swojej prywatnej ligi. Kto czyta tę stronę, to może zmierzyć się z jej autorem i innymi czytelnikami. Kod do ligi Moje Wielkie Mecze 608315719.  Zapraszam też do ligi Przeglądu Ligowego. Kod do tej ligi, to 737078593.

 
Jakub Bednaruk odpowiada na pytanie Moich Wielkich Meczów PDF Drukuj Email
sobota, 01 lutego 2014 11:14

Jak już pisałem w relacji z meczu ZAKSA - Politechnika Warszawska, po jego zakończeniu swoich pretensji do sędziego nie krył trener gości, Jakub Bednaruk. W sieci znalazłem film z pomeczowej konferencji prasowej, na którym Moje Wielkie Mecze zadają trenerowi Bednarukowi pytanie w tej sprawie. Ten dosyć emocjonalnie odpowiedział na nie.

 
Najpopularniejsze fanpage'e polskich siatkarzy PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2014 22:33

Postanowiłem sprawdzić, którzy z polskich siatkarzy mają najpopularniejsze fanpage’e na Facebooku. Okazuje się, że najwięcej polubień mają te prowadzone przez tych, którzy są lub byli reprezentantami Polski. Zdecydowanie najpopularniejszy jest Bartosz Kurek. Jego fanpage ma ponad 130 tysięcy fanów. Może częściowo wynika to z faktu, że Kurek rzadko udziela wywiadów i drugi sezon gra poza Polską. Na II miejscu jest „Igłą szyte” Krzysztofa Ignaczaka, które ma ponad 77 tysięcy polubień. III jest Zbigniew Bartman z włoskiej Modeny, którego fanpage ma 69 tysięcy sympatyków. Można powiedzieć, że cała czołówka powiązana jest z 3 polskimi klubami, czyli Resovią, Zaksą i Skrą.

 

 
PZPS a sprawa Boćka PDF Drukuj Email
wtorek, 21 stycznia 2014 21:29

Wydawało mi się, że takie jaja, to mogą być tylko w polskiej piłce nożnej. Tymczasem wielka afera wybuchła w polskiej siatkówce. Można mówić o Bociek-gate. Sprawa ta jest niezwykle skomplikowana i budzi wiele wątpliwości. Grzegorz Bociek, to wschodząca gwiazda polskiej siatkówki. W poprzednim sezonie grał w AZS-ie Częstochowa, gdzie zaproponowano mu kontrakt z możliwością przedłużenia go na obecny sezon. Grzegorz Bociek nigdy go nie podpisał, ale brał na jego podstawie pieniądze. Kiedy przed tym sezonem trafiła mu się oferta z Zaksy, to z niej skorzystał. On i prezes Zaksy uznali, że jest on wolnym zawodnikiem. Inaczej uważano w Częstochowie. Przed sezonem PZPS uznał, że działacze AZS-u nie mają racji i Bociek zaczął grać w nowym klubie. Nagle, po 14 kolejkach, Sąd Odwoławczy uznał, że Bociek bezprawnie gra w kędzierzyńskim klubie.

 
Słów kilka ... okiem Wilka (3), czyli jednak w Legii chcą do Europy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 grudnia 2013 21:45

Tydzień temu chwaliłem prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego za stawania w obronie swoich kibiców, którzy zapełniają mu stadion. Pisałem jednak, że nie ma on pomysłu na budowę Legii europejskiego formatu, co moim zdaniem udowadniał trzymając na stanowisku trenera Jana Urbana. Tymczasem w tym tygodniu prezes Legii dokonał zmiany trenera. Stało się to po odpadnięciu Legii z Pucharu Polski. To, że po kolejnej porażce zwolniono Urbana, to żaden wyczyn, bo w wielu innych klubach postąpiono by tak samo. Jednak to, że zatrudniono zagranicznego trenera z nazwiskiem, to już jest wielka sprawa. Dzięki tej decyzji Bogusław Leśnodorski zyskał moje uznanie.

 
PlusLiga trzecią siłą Ligi Mistrzów PDF Drukuj Email
niedziela, 22 grudnia 2013 00:14

Za nami faza grupowa w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Postanowiłem sprawdzić siłę poszczególnych lig przez wyniki osiągnięte przez ich przedstawicieli w Lidze Mistrzów. Kryterium przyjąłem bardzo proste, bo sumę punktów zdobytych przez wszystkie kluby z danego kraju. Wyszło, że Polska zajęła III miejsce. Znaleźliśmy się za Włochami i Rosją. To jest chyba zgodne z tym, jak postrzegamy naszą ligę na tle Europy. Choć gdyby nie słaby występ Zaksy i potknięcia Resovii, to II miejsce było w naszym zasięgu.

 

 
Polskie kluby zagrały najdłuższe mecze i sety w Lidze Mistrzów PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2013 23:12

W siatkarskiej Lidze Mistrzów zakończyły się rozgrywki grupowe. Grało w nich 28 drużyn, które rozegrały 84 mecze. W tym gronie były 3 polskie drużyny, z których awans do dalszych gier wywalczyły Resovia i Jastrzębski Węgiel. Odpadła natomiast ZAKSA. Jak wyliczyły Moje Wielkie Mecze,  najdłuższe mecze i sety rozgrywały polskie drużyny.

 
Słów kilka ... okiem Wilka (2), czyli wojewoda, policja, kibole, race ... PDF Drukuj Email
wtorek, 17 grudnia 2013 23:50

Runda jesienna w T-Mobile Ekstraklasie dobiegła końca. Była ona dłuższa niż zwykle, bo zamiast 15 spotkań ligowych zespoły zagrały po 21 meczów. I to akurat mi się podoba, bo dotychczas sezon u nas był za krótki. Myślę, że jednak lepiej by było, gdyby jak najwięcej kolejek rozgrywano od lipca do października. W listopadzie i grudniu też trzeba grać, ale nie powinno się tego robić częściej niż raz w tygodniu. Nie to, żebym się martwił, że piłkarze się zmęczą lub zmarzną. Szkoda mi jest kibiców, którzy muszą marznąć.

 
Słów kilka ... okiem Wilka, czyli Polska to dziwny kraj PDF Drukuj Email
sobota, 07 grudnia 2013 16:55

Przeżywaliśmy niedawno dwa medialne spektakle. Wszyscy czekali na decyzje w sprawie trenerów naszych reprezentacji, zarówno tej piłkarskiej, jak i siatkarskiej.  W obu przypadkach przegrani trenerzy mieli olbrzymią chrapkę na dalsze otrzymywanie związkowej kasy. Trzeba jednak podkreślić, że obu trenerów wiele różniło.

 

 
Galatasaray pierwszym rywalem ZAKSY PDF Drukuj Email
wtorek, 22 października 2013 17:07

W tym sezonie w Przeglądzie Ligowym mam pod opieką zespół ZAKSY. Przyszło mi więc zapowiedzieć ich pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, w którym zagrają z Galatasaray Stambuł. Poniżej treść artykułu, jaki napisałem dla przegladligowy.com.

 
Czy ZAKSA się wzmocniła? PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 22:10

W najbliższą sobotę ruszają rozgrywki siatkarskiej PlusLigi. Jednym z zespołów, który w nich zagra jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która jest aktualnym wicemistrzem Polski. Drużyna ta miała bardzo udany poprzedni sezon, choć do pełni szczęścia zabrakło wygrania PlusLigi. Oprócz wicemistrzostwa zdobyła Puchar Polski i awansowała do Final Four Ligi Mistrzów. Przed tamtym sezonem była wymieniana w gronie 4 faworytów do wygrania ligi. Obok niej wymieniano: Skrę, Resovię i Jastrzębski Węgiel. Przed tym sezonem w zespole ZAKSY nastąpiły dość duże zmiany. Czy ZAKSA jest mocniejsza od tej drużyny z poprzedniego sezonu? Czy może te zmiany ją osłabiły?

