Spis boisk z podziałem na województwa i powiaty Drukuj
piątek, 05 lipca 2019 06:20

Zrobiłem zestawienie boisk w Polsce, na których oglądałem mecze, z podziałem na województwa i powiaty (w tym też miasta na prawach powiatów).  Wyszło, że takich boisk jest 218, w 14 województwach i w 64 powiatach.
Województwa z największą liczbą boisk, na których oglądałem mecze: opolskie 109, dolnośląskie 48, śląskie 32, małopolskie 6 oraz podkarpackie, wielkopolskie i zachodniopomorskie po 4.
Województwa z największą liczbą powiatów i miast na prawach powiatu, w których pooglądałem mecze: śląskie 20, dolnośląskie 12, opolskie 11, podkarpackie 4, wielkopolskie i małopolskie po 3.
Powiaty, w których zaliczyłem najwięcej boisk: nyski 61, opolski 16, dzierżoniowski 15, prudnicki 9, świdnicki  i ząbkowicki po 8, brzeski 7, wodzisławski i Opole po 5, Wrocław 4.



DOLNOŚLĄSKIE (12 powiatów i miast na prawach powiatu / 48 boisk)

Powiat dzierżoniowski: Bielawianka Bielawa, LKS Dobrocin, Lechia Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów, Zieloni Łagiewniki, Dąb Mościsko, Niemczanka Niemcza, Błękitni Owiesno, Pogoń Pieszyce, Orzeł Piława Dolna, Piławianka Piława Górna, LKS Boxmet Piskorzów, Klubokawiarnia Roztocznik, Czarni Sieniawka, Victoria Tuszyn (15 boisk)
Powiat kłodzki: Nysa Kłodzko, Piast Nowa Ruda (ul. Sportowa), ATS Wojbórz, Słowianin Wolibórz (4)

Legnica: Miedź Legnica (1)

Powiat lubiński: Zagłębie Lubin (1)

Powiat oławski: Foto-Higiena Gać, MKS Oława (2)

Powiat strzeliński: Strzelinianka Strzelin (1)

Powiat świdnicki: Gryf Burkatów, Lutomia Dolna, Venus Nowice, AKS Strzegom, Polonia-Stal Świdnica, Victoria Świebodzice, Orzeł Witoszów, Zjednoczeni Żarów (8)

Wałbrzych: Górnik Wałbrzych (1)

Powiat wałbrzyski: Zdrój Jedlina-Zdrój, KS Walim (2)

Wrocław: MCS Oławka Wrocław, Stadion Miejski we Wrocławiu, Śląsk Wrocław (ul. Oporowska), Ślęża Wrocław (4)

Powiat wrocławski: Piast Żerniki Wrocławskie (1)

Powiat ząbkowicki: Unia Bardo, Henrykowianka Henryków, Zamek Kamieniec Ząbkowicki, Przedborowianka Przedborowa, Skałki Stolec, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Sparta Ziębice, Unia Złoty Stok (8)

KUJAWSKO-POMORSKIE (1 / 1)

Grudziądz: Olimpia Grudziądz (1)

LUBELSKIE (0 / 0)

LUBUSKIE (0 / 0)

ŁÓDZKIE (1 / 1)

Powiat bełchatowski: GKS Bełchatów (1)

MAŁOPOLSKIE (3 / 6)

Kraków: Cracovia Kraków, Garbarnia Kraków, Hutnik Kraków (boczne boisko), Wisła Kraków (4)

Powiat tarnowski: Termalica Bruk_Bet Nieciecza (1)

Powiat wielicki: Puszcza Niepołomice (1)

MAZOWIECKIE  (2 / 3)

Siedlce: Pogoń Siedlce (1)

Warszawa: Legia Warszawa, Polonia Warszawa (2)

OPOLSKIE (11 / 109)

Powiat brzeski: Olimpia Lewin Brzeski, Stal Brzeg, Błękitni Przecza, LZS Starowice Dolne, Victoria Wierzbnik, LZS Wojsław, Spartan Wójtowice (7)

Powiat głubczycki: Polonia Głubczyce (1)

Powiat kędzierzyńsko-kozielski: Chemik Kędzierzyn-Koźle (Kuźniczka), Odra Kędzierzyn-Koźle, KS Sławięcice (Kędzierzyn-Koźle) (3)

Powiat kluczborski: MKS Kluczbork (1)

Powiat krapkowicki: LZS Walce, Ruch Zdzieszowice (2)

Powiat namysłowski: Start Namysłów (1)

