Piłkarzem lipca został Łukasz Szukała, który zdobył tyle samo punktów, co kilku piłkarzy Legii. W tym miesiącu punktowali gracze, którzy grali w kwalifikacjach europejskich pucharach. Ze względu na przerwę w rozgrywkach czołowych lig nie nastąpiły zmiany w czołówce klasyfikacji generalnej. Z czołowej 10 punktowali tylko Glik i Jędrzejczyk. Na trzech pierwszych miejscach nadal są: Lewandowski, Piszczek i Szczęsny.
Klasyfikacja generalna Rankingu Polskich Piłkarzy (stan na 31.07.2014)
I Robert Lewandowski (Bayern) 98 II Łukasz Piszczek (Borussia) 91 III Wojciech Szczęsny (Arsenal) 72 IV Kamil Glik (Torino) 70 V Artur Boruc (Southampton) 58 VI Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) 58 VII Paweł Kieszek (Estoril) 54 VIII Mateusz Klich (PEC Zwolle) 46 IX Marcin Komorowski (Terek) 44 X Maciej Rybus (Terek) 44 XI Kamil Grosicki (Stade Rennes) 42 XII Eugen Polanski (Hoffenheim) 40 XIII Sebastian Boenisch (Bayer L) 36 XIV Grzegorz Krychowiak (Sevilla) 36 XV Łukasz Fabiański (Swensea) 33 XVI Rafał Wolski (Fiorentina) 29 XVII Waldemar Sobota (Club Brugge) 29 XVIII Damien Perquis (Betis) 28 XIX Łukasz Gikiewicz (AEL Limassol) 27,5 XX Adrian Mierzejewski (Al. – Nassr) 21,5 XXI Łukasz Szukała (Steaua) 21 XXII – XXVI Łukasz Broź (Legia), Tomasz Brzyski (Legia), Tomasz Jodłowiec (Legia), Jakub Rzeźniczak (Legia) i Michał Żyro (Legia) po 21 XXVII Ludovic Obraniak (Werder) 19 XXVIII Janusz Gol (Amkar) 18 XXIX Michał Kucharczyk (Legia) 18 XXX Adam Stachowiak (Botev) 18
Klasyfikacja lipca
I Łukasz Szukała (Steaua) 21 II – V Łukasz Broź (Legia), Tomasz Brzyski (Legia), Tomasz Jodłowiec (Legia) i Jakub Rzeźniczak (Legia) po 21 VI Michał Żyro (Legia) 21 VII Michał Kucharczyk (Legia) 18 VIII Adam Stachowiak (Botev) 18 IX Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) 12 X Marek Saganowski (Legia) 12 XI Jakub Kosecki (Legia) 12 XII – XX Bartłomiej Babiarz (Ruch), Daniel Dziwniel (Ruch), Krzysztof Kamiński (Ruch), Jakub Kowalski (Ruch), Grzegorz Kuświk (Ruch), Marcin Malinowski (Ruch), Filip Starzyński (Ruch), Piotr Stawarczyk (Ruch) i Łukasz Surma (Ruch) po 10 XXI Łukasz Gikiewicz (AEL Limassol) 9 XXII Marek Zieńczuk (Ruch) 8 XXIII Michał Nalepa (Ferencvaros) 8 XXIV Martin Konczkowski (Ruch) 7 XXV Kamil Glik (Torino) 6 XXVI – XXX Marcin Kamiński (Lech), Tomasz Kędziora (Lech), Szymon Pawłowski (Lech), Łukasz Trałka (Lech) i Hubert Wołąkiewicz (Lech) po 6
Lipcowe dokonania polskich piłkarzy
Babiarz Bartłomiej (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Broź Łukasz (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 90; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/12p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; 90; 30.07.; 9p/21p
Brzyski Tomasz (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 90; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/12p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; 90; 30.07.; 9p/21p
Dziwniel Daniel (Ruch) 4. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 5. Vaduz (w) 0:0; ELE; 89); 24.07.; 2p/8p 6. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Efir Michał (Legia) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; (69; 17.07.; 3p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; (66; 24.07.; 1p/4p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; (83; 31.07.; 1p/5p
Gikiewicz Łukasz (AEL Limassol) 1. Zenit (d) 1:0; ELM; 90; 30.07.; 9p
Glik Kamil (Torino) 1. Bronmapojkarna (w) 3:0; ELE; 90; 31.07.; 6p
Helik Michał (Ruch) 1. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p 2. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/4p
Jędrzejczyk Artur (Krasnodar) 1. Kalev (w) 4:0; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Diosgyor (w) 5:1; ELE; 90; 31.07.; 6p/12p