 
Outsider wygrał z liderem - podsumowanie 11. kolejki II ligi zach. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 października 2013 19:45

Poniżej treść artykułu, który napisałem dla przegladligowy.com, a w którym podsumowałem 11. kolejkę w II lidze zachodniej. Do olbrzymiej sensacji doszło w 11. kolejce II ligi zachodniej. Ostatnia w tabeli Jarota Jarocin pokonała będącego na 1. miejscu Chrobrego Głogów. To zwycięstwo dało nadzieję gospodarzom na dalszą walkę o utrzymanie, a zepchnęło na 2. miejsce zespół z Głogowa. Potknięcie to wykorzystała Warta Poznań, która 2:1 pokonała UKP Zielona Góra. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Grzegorz Rasiak. Honorową bramkę dla gości uzyskał najlepszy snajper tej ligi – Wojciech Okińczyc. Wysokiej porażki doznał w Opolu Raków Częstochowa, który przed tą kolejką był na 3. miejscu.

 
Ruszyła siatkarska I liga - Pekpol pierwszym liderem PDF Drukuj Email
niedziela, 06 października 2013 17:43

W tym sezonie siatkarska I liga zapowiada się bardzo ciekawie. Wydaje się, że stawka będzie wyrównana, choć patrząc na składy, to faworytów należy upatrywać w zespołach z Lubina i Będzina. Coraz więcej zawodników z przeszłością plusligową tu trafia, co podnosi prestiż tych rozgrywek. Wystarczy wymienić takich zawodników, jak: Stelmach, Kadziewicz, Siezieniewski, Warda, czy Zbierski, by liczyć na wzrost popularności tej ligi. Jak do tego dodamy, że te zespoły mają coraz lepiej zorganizowane kluby kibica, to nie pozostaje nam nic innego, jak zainteresowanie się tymi rozgrywkami. Poniżej podsumowanie pierwszej kolejki, jakie napisałem dla przegladligowy.com TUTAJ

 
LZS Piotrówka - najbardziej brazylijski klub w Polsce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 września 2013 16:23

Prawdopodobnie najbardziej brazylijskim klubem w Polsce jest LZS Piotrówka. Klub ten już czwarty sezon gra w III lidze opolsko-śląskiej. Najwyższe miejsce jakie dotychczas zajął to IX. Najbardziej znany był jednak z tego, że sprowadzał piłkarzy z Afryki. Sprawcą sukcesów tego klubu jest jego prezes Ireneusz Strychacz. Prywatnie jest właścicielem firmy transportowej. Ponadto zajmuje się budową i renowacją boisk. Zaskakujące może być to, że zainwestował w klub, który znajduje się na terenie wsi, która liczy około 1100 mieszkańców i wchodzi w skład wiejskiej gminy Jemielnica.
Przed tym sezonem Ireneusz Strychacz postanowił zmienić region świata, z którego będzie ściągał piłkarzy. Zdecydował się na Brazylię. No chyba nikt nie wątpi, że rodzą się tam piłkarskie talenty. Prezes w to też mocno uwierzył, bo ściągnął ich od razu 15.

 
II liga zachodnia po 5 kolejkach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2013 16:41

W II lidze zachodniej rozegrano już 5 kolejek (jeden mecz tylko przełożono na później). Ten sezon jest niezwykle fascynujący, a zarazem trudny dla występujących w tej lidze drużyn. Z 18 zespołów 2 awansują, a aż 10 spadnie. Każdy więc będzie o coś walczył. No chyba, że szybko przestanie się liczyć w walce o 8. miejsce, które zapewnia utrzymanie. Liderem jest Chrobry Głogów, który ma 13 punktów. Drużyna ta wygrała 4 mecze, a tylko 1 zremisowała. Jedyne punkty straciła u siebie w meczu z MKS Kluczbork.

 

 
Odra Opole - statystyczne podsumowanie sezonu 2012/2013 PDF Drukuj Email
środa, 26 czerwca 2013 22:06

Zdobyte punkty i zajęte miejsca
Odra Opole zajęła I miejsce zdobywając 62 punkty (z tego 3 walkowerem). Jesienią zajęła IV miejsce zdobywając 27 punktów. Wiosną była najlepsza zdobywając 35 punktów (z tego 3 walkowerem).

Zwycięstwa, remisy i porażki
Odra Opole rozegrała 29 meczów (nie licząc walkowera), z których wygrała 17, 8 zremisowała a 4 przegrała. 15 meczów zagrała jesienią, z których 8 wygrała, 3 zremisowała, a 4 przegrała. Wiosną zagrała 14 spotkań, z których 9 wygrała, a 5 zremisowała.

 
Reforma II ligi - będzie się działo PDF Drukuj Email
piątek, 21 czerwca 2013 06:44

Zarząd PZPN podjął decyzję o reformie rozgrywek II ligi. W sezonie 2014/2015 zamiast dwóch grup (wschodnia i zachodnia) będzie jedna, w której zagra 18 zespołów. W związku z tym najbliższy sezon 2013/2014 będzie przejściowy, a zarazem bardzo trudny i ważny dla wszystkich klubów. Żeby utrzymać się w II lidze trzeba będzie znaleźć się w czołowej ósemce, czyli aż 10 zespołów z każdej grupy spadnie do III ligi. Przed niezwykle trudnym zadaniem stanie więc w tym sezonie opolska Odra, która awansowała do II ligi.

 
SP 3 Nysa - kuźnia siatkarskich talentów PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2013 23:34

Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie wyróżnia to, że w ostatnich latach ukończyło ją wielu siatkarzy, na czele z Bartoszem Kurkiem. Absolwenci tej szkoły są złotymi medalistami Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach seniorskich i juniorskich. Wielu z nich grało na parkietach PlusLigi, I i II ligi. Reprezentowali, bądź będą w najbliższym sezonie reprezentować,  kluby w Rosji, Francji i we Włoszech.

Poniżej przedstawiam Państwu sylwetki tych, którzy grali w trzech najwyższych ligach.

 

 
Skra wciąż najpopularniejsza, ale Resovia pozyskała najwięcej fanów PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2013 22:20

Dzisiaj wszystkie liczące się kluby siatkarskie mają swoje strony internetowe, które są powiązane z Facebookiem. W ostatnich dniach grudnia sprawdziłem ich popularność na Facebooku. Okazało się, że nasze czołowe kluby siatkarskie mają dużo wyższą popularność od zagranicznych klubów siatkarskich. Nie znalazłem żadnego na świecie, który byłby tak popularny jak Skra i Resovia. Po pół roku postanowiłem sprawdzić, które polskie kluby w tym okresie najbardziej zyskały na popularności. Okazało się, że Skra Bełchatów nadal nie ma sobie równych w kraju, ale w tym okresie najwięcej nowych fanów pozyskała Resovia.

 
Kto w T-Mobile Ekstraklasie? Odpowiedź w sobotę PDF Drukuj Email
czwartek, 06 czerwca 2013 17:38

Chociaż zakończyły się już rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy, to nie zabraknie emocji na polskich boiskach ligowych. W najbliższą sobotę oczy sympatyków piłki ligowej będą zwrócone na 3 stadiony pierwszoligowe, gdzie rozegrane zostaną mecze ostatniej kolejki. Zapowiadają się one niezwykle ciekawie, bo wciąż nie znamy ani jednej drużyny, która awansuje do piłkarskiej elity. Kandydatów do awansu jest 4, a miejsca są tylko 2. Ci kandydaci to: Zawisza Bydgoszcz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Cracovia Kraków i Flota Świnoujście.

 
Zapowiedź play-offów i play-outów w I lidze PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2013 21:51

W sobotę i niedzielę w siatkarskiej I lidze rozpoczną się mecze w ramach fazy play-off i play-out. O awans do czołowej czwórki powalczy 8 zespołów. Są to mecze szczególnie ważne dla drużyn, które w przyszłym sezonie chciałyby zagrać w PlusLidze, ponieważ jednym z kryteriów, które trzeba spełnić, żeby o to się starać, jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce.

