Home Statystyki piłkarskie Trenerski Ranking Państw
Trenerski Ranking Państw PDF Drukuj Email
niedziela, 12 stycznia 2014 00:23

Postanowiłem sprawdzić, czy poziom trenerów przekłada się na poziom piłki w poszczególnych krajach. Zrobiłem to analizując statystyki trenerów, którzy pracowali w tym sezonie w europejskich zespołach. Interesowała mnie narodowość tych szkoleniowców. Pod uwagę wziąłem ostatnie Eliminacje Mistrzostw Świata w strefie europejskiej, mecze grupowe w europejskich pucharach i rozgrywki ligowe w 8 najlepszych ligach europejskich na dzień 31.12.2013 roku.
W oparciu o te rozgrywki sporządziłem ranking najlepszych trenerskich nacji. W uprzywilejowanej pozycji znaleźli się trenerzy europejscy, ale jeśli z europejskim zespołem pracował szkoleniowiec z innego kontynentu, to daną narodowość włączałem do zestawienia. Dla danego kraju sumowałem punkty zdobywane przez trenerów danej narodowości, które zdobyli w wymienionych wcześniej rozgrywkach. Zastanawiałem się nad wprowadzeniem jakiś współczynników, które faworyzowałyby niektóre rozgrywki, ale z tego zrezygnowałem.

 

 

To, że tzw. polska myśl szkoleniowa jest na dnie, to wiem od dawna. Po naszych trenerów nie przyjeżdżają działacze z najlepszych lig europejskich. Od pewnego czasu nie chcą ich nawet w krajach piłkarskiego III świata. Nasi szkoleniowcy muszą zadowolić się udziałem w „wyścigach maluchów”, czyli prowadzić polskie kluby ligowe. Niekiedy w nagrodę uda im się wystartować w „Formule 1”, czyli zagrać w europejskich pucharach. Ostatnio włodarze PZPN-u dają im też szanse prowadzenia naszej reprezentacji. Jednak z ostatnich osiągnięć Waldemara Fornalika i Jana Urbana zadowoleni są chyba tylko oni sami, bo przeżyli przygodę, która już im się więcej może nie trafić. Myślę, że słabi trenerzy są jedną z najważniejszych przyczyn słabości naszej piłki. Są gorsi od naszych piłkarzy, którzy jeszcze trafiają do dobrych lig. Martwi mnie to, że jak czytam wywiady z naszymi szkoleniowcami, to oni nie mówią, że chcieliby wyjechać do pracy w zagranicznym klubie. Z kolei prawie każdy piłkarz o tym marzy.


Chyba nikogo nie dziwi pierwsza szóstka rankingu, bo to  od lat najlepsze piłkarsko europejskie kraje. Różnice między nimi są nieduże i przy małej zmianie założeń kolejność mogłaby się tu zmienić.

Zaskakująco nisko jest Anglia, której wszyscy „punktujący” trenerzy pracują u siebie w kraju. Żaden angielski trener nie pojawił się poza Anglią, co chyba pasuje do tego, że angielska reprezentacja nie odnosi sukcesów na dużych imprezach.

Wyżej od Anglików są Szkoci. Gdyby ten artykuł był po angielsku zdobyłby zapewne wiele polubieni i udostępnień wśród miłośników kraciastych spódnic.

Trochę zaskakujący jest tu brak Brazylii. Żaden Brazylijczyk nie pracuje w 8 najlepszych ligach Europy, nie zdobył punktu w europejskich pucharach i europejskich EMŚ. Dla mnie szok.

Spoza Europy najbardziej są cenieni trenerzy z Argentyny. Spoza strefy UEFA w tym zestawieniu oprócz Argentyńczyków są tylko pojedynczy przedstawiciele 1 Chile i Meksyku.

Polska znalazła się dużo niżej niż jest w klubowym Rankingu UEFA. Tutaj też podobnie jak w eliminacjach wyprzedziły nas: Anglia, Ukraina, i Czarnogóra. Białoruś ma prawie 6 razy więcej punktów od nas. Dalszy komentarz zbyteczny.