Jodłowiec Tomasz (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 90; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/12p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; 90; 30.07.; 9p/21p
Kamiński Krzysztof (Ruch) 3. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 4. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 5. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Kamiński Marcin (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; 90; 24.07.; 6p
Kędziora Tomasz (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; 90; 24.07.; 6p
Konczkowski Martin (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; (90; 24.07.; 1p/7p
Kosecki Jakub (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 76); 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; (85; 23.07.; 4,5p/7,5p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; (75; 30.07.; 4,5p/12p
Kowalski Jakub (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 88; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 82); 31.07.; 2p/10p
Kownacki Dawid (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; (68; 24.07.; 3p
Kucharczyk Michał (Legia) 1. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 84); 23.07.; 9p 2. Celtic (d) 4:1; ELM; 74); 30.07.; 9p/18p
Kuświk Grzegorz (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 74); 31.07.; 2p/10
Malinowski Marcin (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Nalepa Michał (Ferencvaros) 1. Sliema (w) 1:1; ELE; 90; 01.07.; 2p 2. Sliema (d) 2:1; ELE; 90; 10.07.; 6p/8p
Pawłowski Szymon (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; 73); 24.07.; 6p
Piech Arkadiusz (Legia) 1. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; (88; 23.07.; 4,5
Rzeźniczak Jakub (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 90; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/12p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; 90; 30.07.; 9p/21p
Saganowski Marek (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; (16; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; (84; 23.07.; 4,5p/7,5p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; (87; 30.07.; 4,5p/12p
Stachowiak Adam (Botev) 1. Libertas (d) 4:0; ELE; 90; 03.07.; 6p 2. Libertas (w) 2:0; ELE; 90; 10.07.; 6p/12p 3. Sankt Polten (d) 2:1; ELE; 90; 17.07.; 6p/18p
Starzyński Filip (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 68); 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Stawarczyk Piotr (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Surma Łukasz (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Vaduz (w) 0:0; ELE; 90; 24.07.; 2p/8p 3. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/10p
Szewczyk Michał (Ruch) 1. Vaduz (w) 0:0; ELE; 65); 24.07.; 2p 2. Esbjerg (d) 0:0; ELE; (75; 31.07.; 1p/3p
Szukała Łukasz (Steaua) 1. Stromsgodset (w) 1:0; ELM; 90; 16.07.; 9p 2. Stromsgodset (d) 2:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/18p 3. Aktobe (w) 2:2; ELM; 90; 30.07.; 3p/21p
Teodorczyk Łukasz (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; (85; 24.07.; 3p
Trałka Łukasz (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; 90; 24.07.; 6p
Włodyka Kamil (Ruch) 1. Vaduz (w) 0:0; ELE; (89; 24.07.; 1p
Wołąkiewicz Hubert (Lech) 1. Nomme Kalju (d) 3:0; ELE; 90; 24.07.; 6p
Zieńczuk Marek (Ruch) 1. Vaduz (d) 3:2; ELE; 90; 17.07.; 6p 2. Esbjerg (d) 0:0; ELE; 90; 31.07.; 2p/8p
Żyro Michał (Legia) 1. St Patrick’s (d) 1:1; ELM; 90; 16.07.; 3p 2. St Patrick,s (w) 5:0; ELM; 90; 23.07.; 9p/12p 3. Celtic (d) 4:1; ELM; 86); 30.07.; 9p/21p
Zestawienie to opublikowałem na przegladligowy.com
@MojeWielkieMecz
|