 
Zagraniczny trener potrzebny natychmiast PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2013 18:37

Jutro Polska reprezentacja pokona San Marino. Może 1:0, a może 10:0. Wtedy wszyscy zapomną o klęsce z Ukrainą i zaczną przeliczać nasze szanse na awans do Brazylii. Tymczasem to będą złudne marzenia. Nawet jak awansujemy, co jest mało prawdopodobne, to tam przeżyjemy kolejne rozczarowanie. Trzeba już teraz dokonać radykalnej zmiany, a taką byłoby zatrudnienie zagranicznego trenera. Szkoda mi już jest kibiców polskiej reprezentacji, do których i siebie zaliczam. Przed każdym meczem naszej kadry musimy tłumaczyć malkontentom, że tym razem będzie dobrze.

 
Mecze o wszystko w Kętach, Suwałkach i Siedlcach PDF Drukuj Email
piątek, 15 marca 2013 22:02

W ostatniej kolejce siatkarskiej I ligi 4 zespoły stoczą pasjonującą walkę o 2 ostatnie miejsca w play-offach. Tymi zespołami są: Stal Nysa, Kęczanin Kęty, Ślepsk Suwałki i Jadar Siedlce. Natomiast 5 drużyn powalczy o jak najlepszą pozycję przed play-offami. Przed ostatnimi meczami znamy końcowe miejsca tylko trzech drużyn. Wiemy, że Czarni zajmą I miejsce, AZS UAM XI, Energetyk XII miejsce.Te 4 zespoły, które walczą jeszcze o miejsce w czołowej ósemce, grają głównie o utrzymanie. W klubach tych zdają sobie sprawę, że jeżeli ich zespoły będą musiały grać w play-outach, to będą zagrożone spadkiem.

 
Walka o ostatnie 2 wolne miejsca w play-offach (zapowiedź I ligi) PDF Drukuj Email
czwartek, 07 marca 2013 18:39

Ostatnie 2 kolejki rozstrzygną jeszcze kilka kwestii dotyczących sezonu zasadniczego w siatkarskiej I lidze. Które 2 drużyny (spośród 4) dołączą do grona drużyn, które zagrają w play-offach i już zapewnią sobie utrzymanie w lidze? Kto z kim zagra w I rundzie? A kto będzie musiał walczyć o utrzymanie z drużynami z Poznania i Jaworzna, które dotąd wyraźnie odstawały od reszty zespołów, ale które mogą spłatać figla w play-outach?
Przeanalizujmy te 2 kolejki patrząc przez pryzmat poszczególnych zespołów.

 
Podsumowanie bardzo ciekawej 15 kolejki w siatkarskiej I lidze PDF Drukuj Email
niedziela, 27 stycznia 2013 09:45

W szlagierowym meczu lidera z wiceliderem pewne zwycięstwo odniósł zespół Czarnych Radom. Zdobycie kompletu punktów pozwoliło im się zbliżyć na odległość 2 punktów do prowadzącego BBTS. Walka o I miejsce zapowiada się więc pasjonująco. W meczu tym fantastyczną atmosferę stworzyli miejscowi kibice, którzy wypełnili halę w Radomiu. MVP meczu został Jakub Wachnik.

 

 
Polskie kluby najpopularniejsze na facebooku - mój ostatnio najpopularniejszy artykuł PDF Drukuj Email
piątek, 28 grudnia 2012 14:57

Dla przegladligowy.com napisałem artykuł o popularności polskich klubów siatkarskich na facebooku. Okazało się, że spotkał się on z dużym zainteresowaniem. Otrzymuje on cały czas "lajki". Poniżej jego treść. Polskie kluby siatkarskie są bardzo popularne na Facebooku. Wypadają pod tym względem dużo lepiej niż najsłynniejsze kluby europejskie. Prawdziwym fenomenem jest Skra Bełchatów, która ma ponad 71 tysięcy „lajków”. To ponad 10 tysięcy więcej niż liczba mieszkańców Bełchatowa. Nie ma drugiego takiego klubu siatkarskiego w Europie.

 
Groundhopperzy, czyli stadionowi turyści PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 grudnia 2012 01:02

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem. Na świecie są miliony sympatyków tej dyscypliny, którzy oglądają mecze w telewizji i na stadionach oraz dużo o niej czytają. Wśród nich są fani swoich reprezentacji i klubów. Życie wielu z nich toczy się wokół meczów swojej drużyny. Jeżdżą za nią nawet po całym świecie. Wśród miłośników piłki nożnej są też osoby o dość dziwnej pasji. Są to groundhopperzy. Mówiąc po polsku nazywają się stadionowymi turystami. Na czym to polega?
Oni „kolekcjonują” stadiony, czyli „zaliczają je” oglądając na nich mecze (najczęściej 1 spotkanie).

 
Współpraca z przegladligowy.com PDF Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2012 21:37

Moje Wielkie Mecze od wczoraj rozpoczęły współpracę z ogólnopolskim portalem sportowym – przegladligowy.com.

 
Maciej Skorża trenerem sezonu 2011-2012 PDF Drukuj Email
środa, 04 lipca 2012 16:58

Maciej Skorża zwycięzcą Rankingu Polskich Trenerów w sezonie 2011/2012
Piotr Nowak okazał się najlepszym polskim trenerem w czerwcu 2012 roku. Oprócz niego zapunktował jeszcze tylko Robert Warzycha. Obaj pracują w MLS.
Zdecydowanym zwycięzcą całorocznego rankingu został Maciej Skorża, który doprowadził Legię do zdobycia wielu punktów w Lidze Europy. Z klubem tym zdobył PP i zajął III miejsce w lidze. Ten ostatni wynik został potraktowany w Warszawie jako porażka i nasz laureat stracił swoją posadę. Pod jego ręką rozwinęli się w tym sezonie tacy polscy zawodnicy, jak: Komorowski, Jędrzejczyk, Rybus, Borysiuk, Wolski, Żyro, co też jest jego sukcesem.
Na II miejscu uplasował się Orest Lenczyk. Jego największym sukcesem było zdobycie MP. W Lidze Europy jego zespół wypadł słabiej od Legii, ale wyeliminowanie Dundee i Lokomotiwu Sofia, to też sukces.
Na III miejscu uplasował się Waldemar Fornalik. Wywalczył on z Ruchem tytuł wicemistrza Polski. Klub ten dotarł też do finału PP. Te wyniki uznano za jego wielki sukces, bo przed sezonem nikt nie stawiał na Ruch Chorzów.
Na IV miejscu znalazł się Michał Probierz. Bardzo dobrze radził sobie w ŁKS Łódź. Potem, ku zaskoczeniu wielu, trenował Aris Saloniki. Na koniec sezonu wylądował w Wiśle Kraków. W tym ostatnim klubie poszło mu najgorzej. V miejsce wywalczył Leszek Ojrzyński. Przed sezonem wielu typowało Koronę, jako kandydata do spadku, tymczasem drużyna Ojrzyńskiego długo liczyła się w walce o europejskie puchary. VI miejsce Nawałki, to efekt jego bardzo dobrych wyników z Górnikiem Zabrze. Na kolejnych dwóch miejscach, z takim samym dorobkiem, znaleźli się polscy trenerzy pracujący za oceanem. IX miejsce przypadło Radosławowi Mroczkowskiemu, który miał udany sezon w Widzewie. Pierwszą 10 zamyka Jacek Zieliński, który pod koniec nieudanego sezonu stracił pracę w Polonii Warszawa. Na XII miejscu znalazł się Marcin Brosz. Jest to najwyżej sklasyfikowany trener pracujący poniżej ekstraklasy. Doprowadził on Piasta Gliwice do najwyższej ligi. Krzysztof Łętocha i Andrzej Polak, to najlepsi trenerzy pracujący poniżej I ligi. Ten pierwszy wygrał z Okocimskim II ligę, a drugi odnosił sukcesy z Ruchem Zdzieszowice w PP.
I m. Maciej Skorża (Legia) – 106,5
II m. Orest Lenczyk (Śląsk) – 75,5
III m. Waldemar Fornalik (Ruch) – 66,5

 

 
Piłkarze Realu Madryt zdobyli najwięcej bramek na EURO 2012 PDF Drukuj Email
środa, 04 lipca 2012 16:12