Trenerski ranking państw

I m. Holandia 590 punktów
II m. Włochy 586
III Francja 567
IV – V Portugalia i Hiszpania po 489
VI m. Niemcy 403
VII Rosja 242
VIII Argentyna 148
IX Szkocja 111
X Anglia 106
XI Białoruś 90
XII Serbia 85
XIII Rumunia 83
XIV Szwajcaria 61
XV Dania 58
XVI Bośnia i Hercegowina 57
XVII – XVIII Chile i Finlandia po 56
XIX Irlandia Północna 46
XX Ukraina 44
XXI – XXII Belgia i Irlandia 43
XXIII – XXIV Armenia i Szwecja po 42
XXV Walia 40
XXVI Czarnogóra 39
XXVII Czechy 32
XXVIII Turcja 30
XXIX Bułgaria 29
XXX Chorwacja 27
XXXI Węgry 25
XXXII Słowenia 23
XXXIII Meksyk 22
XXXIV – XXXV Mołdawia i Norwegia po 17
XXXVI Polska 16
XXXVII Izrael 15
XXXVIII Słowacja 13
XXXIX Luksemburg 12
XL – XLII Austria, Grecja, Łotwa po 8
XLIII – XLIV Estonia i Macedonia po 7
XLV – XLVI Cypr i Gruzja po 5
XLVII Litwa 3

EMŚ
Spróbujmy się przyjrzeć, jak wygląda sytuacja w poszczególnych rozgrywkach. Zacznijmy od EMŚ. Pod uwagę wzięto wszystkie mecze grupowe oraz barażowe.

Najlepsi okazali się trenerzy z Niemiec, którzy zapewnili wyjazd do Brazylii reprezentacjom Niemiec i Szwajcarii. Do tego trener niemiecki zdobył z Azerbejdżanem tylko 4 punkty mniej niż nasz Fornalik z Polakami.

Wysoko są Szwedzi, którzy  doprowadzili 2 drużyny do baraży, ale żadna z nich nie zagra w Brazylii.

I m. Niemcy 61 punktów/3 trenerów (Ottmar Hitzfeld / Szwajcaria 24, Joachim Löw /Niemcy 28, Berti Vogts / Azerbejdżan 9)
II m. Włochy 58/4 (Gionanni De Biasi / Albania 11, Fabio Capello / Rosja 22, Pietro Ghedin / Malta 3, Claudio Prandelli / Włochy 22)
III m. Portugalia 56/2 (Paulo Bento / Portugalia 27, Fernando Santos /Grecja 29)
IV m. Szwecja 38/2 (Erik Hamren / Szwecja 20, Lars Lagerback / Islandia 18)
V m. Holandia 28/1 (Louis van Gaal / Holandia 28)
VI m. Belgia 26/1 (Marc Wilmots / Belgia 26)
VII –VIII m. Bośnia i Hercegovina 25/1 (Safet Susić / Bośnia i Hercegovina 25), Węgry 25/3 (József Csabi / Węgry 3, Sandor Egervari / Węgry 14, Csaba Laszlo / Litwa 8)
IX m. Ukraina 24/3 (Andriej Bal / Ukraina 1, Oleg Błochin / Ukraina 1, Michaił Fomienko / Ukraina 22)
X m. Anglia 22/1 (Roy Hodgson / Anglia 22)
XIm. Chorwacja 21/2 (Niko Kovac / Chorwacja 4,  Igor Stimac / Chorwacja 17)
XII – XV m. Czechy 20/3: (Miroslav Beranek / Kazachstan 5, Michal Bilek / Czechy 9, Josef Pesice / Czechy 6), Francja 20/1 (Didier Deschamps / Francja 20), Hiszpania 20/1 (Vicente Del Bosque / Hiszpania 20), Rumunia 20/1 (Victor Piturca / Rumunia 20)
XVI – XVIII m. Dania 17/2 (Lars Olsen / Wyspy Owcze 1, Morten Olsen /Dania 16), Szwajcaria 17/1 (Marcel Koller / Austria 17), Serbia 17/2 (Sinisa Mihajlović / Serbia 14, Slavisa Stojanović / Słowenia 3)
XIX m. Turcja 16/2 (Abdullah Avci / Turcja 7, Fatih Terim / Turcja 9)
XX m. Czarnogóra 15/1 (Branko Brnović / Czarnogóra 15)
XXI – XXII m. Irlandia 14/1 (Noel King / Irlandia 14), Izrael 14/1 (Eli Guttmann / Izrael 14)
XXIII – XXVI m. Armenia 13/1 (Vardan Minasyan / Armenia 13), Bułgaria 13/1 (Ljuboslav Penev 13), Polska 13/1 (Waldemar Fornalik / Polska 13), Słowacja 13/2 (Michal Hipp / Słowacja 9, Jan Kozak / Słowacja 4)
XXVII – XXVIII m. Norwegia 12/2 (Per-Mathias Hogmo / Norwegia 1, Egil Olsen / Norwegia 11),
Słowenia 12/1 (Srecko Katanec / Słowenia 12)
XXIX – XXX m. Mołdawia 11/1 (Ion Caras / Mołdawia 11), Szkocja 11/2 (Craig Levein / Szkocja 2, Gordon Strachan / Szkocja 9)
XXXI m. Walia 10/1 (Chris Coleman / Walia 10)
XXXII m. Finlandia 9/1 (Mika Paatalainen / Finlandia 9)
XXXIII m. Łotwa 8/2 ( Marians Pahars / Łotwa 4, Aleksandrs Starkovs / Łotwa 4)
XXXIV – XXXVI m. Estonia 7/1 (Tarmo Ruutli / Estonia 7), Irlandia Północna 7/1 (Martin O’Neill / Irlandia Północna 7), Macedonia 7/1 (Cedomir Janevski / Macedonia 7)
XXXVII m. Luksemburg 6/1 (Luc Holtz / Luksemburg 6)
XXXVIII m. Gruzja 5/1 (Temur Kecbaja / Gruzja 5)
XXXIX – XL m. Białoruś 4/1 (Georgi Kondratjew / Białoruś 4), Grecja 4/1 (Nikolaos Nioplias / Cypr 4)
XLI m. Litwa 3/1 (Igoris Pankratjevas / Litwa 3)
XLII m. Austria 2/1 (Rene Pauritsch / Liechtenstein 2)
XLIII m. Cypr 1/1 (Michalis Hajdipieris / Cypr 1)