Powiat nyski: LZS Biała Nyska, LZS Biechów, Delta Bielice, LZS Bodzanów, LZS Buków, Sudety Burgrabice, LZS Czarnolas, Ogrodnik Chróścina Nyska, Handlowiec Domaszkowice, LZS Dziewiętlice, LZS Gierałcice, GKS Głuchołazy, LZS Gościce, LZS Goworowice, LKS Goświnowice, Atom Grądy, LZS Gryżów, RZS Jarnołtów, Meteor Jasienica Dolna, LZS Jasienica Górna, LZS Jędrzychów,  LZS Kałków, LZS Kamienica Nyska, GLKS Kamiennik, LZS Karłowice Wielkie, LZS Kępnica, LZS Konradowa, Polkon Konradów, LZS Koperniki, Czarni Korfantów, Rolnik Lasocice, Metalowiec Łambinowice, Łąka, LZS Maciejowice, LZS Makowice,  LZS Malerzowice Małe, LZS Malerzowice Wielkie, LZKS Mańkowice, LZS Meszno, Sudety Moszczanka, Grom Mroczkowa,  LZS Niwnica, KS Nowy Świętów, Nysa (ul. Brodzińskiego), Polonia Nysa (ul. Sudecka), Stal Nysa (ul. Kraszewskiego), Czarni Otmuchów, Sparta Paczków, LZS Polski Świętów, Agfa Prusinowice, Unia Reńska Wieś, LKS Rusocin, Góral Sidzina, LZS Sękowice, LZS Siestrzechowice, Plon Skoroszyce, LZS Ścinawa Nyska, LZS Śliwice, LZS Trzeboszowice, LZS Ujeździec, LZS Węża, LZS Wójcice (61)

Opole: SKS Chmielowice (Opole), Centrum Sportu w Opolu, Groszmal Opole, Odra Opole, Swornica Czarnowąsy (5)

Powiat opolski: FC Chronstau-Chrząstowice, TOR Dobrzeń Wielki, Victoria Chróścice, Skalnik Gracze, Silesius Kotórz Mały, KS Krasiejów, LZS Kup. Śląsk Łubniany, LZS Mechnice, LZS Zieloni Ligota Tułowicka, Sokół Niemodlin, Małapanew Ozimek, Skalnik Tarnów Opolski, Unia Tułowice, Gazownik Wawelno, Orzeł Źlinice (16)

Powiat prudnicki: Polonia Biała, Dębowiec, Fortuna Głogówek,  LZS Lubrza, Łącznik, LZS Łąka Prudnicka, Pogoń Prudnik, Racławia Racławice Śląskie, LZS Rudziczka (9)

Powiat strzelecki: LZS Leśnica, LZS Racławiczki, Stadion w Ujeździe (3)

PODKARPACKIE (4 / 4)

Powiat bieszczadzki: Otryt Lutowiska (1)

Powiat leski: Nelson Polańczyk (1)

Powiat stalowowolski: Stal Stalowa Wola (1)

Tarnobrzeg: Siarka Tarnobrzeg (1)

PODLASKIE (1 / 1)

Białystok: Jagiellonia Białystok (1)

POMORSKIE (2 / 3)

Gdańsk: Polonia Gdańsk, Wybrzeże Gdańsk (2)

Gdynia: Arka Gdynia (1)

ŚLĄSKIE (20 / 32)

Powiat bielski: Sokół Zabrzeg (1)

Bielsko-Biała: Stadion Miejski (ul. Rychlińskiego), Stadion BBOSiR Na górce w Bielsku-Białej (2)

Bytom: Polonia Bytom (1)

Chorzów: Ruch Chorzów, Stadion Śląski (2)

Powiat cieszyński: Spójnia Zebrzydowice(1)

Częstochowa: Raków Częstochowa, Raków Częstochowa (boczne boisko), Skra Częstochowa (3)

Gliwice: Piast Gliwice (1)

Powiat gliwicki: Jedność Przyszowice (1)

Jastrzębie-Zdrój: GKS Jastrzębie (1)

Katowice: GKS Katowice, Rozwój Katowice (2)

Powiat lubliniecki: Sparta Lubliniec (1)

Powiat mikołowski: AKS Mikołów (1)

Powiat pszczyński: Pniówek Pawłowice (1)

Ruda Śląska: Pogoń Nowy Bytom, Grunwald Ruda Śląska (2)

Rybnik: ROW Rybnik (1)

Powiat rybnicki: LKS Lyski, LKS Łuków Śląski (2)

Sosnowiec: Zagłębie Sosnowiec (1)

Tychy: GKS Tychy (1)

Powiat wodzisławski: Start Mszana, Górnik Pszów, KS Gosław Jedłownik Wodzisław Śląski, Odra Wodzisław Śląski, Wicher Wilchwy (Wodzisław Śląski) (5)
Zabrze: Górnik Zabrze, MOSiR Stal Zabrze (2)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (1 / 1)

Kielce: Korona Kielce (1)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (1 / 1)

Olsztyn: Stomil Olsztyn (1)

WIELKOPOLSKIE (3 / 4)

Konin: Górnik Konin (1)

Powiat koniński: Strażak Licheń Stary (1)

Poznań: Lech Poznań, Warta Poznań (2)

ZACHODNIOPOMORSKIE (2 / 4)

Powiat stargardzki: Błękitni Stargard (1)

Szczecin: MOSiR Szczecin (ul. Witkiewicza), Pogoń Szczecin, Świt Skolwin (Szczecin) (3)

facebook.com/mojewielkiemecze

@MojeWielkieMecz