Piłkarze Realu zdobyli 8 bramek podczas ME. Do bramki trafiło 5 zawodników z tego klubu. O 1 bramkę mniej zdobyli gracze Manchesteru City. Na III miejscu pod względem skuteczności znaleźli się gracze z Wolfsburga.
Na listę strzelców wpisał się tylko 1 gracz Barcelony. Był to Fabregas, który zdobył 2 bramki. Do bramki też trafił Jordi Alba, ale ten dopiero w tym sezonie będzie grał dla Barcy.
Klasyfikacja klubów na podstawie liczby zdobytych bramek.
I m. Real Madryt 8 (Ronaldo 3, Alonso 2, Khedira 1, Ozil 1, Pepe 1)
II m. Manchester City 7 ( Balotelli 3, Silva 2, Lescott 1, Nasri 1)
III m. VFL Wolfsburg 5 ( Mandżukić 3, Jiracek 2)

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

My football matches

Spring 2021

Turniej orlika w Grodkowie

Czarni Jelcz-Laskowice - Barycz Sułów 2:5

Polonia Nysa - MKS Kluczbork 1:3

Turniej orlika w Łambinowicach

LZS Niwnica-Konradowa - LZS Włodary-Węża 5:1

Polonia Nysa - Ruch Chorzów 1:2

Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 2-3  volleyball

Polonia Nysa - Stal Brzeg 3:0

Stal Nysa - AZS Olsztyn 3:1volleyball

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Autumn 2020

Stal Nysa - Skra Bełchatów 3:0 volleyball

Stal Nysa - VERVA Warszawa 2:3 volleyball

Stal Nysa - GKS Katowice 2:3 volleyball

LZS Goworowice - Czarni II Otmuchów-Wójcice 0:4

Stal Nysa - Czarni Radom 2:3 volleyball

Polonia Nysa - Polonia-Stal Świdnica 4:2

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0

GKS Katowice - Stal Nysa 3:2 volleyball

Cukrownik Pszenno - Zdrój Jedlina Zdrój 1:2

GKS Głuchołazy - Start Namysłów 0:4

Stal Nysa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0-3 volleyball

Podzamcze Nysa - LKS Goświnowice 1:8

Polonia Nysa - Górnik Łęczna 1:3

Polonia Nysa - Miedź II Legnica 4:1

Odra Opole - ŁKS Łódź 0:4

LZS Dziewiętlice - UKS Karnków 3:0

Odra Opole - Lech Poznań 1:3

Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2:1

Stal Brzeg - Polonia Nysa 7:1

LKS Goświnowice - GKS Grodków 2:1

LZS Kępnica - LZS Kórnica-Nowy Dwór 15:0

Polonia Nysa - ROW 1964 Rybnik 0:5

Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0

Polonia Nysa - Ruch Zdzieszowice 3:1

Odra Opole - Wigry Suwałki 1:0

Polonia Nysa - Bielawianka Bielawa 6:1

Spring 2020

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 0-0

Polonia Nysa - Lechia Dzierżoniów 7:4

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0

Stal Nysa - Mickiewicz Kluczbork 3:0 volleyball

Polonia Nysa - LZS Starowice 3:2

AZS PWSZ Nysa - SUKSS Suwałki 3:0 volleyball

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1

AZS PWSZ Nysa - Norwid Częstochowa 0:3 volleyball

Stal Nysa - Chrobry Głogów 3:1 volleyball

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:3

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 2:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów 3:0 volleyball

Autumn 2019

Bielawianka Bielawa - Astra Nowa Sól 0:3 volleyball

Odra Opole - GKS Tychy 0:0

Stal Nysa - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 volleyball

Odra Opole - Miedź Legnica 3:0

Olimpia Podgaj - Barycz Sułów 2:2

LZS Kałków - LZS Jasienica Górna 3:2

Polonia Nysa - OKS Olesno 2:0

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno 3:1 volleyball

UKS Karnków - Atom Grądy-Malerzowice Małe 1:1

Polonia Nysa - Porawie Większyce 3:0

Odra Opole - Stal Mielec 1:0

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:0 volleyball

Polonia Nysa - Agroplon Głuszyna 2:0

LZS Chrzelice - LZS Przysiecz 2:0

Pogoń Prudnik - Polonia Nysa 0:2

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Skalnik Gracze - Polonia Nysa 0:2

Odra Opole - Arka Gdynia 1:0

Wieża Rudnica - Tarnovia Tarnów 2:2

Jiskra Rapotin - SK Namest na Hane 8:1

TJ Postrelmov - Spartak Loucna nad Desnou 2:0

Stal Nysa - Politechnika Lublin 3:0 volleyball

LZS Kępnica - Delta Bielice 8:2

Sokol Brantice - Sokol Vrbno pod Pradedem 5:2

SK Zator - FC Milotice nad Opavou 5:0

Stal Nysa - SMS PZPS I Spała 3:0 volleyball

LKS Goświnowice - LZS Kamienica Nyska 5:0

Unia Krapkowice - Stal Brzeg 2:4

MKS Gogolin - Polonia Nysa 1:6

Górnik Januszkowice - Sokół Leśnica 2:2

Orzeł Olszanka - Polonia Przylesie 2:2

Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 4:0

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 4:1 volleyball

Dabro-Bau Makowice - Bielawianka Bielawa 0:13

LZS Starowice - Zagłębie Lubin II 0:0

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:1

FK Spisska Nova Ves - 1.FK Svidnik 0:0

Piast Gliwice - BATE Borysov 1:2

Retezarna Ceska Ves - Sigiteam 6:13

Retezarna Ceska Ves - TJ Pisecna 5:5

Spring 2019

Słowianin Wolibórz - Orlęta Krosnowice 5:3

ATS Wojbórz - KS Polanica-Zdrój 5:0

KS Walim - Victoria Świebodzice 3:5

LZS Starowice - Unia Krapkowice 7:1

Zdrój Jedlina Zdrój - Włókniarz Kudowa Zdrój 3:0

Zjednoczeni Żarów - Bielawianka Bielawa 0:8

AKS Strzegom - Górnik Złotoryja 4-0

Argentyna U-20 - RPA U-20 5:2

Porugalia - Korea Południowa U-20 1:0

BKS Stal Bielsko-Biała - Tempo Puńców 5:1

LZS Stary Ujazd - GKS Głuchołazy 1:3

LZS Skorogoszcz - Olimpia Lewin Brzeski 1:1

Odra Opole - Bytovia Bytów 2:1

SKS Chmielowice - Zieloni Ligota Tułowicka 0:6

Śląsk Łubniany - Żubry Smarchowice Śląskie 1:2

Sokol Tremesna - TJ Rusin 3:0

LZS Starowice - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 1:3 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 0:3 volleyball

Blachowianka Kędzierzyn-Koźle - Sokół Leśnica 0:1

LZS Victoria Wierzbnik - LZS Czarni Przylesie Dolne 0:4

Odra Opole - GKS Katowice 0:4

Piomar Tarnów-Przywory - Naprzód Ujazd Niezdrowice 1:0

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Dąb Mościsko - Zgoda Grodziszcze 2:1

Skałki Stolec - Włókniarz Kudowa Zdrój 2:0

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 volleyball

Piast Żerniki - Nysa Kłodzko 2:0

Odra Opole - Jagiellonia Białystok 0:2

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AT Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 3:0

AZS PWSZ Nysa - Chemik Bydgoszcz 0:3 volleyball

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny karate

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 3:0 volleyball

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno 3:0 volleyball

Polska - Rosja 2:2 futsal

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

Stal Nysa - Onico Warszawa 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle II 3:2 volleyball