LM
Najliczniejszą nacją trenerską w tych rozgrywkach byli Włosi, którzy też zdobyli najwięcej punktów.

Polscy trenerzy wypadli tu dokładnie tak samo, jak brazylijscy i angielscy, czyli nie zdobyli żadnego punktu. Oczywiście brak polskich nikogo nie dziwi, brazylijskich – zaskakuje, a angielskich – szokuje.

I m. Włochy 44 punkty/5 trenerów (Massimiliano Allegri / Milan 9, Carlo Ancelotti / Real 16, Antonio Conte / Juventus 6, Roberto Mancini / Galatasaray 7, Luciano Spalletti / Zenit 6)
II m. Hiszpania 38/4 (Arrasate / Real Sociedad 1,Rafael Benitez / Napoli 12, Josep Guardiola / Bayern 15, Michel / Olympiakos 10)
III m. Argentyna 29/2 (Diego Simeone / Atletico 16, Gerardo Martimo / Barcelona 13)
IV m. Portugalia 27/3 (Paulo Fonseca / Porto 5), Jorge Jesus / Benfica 10, Jose Mourinho / Chelsea 12)
V m. Francja 25/2 (Laurent Blanc / PSG 13, Arsene Wenger / Arsenal 12)
VI m. Niemcy 22/2 (Jens Keller / Schalke 10, Jurgen Klopp / Borussia 12)
VII m. Chile 15/1 (Manuel Pellegrini / MC 15)
VIII m. Szkocja 14/1 (David Moyes / MU 14)
IX m. Rumunia 11/2 (Mircea Lucescu / Szachtar 8, Laurentiu Regecampf / Steaua 3)
X m. Finlandia 10/1 (Sami Hyypia / Bayer 10)
XI m. Holandia 9/2 (Frank de Boer / Ajax 8, John van den Brom / Anderlecht 1)
XII m. Szwajcaria 8/1 (Murat Yakin / Basel 8)
XIII m. Chorwacja 5/1 (Nenad Bjelica / Austria 5)
XIV m. Norwegia 4/1 (Stale Solbakken / Kopenhaga 4)
XV – XVII m. Czechy 3/1 (Pavel Vrba / Viktoria 3), Irlandia Północna 3/1 (Neil Lennon / Celtic 3), Rosja 3/1 (Leonid Słucki / CSKA 3)

LE
W europejskich rozgrywkach II kategorii najliczniejsi byli Portugalczycy, ale najskuteczniejsi Holendrzy.