Autumn 2018

AZS Basket Nysa - AZS Politechnika Opolska 79-95 basketball

Stal Nysa - Norwid Częstochowa 2:3 volleyball

Bongo Krapkowice - Bassau Prószków 2:2 (k. 3:1) futsal

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:2 volleyball

Orzeł Witoszów - Dąb Mościsko 3:2

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:0 volleyball

Stal Nysa - Buskowianka Kielce 3:1 volleyball

Gryf Burkatów - LKS Dobrocin 5:1

Stal Nysa - Mickiewicz Kluczbork 3:0 volleyball

Polonia Nysa - Porawie Większyce 1:0

Polska - Włochy 0:1

Błękitni Przecza - Burza Lipki 0:2

Polska - Portugalia 2:3

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:0 volleyball

Spartan Wójtowice - Rolnik Lasocice 1:5

Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 volleyball

Przedborowianka Przedborowa - Znicz Lubnów 5:2

Venus Nowice - Włókniarz Kudowa Zdrój 1:3

Meteor Jasienica Dolna - GZ LZS Grodków 4:0

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:0

Piast Gliwice - Alga Bishkek 1:4 futsal

Piast Gliwice - KB United 1:1 futsal

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:1

Strzelinianka Strzelin - Olimpia Podgaj 1:2

Podzamcze Nysa - LZS Kastor Jasienica Górna 1:1

Lech Poznań - KRC Genk 1:2

Sokół Niemodlin - KS Krapkowice 1:2

Sokol Velke Losiny - FK Mohelnice 4:0

Sokol Lestina - 1.FC Maletin 1:6

Jagiellonia Białystok - KAA Gent 0:1

FK Bela pod Pradedem - TJ Vidnava 16:0

Odra Opole - Wigry Suwałki 2:2

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:0

Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1

Otryt Lutowiska - Orzeł Górzanka 5:5

Nelson Polańczyk - Błękitni Futory 3:2

Górnik Zabrze - Zaria Balti 1:0

Polonia Nysa - Stal Brzeg 0:1

Podzamcze Nysa - Samorządowcy Nysa 7-5

Spring 2018

Sokol Vrbno pod Pradedem - Sokol Stara Ves 6:4

Piast Nowa Ruda - Orzeł Lubawka 4:0

GKS Tychy - Odra Opole 3:0

Polska - Kanada 3-2 volleyball

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3

Polonia Nysa - LZS Starowice 3:0

AKS Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 volleyball

Trefl Gdańsk - Joker Piła 3:0 volleyball

AKS Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Joker Piła 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AKS Rzeszów 0:3 volleyball

1.FC Chronstau-Chrząstowice - Start Jełowa 1:2

KS Krasiejów - Unia Kolonowskie 3:1

Polonia Nysa - Agroplon Głuszyna 1:2

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:1

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:2 volleyball

Odra Opole - Wigry Suwałki 0:0

Silesius Kotórz Mały - Hetman Byczyna 2:2

Raków Częstochowa - Odra Opole 0:0

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1

GKS Głuchołazy - Odra II Groszmal Opole 4:0

Polska - Korea Południowa 3:2

Odra Opole - GKS Katowice 1:2

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Trójka Nakło 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Maraton Świnoujście 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - TS Volley Rybnik 3:0 (volleyball)

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3:1

Stal Nysa - Krispol Września 1:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 0:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:3

Stal Nysa - Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 3:2 (kadeci) volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 2:3 (juniorzy) volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

AZS Stal I Nysa - ZAKSA II (kadeci) 3:1 volleyball

AZS Stal II Nysa - ZAKSA I (kadeci) 0:3 volleyball

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 volleyball

Stal Nysa - AZS Częstochowa 1:3 volleyball

Autumn 2017

Stal Nysa - Gwiazdy Siatkówki 2:1 volleyball

Pogoń Prudnik - Start Namysłów 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Chrobry Głuchołazy - Olimpia Wodzisław 58-75 basketball

Juvenia Głuchołazy - Gwardia Wrocław 0:3 volleyball

ZAKSA MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS PWSZ Stal Nysa 0-3 volleyball

Polonia Nysa - Piast Strzelce Opolskie 1:0

Pogoń Prudnik - GKS Głuchołazy 3:1

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - GKS Tychy 1:0

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2

Odra Opole - Podbeskidzie 2:2

LZS Malerzowice Małe - GKS Grodków 5:2

Polska - Czarnogóra 4:2

Odra Opole - Stal Mielec 1:0

Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa 0:4

Unia Bardo - Bielawianka Bielawa 3:1

Nitro Club Nysa - DJ'e Polska 4:5

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:1

GKS Katowice - Odra Opole 1:1

Polonia Nysa - KS Krapkowice 1:2

Skalnik Gracze - Małapanew Ozimek 0:2

Belgia - Francja 3:2 volleyball

Turcja - Holandia 3:1 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:0

LZS Gościce - LZS Śliwice 3:1

Polonia Nysa - Sparta Paczków 3:1

Wisła Kraków - Cracovia 2:1

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:1

Odra Opole - Miedź Legnica 2:4

Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:2

Lech Poznań - FC Utrecht 2:2

Tatran Krasno nad Kysucou - Druzstevnik Liptovska Stiavnica 1:1

AS Trencin - DAC Dunajska Streda 1:2

MFK Vitkovice - FK Usti nad Labem 0:0

ROW Rybnik - Górnik Zabrze 0:2

MFK Kravare - Naprzód Borucin 4:6

TJ Vresina - Slavia Pist 3:0 (walkower)

SK Cierne - FK Cadca 1:7

FK Fotbal Trinec - Banik Ostrava 5:2

FK Jesenik - SFC Opava 2:4

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1

Polonia Nysa - Śląsk II Wrocław 1:5

Spring 2017

LZS Rudziczka - LZS Łąka Prudnicka 0:1

LZS Goworowice - LZS Łąka-Jodłów 4:0

LZS Malerzowice Małe - LKS Goświnowice 4:0

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:2

Odra Opole - Polonia Bytom 3:0

GKS II Polkon Konradów-Głuchołazy - LZS Chrzelice 3:5

Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:0

Odra Opole - Błękitni Stargard 3:2

Polska - Europa 6:1 WKN Challenge Kickboxing

LZS Lubrza - Metalowiec Łambinowice 3:3

Rozwój Katowice - Odra Opole 0:5

LZS Wojsław - LZS Jankowice Wielkie 3:1

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 4:3

Kłos Lutomia - Unia Bogaczowice 2:4

AZS PWSZ Nysa - AZS 2020 Czestochowa 2:0 volleyball

AZS 2020 Częstochowa - Hutnik Kraków 2:0 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Cuprum Lubin 2:0 volleyball

ROW Rybnik - Odra Opole 0:6

KS II Bodzanów/Nowy Świętów - LZS Polski Świętów 3:0

LZS Niemysłowice-Dębowiec - Czarni Korfantów 8:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Odra Opole - Legionovia Legionowo 1:1

Aluron Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA - Biełogoria Biełgorod 1:3 volleyball

Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 2:3 volleyball

Odra Opole - GKS Bełchatów 3:1

Warta Poznań - Odra Opole 1:3

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:0 volleyball

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1

Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3

AZS PWSZ Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

Norwid Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Kożle 0:3 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 2:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Start Namysłów 1:3 volleyball

Juve Głuchołazy - Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 2-3 volleyball

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:1 volleyball

Stal Nysa - TSV Sanok 3:0 volleyball

Stal Nysa - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Autumn 2016

ZAKSA - Resovia 2:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - SMS Spała 3:0 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2 volleyball

Polonia Warszawa - Odra Opole 3:4

Stal Stalowa Wola - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

LZS Kup - LZS Starowice 1:0

Juve Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:0 volleyball

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:1

Podzamcze Nysa - KS II Bodzanów/Nowy Świętów 0:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Olimpia Zambrów 0:3

Błękitni Stargard - Odra Opole 0:1

Sparta Ostroszowice - Błękitni Owiesno 1:5

Polonia-Stal Świdnica - GKS Kobierzyce 1:1

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1

Delta Bielice - Podzamcze Nysa 1:5

Odra Opole - Radomiak Radom 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1

Zieloni Łagiewniki - Harnaś Starczówek 2:4

Odra Opole - ROW 1964 Rybnik 2:0

Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

Sulko Zabreh - SK Chvalkovice 1:0

SK Cervenka - Sokol Babice 6:3

SK Unicov - FC Hlucin 5:1

Jiskra Rymarov - 1. FC Viktorie Prerov 0:4

GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0

Odra Opole - Warta Poznań 4:1

LZS Mechnice - LZS Starościn 6:2

Polonia Nysa - LZS Piotrówka 1:2

Pogoń Szczecin - Termalica Nieciecza 5:0

Świt Skolwin (Szczecin) - Lech II Poznań 0:1

Arkonia Szczecin - Błękitni II Stargard 3:0

Polonia Nysa - Start Namysłów 1:1

Odra Opole - Polonia Warszawa 2:2

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:0

Piast Gliwice - IFK Goeteborg 0:3

Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 3:0

Spring 2016

Odra Opole - Vineta Wolin 1:1

Polonia Nysa - Racławia Racławice Śląskie 10:1

Metalowiec Łambinowice - Sudety Moszczanka 2:1

LKS Boxmet Piskorzów - Sparta Ziębice 1:3

Czarni Sieniawka - Polonia Ząbkowice Śląskie 1:2

Bielawianka Bielawa - Orzeł Ząbkowice Śl. 3:2

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3-1

TJ Kamenik Cerna Voda - SK Lipova-lazne 6:0

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

LZS Buków - LZS Maciejowice 4:2

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0

Jedność 32 II Przyszowice - Tęcza Wielowieś 3:1

GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:1

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

LZS Trzeboszowice - LZS Dziewiętlice 2:1

Sokol Velke Kunetice - Tatran Supikovice 2:1

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:0

FK Mikulovice - TJ Skorosice 2:1

Sokol Stara Cervena Voda - Tatran Supikovice 3:0

Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 0:0

RZS Jarnołtów - LZS Morów-Koperniki 1:7

Stal Nysa - GKS Katowice 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - KS Milicz kadeci 3:0 volleyball

ZAKSA - Skra Bełchatów 2-3 volleyball

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2

Ruch Chorzów - Cracovia 2:3

ZAKSA - Resovia 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - Energa Ostrołęka 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - ZAKSA 3:2 volleyball

Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 1:3 volleyball

Trefl Gdańsk - ZAKSA 0:3 volleyball

SMS Spała - Skra Bełchatów 0:3 volleyball

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Czarni Radom - Trefl Gdańsk 2-3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA 0:3 volleyball

AZS Politechnika Opolska - Juve Głuchołazy 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - MKS Andrychów 3:2 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:1 volleyball

Polska - Francja 0:3 volleyball

Niemcy - Rosja 1:3 volleyball

Autumn 2015

Polska - Czechy 37:33 handball

Ukraina - Iran 21:25 handball

Stal Nysa - Giganci Ekstraklasy 0:2 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 0:3 volleyball

ZAKSA - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 volleyball

Stal Nysa - Espadon Szczecin 3:2 volleyball

Retezarna Ceska Ves - Maletin 2:2

Juvenia Głuchołazy - AZS Politechnika 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Odra Opole 1:3

Polska U-18 - Serbia U-18 0:2

Odra II Opole - KS II Krapkowice 2:1

Stal Nysa - Krispol Września 0-3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3-0 volleyball

Juvenia Głuchołazy - TKS Tychy 1:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - UKS Strzelce Opolskie 3:1 volleyball

LZS Łąka-Jodłów - KS Lubiatów 6:2

LZS Maciejowice - LZS Buków 4:2

Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik 2:3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - Berlin Volleys 1:3 volleyball

Rafako Racibórz - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

ZAKSA - Shan Dong Shanghai 1:3 volleyball

LZS Siestrzechowice - LZS Morów-Koperniki 3:1

Memoriał im. Kiczyńskiego volleyball

LZS Malerzowice Wielkie - Delta Bielice 0:3

Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 1:3 volleyball

AZS PO Opole - Juvenia Głuchołazy 3:1 volleyball

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

Neptuns Gdańsk - GTS Mokry Dwór 2:4

Rozstaje Gdańsk - Polonia Gdańsk II 1:6

Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1

Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 1:2

Victoria Tuszyn - Nysa Kłodzko 1:3

LKS Dobrocin - Orzeł Przerzeczyn Zdrój 2:0

Orzeł Piława Dolna - Koliber Uciechów 2:0

Victoria Świebodzice - Polonia Bystrzyca Kłodzka 6:0

Lech Poznań - Videoton 3:0

Strażak Licheń Stary - Polonia Golina 2:2

Górnik Konin - Rawia Rawicz 1:0

Admira Wacker - FC Red Bull Salzburg 2:2

SC Wiener Neustadt - SV Kapfenberg 0:2

Szambothelyi Haladas - MTK Budapeszt 2:2

FK Sumperk - SFC Opava 0:3

Zbrojovka Brno - Banik Ostrawa 2:1

Polska - Dania 3:0

Spring 2015

LZS Ścinawa Nyska - LZS Dytmarów 3:2

Niemczanka Niemcza - Victoria Tuszyn 1:1

Czarni Otmuchów - Orzeł Źlinice 1:0

Polska U-15 - Szkocja U-15 3:1

LZS Śliwice - LZS Ujeździec 1:7

Sparta Praga - Slavia Praga 2:1

Loko Vltavin II - Chabry 1:5

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 4:1

GKS Głuchołazy - GKS Przywory 1:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - Rekord Bielsko-Biała 1:0

ZAKSA - Trentino 2:3 volleyball

Orzeł Źlinice - Pogoń Prudnik 1:2

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:2

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:2

Hertha BSC - FC Augsburg 1:0

Stal Nysa - Camper Wyszków 3:0 volleyball

Olimp Grodków - KSZO Ostrowiec Św. 28:24 handball

Jastrzębski Węgiel (ML) - Skra Bełchatów (ML) 3:2 volleyball

Orlik Opole - Unia Oświęcim 2:8 ice hockey

Autumn 2014

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:0 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 0:3 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Fortuna Głogówek - KS Krapkowice 3:2

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

LZS Biała Nyska - Rolnik Lasocice 1:0

Polska - Szwajcaria 2:2

Stal Nysa - Krispol Września 3-0 volleyball

Sokol Bernartice - Stara Cervena Voda 2:1

Odra Opole - Pniówek Pawłowice 3:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:1 volleyball

LZS Walce - Polonia Nysa 0:4

TJ Vidnava - Banik Stare Mesto 2:0

Gazownik Wawelno - Groszmal Odra II Opole 1:2

AZS Politechnika Opolska - Volley Rybnik 3:0 volleyball

Sokół Niemodlin - LZS Racławiczki 4:5

ZAKSA - Resovia 0:3 volleyball

Polonia Bytom - Odra Opole 1:1

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1

AKS Mikołów II - UKS Szopienice 1:0

LZS Morów-Koperniki - KS Nowy Świętów 2:0

Pogoń Pieszyce - Niemczanka Niemcza 1:1

Błękitni Owiesno - Iskra Janówek 3:0 (walkower)

Victoria Wałbrzych - Stal Nysa 2-3 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Polonia Biała - LZS Nowy Dwór Kórowo 4:1

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:0 volleyball

Victoria Wałbrzych - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Chiny - Kuba 3:2 volleyball

Finlandia - Bułgaria 3:0 volleyball

Start Namysłów - Piast Strzelce Opolskie 5:0

Brazylia - Kuba 3:1 volleyball

Niemcy - Korea 3:0 volleyball

Finlandia - Tunezja 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:1

Unia Reńska Wieś - LZS Jędrzychów 3:3

Polonia Nysa - Stal Brzeg 1:0

Wicher Wilchwy - TKKF Jedność Grabownia 4:1

Spójnia Zebrzydowice - Tempo Puńców 2:1

FK Fotbal Trinec - SFC Opava 2:1

Ruch Chorzów - Metalist Charków 0:0

Energie Cottbus - Hamburger SV 2:2 (k. 1:4)

FK Varnsdorf - FK Pardubice 0:0

Budissa Bautzen - Union Berlin II 0:2

Spartak Chrastava - Jiskra Mseno 2:1

FSV Oderwitz 02 - SV Neueibau 10:1

Slovan Liberec - Dukla Praga 0:0

Lechia Dzierżoniów - Bielawianka Bielawa 3:1

Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund 0:3

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 2:1

Ruch Chorzów - Esbjerg 0:0

Hajduk Split - Dundalk FC 1:2

Hajduk Split - Istra 1961 Pula 1:1

RNK Split - Hapoel Beer Sheva 2:1

Spring 2014

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 0:1

SFC Opava - Slavia Orlova 3:0

Zieloni Ligota Tułowicka - Orzeł Olszanka 2:4

LZS Łąka Prudnicka - Sudety Moszczanka 4:2

Odra Opole - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 1:1 (k. 10:11)

Unia Złoty Stok - Sparta Ziębice 1:0

Czarni Otmuchów - Polonia Łaziska Górne 0:4

GKS 1962 Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 4:0

Jiskra Velka Kras - Vapenna 0:5

Henrykowianka Henryków - Tęcza Ścinawka Dolna 4:1

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:2

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2

Odra Opole - Polonia Bytom 1:1

Małapanew Ozimek - Otmęt Krapkowice 7:0

LZS Makowice - Rolnik Lasocice 2:3

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów 1:3

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0

Sparta Ziębice - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

LKS Rusocin - LZS Kałków 2:3

Sigma Ołomuniec - Viktoria Pilzno 1:2

Czarni Korfantów - LZS Ścinawa Nyska 0:1

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:1 volleyball

Polonia Nysa - Odra Wodzisław 2:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Odra Opole - Bytovia Bytów 1:1

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Czarni Otmuchów - Odra Opole 1:2

Dynamo Drezno - FC Sankt Pauli 1:2

Chemnitzer FC - Darmstadt 1:1

Energie Cottbus - Erzgebirge Aue 2:3

ZAKSA - Resovia 3:2 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 3:0 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 2:3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

Stal Nysa - TKS Tychy 3:1 volleyball

Mechanik Nysa - AZS UO Opole 0:3 volleyball

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

Czechy - Bułgaria 3:2 volleyball

Holandia - Cypr 3:0 volleyball

Czechy - Cypr 3:0 volleyball

Bułgaria - Holandia 3:0 volleyball

Czechy - Holandia 0:3 volleyball

Cypr - Bułgaria 0:3 (volleyball)

Autumn 2013

LZS Kałków - LZS Racławiczki 0:0

LZS Starowice - GKS Grodków 2:1

GKS Katowice - Wisła Kraków 1:1

Czarnogóra - Węgry 3:0 volleyball

Czechy - Hiszpania 3:2 volleyball

GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:2

GKS Katowice - Górnik Wałbrzych 1:1

Odra Opole - ROW Rybnik 2:2 (k. 4:2)

FK Jesenik - FK Sumperk 1:3

Odra Opole - Miedź Legnica 0:4

Piast Gliwice - Qarabag Agdam 2:2 pd

Dukla Praga - Sigma Ołomuniec 4:0

Viktoria Zizkov - FK Trinec 0:2

Sparta Praga - Jablonec 2:1

Śląsk Wrocław - Club Brugge 1:0

Rozwój Katowice - UKP Zielona Góra 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Błękitni Stargard Szczeciński 1:0

MFK Karvina - FC Hradec Kralove 2:1

FK Cadca - Tatran Presov 0:3

MSK Zylina - HNK Rijeka 1:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 0:0

MFK Vitkovice - Haj ve Slezsky 1:1

MFK Frydek-Mistek - MFK Karvina 4:1

Odra Wodzisław - BKS Stal Bielsko-Biała 0:0

Dąb Gaszowice II - Przyszłość Rogów II 1:2

LKS Lyski - LKS Chałupki 1:2

Banik Ostrawa - FK Jablonec 0:4

Czarni Otmuchów - Górnik Zabrze II 1:0

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:1

FK Mikulovice - Sigma Ołomuniec B 0:2

LZS Sękowice - LZS Polski Świętów 0:4

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 3:0

LKS Rusocin - Porawie Większyce 2:2

Śląsk Wrocław - FC Sevilla 0:5

Omya Vapenna - Sokol Velke Kunetice 6:0

SK Lipova-Lazne - Sokol Bernartice 4:3

LZS Bodzanów - Błękitni Biskupów 5:0

Swornica Czarnowąsy - LZS Piotrówka 2:0

Odra Opole - KS Polkowice 1:0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 2:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0

Odra Opole - MKS Kluczbork 0:0

Czarni Otmuchów - Nadwiślan Góra 1:3

LZS Ścinawa Nyska - Góral Sidzina 0:2

FK Mikulovice - HFK Olomouc 1:0

Stal Nysa - VK Benatky nad Jizerou 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 4:1

LZS Kamienica - LZS Karłowice Wielkie 3:3

ZAKSA - Czarni Radom 3:0 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Stal Nysa - AGH Kraków 3:2 volleyball

ZAKSA - Galatasaray 3:0 volleyball

Chemik Kędzierzyn - Małapanew Ozimek 1:1

ZAKSA - BBTS 3:0 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 2:3 volleyball

Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Kryształ Stronie Śląskie 0:1

Stal Nysa - Krispol Września 3:2

Dynamo Javornik - TJ Pisecna 1:1

Siatkarz Otmuchów - Miraż Głubczyce 1:3 volleyball

LZS Dziewiętlice - LZS Jasienica Górna 1:2

Polska - Słowacja 0:2

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Polonia Pogórze - GKS Głuchołazy 2:7

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

ZAKSA - AZS Częstochowa 3:1 volleyball

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 0:3 volleyball

Spring 2013

Stal Nysa - AZS Poznań 3:1 volleyball

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 3:2 volleyball

Skra Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 2:1

Raków Częstochowa - Pilica Koniecpol 3:0

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 volleyball

Energetyk Jaworzno - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 2:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Odra Opole 0:3

Stal Nysa - Czarni Radom 2:3 volleyball

Kęczanin Kęty - Stal Nysa 3:2 volleyball

Odra Opole - Górnik Wesoła 1:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - AZS UAM Poznań 3:2 volleyball

ZAKSA - Resovia Rzeszów 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Nysa Kłodzko - Piast Nowa Ruda 2:0

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1

Sokół Zabrzeg - Beskid Godziszka 0:3

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0

Sokół Niemodlin - Plon Skoroszyce 2:0

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:2

Slavia Orlova - FK Trinec 1:2

Pniówek Pawłowice - Szczakowianka Jaworzno 1:2

Odra Wodzisław - Odra Opole 0:2

LZS Racławiczki - LZS Niwnica-Konradowa 1:2

Czarni Otmuchów - Skalnik Gracze 4:0

Piast Strzelce Opolskie - Odra Opole 2:5

TJ Skorosice - Jiskra Velka Kras 3:2

Stomix Zulova - Dynamo Javornik 2:2

GLKS Kamiennik - Metalowiec Łambinowice 1:0

Sparta Ziębice - Boxmet Piskorzów 9:0

Odra Opole - BKS Stal Bielsko-Biała 1:0

LZS Polski Świętów - Sudety Moszczanka 2:5

Miedź Legnica - Cracovia Kraków 1:3

Górnik Wałbrzych - Calisia Kalisz 1:2

Odra Opole - Przyszłość Rogów 1:0

LZS Kępnica - Czarni Korfantów 2:4

Swornica Czarnowąsy - Odra Opole 0:1

Czarni Otmuchów - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:1

FK Mikulovice B - Sokol Stara Cervena Voda 0:4

Polonia Nysa - Unia Głuchołazy 2:1

Metalowiec Łambinowice - Sokół Niemodlin 1:1

Autumn 2012

AGRO Chmiel Ujeździec - LZS Gryżów 0:4

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0

PSV Eindhoven - Athletic Bilbao 1:0

Śląsk Wrocław - Benfica Lizbona 2:4

Śląsk Wrocław - Athletic Bilbao 0:1

Benfica Lizbona - PSV Eindhoven 1:3

FK Mikulovice - HFK Olomouc 0:3

Śląsk Wrocław - Helsingborgs 0:3

MKS Oława - Tur Turek 1:1

Odra Opole - Start Namysłów 0:0

Mornar Bar - Jedinstvo Bijelo Polje 0:0

Bokelj Kotor - Bar 1:0

Mogren Budva - Celik Niksic 1:2

Góral Sidzina - Handlowiec Domaszkowice 0:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 2:4

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:0

Rozwój Katowice - Chojniczanka Chojnice 3:2

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:0

LZS Jasienica Górna - LZS Kałków 4:1

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 1:4

Polska - Mołdawia 2:0

SFC Opava - Bohemians Praga 1:4

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1

FC Hradec Kralove - Slovan Liberec 2:2

Stal Nysa - Zaksa Kędzierzyn 0:3 volleyball

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:0

LZS Gierałcice - LZS Niwnica-Konradowa 2:0

LZS Biała Nyska - Polonia Głuchołazy 5:2

Stal Nysa - MKS Będzin 2:3 volleyball

Atom Grądy-Goświnowice - LKS Rusocin 2:1

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 5:1

Rolnik Lasocice - LZS Morów-Koperniki 0:4

Polonia Głubczyce - BKS Stal Bielsko-Biała 0:2

Racłavia Racławice Śląskie - Odra Opole 0:1

LZS Karłowice Wielkie - Podzamcze Nysa 6:7 (pd)

LZS Gryżów - Unia Głuchołazy 1:3

LZS Niwnica-Konradowa - LZS Jędrzychów 0:2

LKS Rusocin - Orzeł Źlinice 1:3

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:1

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 3:0

Spring 2012

Stal Nysa - Stal Nysa dinozaury 2:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Arkas Izmir 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4

Odra Opole - LZS Proślice 5:1

Rodło Opole - Victoria Chróścice 0:5

Odra Kędzierzyn - Chemik Kędzierzyn 1:2

Zaksa Kędzierzyn - Fart Kielce 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - Arkas Izmir 3:0 volleyball

Trentino - Zenit Kazan 1:3 volleyball

Trentino - Arkas 3:0 volleyball

Skra Bełchatów - Zenit Kazan 2:3 volleyball

Unia Głuchołazy - LZS Walce 0:2

Juvenia Głuchołazy - Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

LZS Czarnolas - Grom Mroczkowa 3:3

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Pogoń Prudnik - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 3:0 volleyball

Banik Ostrava - Viktoria Zizkov 3:1

FC Hlucin - SK Unicov 0:3

MFK Havirov - Lokomotiva Petrovice 4:1

MFK Karvina - Vysocina Jihlava 1:1

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:0 volleyball

LZS Włodary-Węża - LZS Czarnolas 3:9

LZKS Mańkowice/Piątkowice - LZS Biała Nyska 2:1

Odra Opole - Rozwój Katowice 2:2

LKS Rusocin - MKS Gogolin 2:2

TJ Pisecna - Sokol Konice B 2:4

LZS Karłowice - LZS Łąka/Jodłów 5:2

Pogoń Prudnik - Start Bogdanowice 0:2 (pd)

Czarni Otmuchów - Polonia Nysa 3:0

LZS Meszno - Agfa Prusinowice 1:1

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0

Atom Grądy-Goświnowice - LZS Łukowice Brzeskie 9:1

Metalowiec Łambinowice - Plon Skoroszyce 1:2

Czarni Korfantów - LZS Gryżów 2:2

Plon Skoroszyce - Czarni Korfantów 5:0

Autumn 2011

MSK Żilina – Slovan Bratislava 2:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 2:2

Legia Warszawa – Gaziantepspor 0:0

FC Tatran Supikovice – Jiskra Velka Kras 10:0

Polska – Gruzja 1:0

Czarni Otmuchów – Sparta Paczków 2:2

Polonia Nysa – Polonia Głubczyce 1:6

LZS Agro Chmiel Ujeździec – LZS Strażak Rzymiany 6:0

Pogoń Prudnik – Sparta Paczków 4:1

Górnik Pszów – LKS Górki Śląskie 3:0

Start Mszana – Olza Godów 1:2

TOR Dobrzeń Wielki – Odra Opole 1:3

Odra Opole – Szczakowianka Jaworzno 0:0

Plon Skoroszyce – Grom Mroczkowa 1:2

FK Mikulovice – FK Teplice 0:4, 31.08.2011

FK Zlate Hory – FK Kralice 1:1, 02.09.2011

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Arka Nowa Sól 2:1

LZS Buków – Polonia Przylesie 1:0, 11.09.2011

LUKS Meteor Jasienica Dolna – Czarni II Otmuchów 4:2

Ogrodnik Chróścina Nyska – Agfa Prusinowice 2:1

Polonia Nysa – Pogoń Prudnik 0:0

Polonia Wrocław – MKP Wołów 0:1

Śląsk Wrocław – Polonia Warszawa 4:0

LZS Wójcice – Krab Gierałcice 3:0

LKS Rusocin – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:1

Atom Grądy Goświnowice – Unia Reńska Wieś 2:3

Polonia Nysa – Czarni Otmuchów 0:1

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:0

Unia Głuchołazy – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:5

Sudety Burgrabice - LZS Buków 1:2

Handlowiec Domaszkowice - Plon Skoroszyce 0:4

Polska - Włochy 0:2

Unia Tułowice - Odra Opole 1:4

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1

Spring 2011

Hutnik Kraków – Iskra Klecza 2:2

Wisła Kraków – Widzew 2:0

Termalica Bruk-Bet KS Nieciecza – GKS Bogdanka Łęczna 2:2

Cracovia Kraków – Lech Poznań 1:0

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 3:0

LZS Konradowa – Czarni Otmuchów 0:3

FK Mikulovice – Banik II Ostrawa 1:1

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0

Ślęża Wrocław – Kuźnia Jawor 1:0

Śląsk Wrocław – Widzew 2:2, 09.04.2011

LZS Ścinawa Nyska – Unia Głuchołazy 3:1

Czarni Otmuchów – Polonia Nysa 2:1

Polonia Bytom – Jagiellonia Białystok 3:2

Skalnik Gracze – Energetyk ROW Rybnik 0:2

Olimpia Lewin Brzeski – Pogoń Prudnik 2:3

Polonia Nysa – Sparta Paczków 1:1

LZS Jędrzychów – LZS Czarnolas 4:0

LZS Kastor Jasienica Górna – LZS Kałków 0:2

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 0:2

Podzamcze Nysa – Unia Reńska Wieś 2:0

LZS Wójcice – LZS Karłowice Wielkie 2:1

Sparta Paczków – Swornica Czarnowąsy 2:2

Grom Mroczkowa – LZS Jędrzychów 4:3

Podzamcze Nysa – Grom Mroczkowa 2:3

Polonia Nysa – Olimpia Lewin Brzeski 1:0

Atom Grądy Goświnowice – Orzeł Olszanka 2:3

Agfa Prusinowice – Atom Grądy Goświnowice 1:0

Start Namysłów – Czarni Otmuchów 2:1

Autumn 2010

Hajduk Split – HSV Hamburg 3:3

Ruch Chorzów – Austria Wiedeń 1:3

Ruch Zdzieszowice – Bałtyk Gdynia 2:3

LZS Leśnica – Start Bogdanowice 3:1

Sigma Ołomuniec – Zbrojovka Brno 3:0

Polonia Nysa – Rolnik Wierzbica Górna 0:1

Unia Głuchołazy – LZS Konradowa 2:0

Czarni Otmuchów – Racłavia Racławice Śląskie 0:0

LZS Kałków – Unia Krapkowice 2:0

Polonia Nysa – Piast Strzelce Opolskie 4:0

Grunwald Ruda Śląska – KS Żory 2:2

MOSiR Stal Zabrze – Naprzód Łubnie 7:1

Pogoń Nowy Bytom – MKS II Siemianowice Śląskie 3:1

GKS Katowice – LKS Nieciecza 0:0, 09.10.2010

Odra Kędzierzyn-Koźle – Racłavia Racławice Śląskie 2:0

LKS Rusocin – Czarni Otmuchów 1:6

FK Mikulovice – Valasske Mezirici 3:1

LZS Niwnica – RZS Jarnołtów 9:1

Agfa Prusinowice – Strażak Lipniki 1:0

Lech Poznań – Manchester City 3:1

LKS Rusocin – Odra Kędzierzyn-Koźle 1:0