Do czołówki tych rozgrywek dostali się trenerzy rosyjscy, których zespoły słabo sobie radzą w swojej rodzimej lidze.

Podobnie jak w Lidze Mistrzów brak tu Brazylijczyków, Anglików i Polaków.

I m. Holandia 45/6 (Dick Advocaat / AZ Alkmaar 8, Mario Been / Genk 14, Philip Cocu / PSV 7, Martin Haar / AZ Alkmaar 1, Huub Stevens / PAOK 12, Gertjan Verbeek / AZ Alkmaar 3)
II m. Portugalia 41/7 (Henrique Calisto / Pacos 2, Costinha / Pacos 1, Paulo Sergio / APOEL 1, Marco Silva / Estoril 3, Paulo Sousa / Maccabi Tel Aviv 11, Andre Villas-Boas / Tottenham 18, Rui Vitoria / Guimaraes 5)
III m. Niemcy 39/3 (Roger Schmidt / Salzburg 18, Christian Streich / Freiburg 6, Armin Veh / Eintracht 15)
IV m. Hiszpania 33/3 (Unai Emery / Sevilla 12, Pepe Mel / Betis 9, Juande Ramos / Dnipro 12)
V m. Rosja 24/3 (Gadżi Gadżijew / Anży 8, Kurban Bierdyjew / Rubin 14, Viktor Kumykow / Karaganda 2)
VI – VII m. Dania 20/2 (Niels Frederiksen / Esbjerg 12, Michael Laudrup / Swensea 8), Ukraina 20/2 (Oleg Błochin / Dynamo Kijów 10,  Roman Grigorczuk / Czornomorec 10)
VIII – IX m. Bułgaria 16/1 (Stojczo Stojew / Łudogorec 16), Włochy 16/1 (Vincenzo Montella / Fiorentina 16)
X m. Francja 15/2 (Remi Garde / Lyon 12, Francis Gillot / Bordeaux 3)
XI m. Turcja 14/1 (Mustafa Akcay / Trabzonspor 14)
XII m. Serbia 13/1 (Miroslav Dukić / Valencia 13)
XIII m. Bośnia i Hercegowina 12/1  (Vladimir Petković / Lazio 12)
XIV m. Słowenia 11/2 (Matjaz Kek / Rijeka 4, Ante Simundza / Maribor 7)
XV m. Irlandia 10/2 (Arik Benado / Maccabi Haifa 5, Owen Coyle / Wigan 5),
XVI m. Czechy 9/1 (Jaroslav Silhavy / Liberec 9)
XVII m. Belgia 7/1 (Francky Dury / Waregem 7)
XVIII – XXI m. Austria 6/1 (Zoran Barisic / Rapid Wiedeń 6), Białoruś 6/1 (Wiktor Gonczarenko / Kubań 6), Luksemburg 6/1 (Jeff Saibene / Sankt Gallen 6), Mołdawia 6/1 (Veaceslav Rusnac / Sheriff 6)
XXII – XXIV m. Cypr 4/1 (Christakis Christoforou / Apollon 4), Grecja 4/1 (Giorgios Donis / APOEL 4), Szwecja 4/1 (Klas Ingesson / Elfsborg 4)
XXV – XXVI m. Polska 3/1 (Jan Urban / Legia 3), Szwajcaria 3/1 (Urs Fischer / Thun 3)
XXVII m. Rumunia 2/1 (Cristian Pustai / Pandurii 2)
XXVIII – XXX m. Chorwacja 1/1 (Zoran Mamić / Dinamo Zagrzeb 1), Izrael 1/1 (Guy Luzon / Standard 1), Norwegia 1/1 (Steinar Nilsen / Tromso 1)

Premiership
Jeśli chodzi o zatrudnianych trenerów, to Premiership jest najbardziej międzynarodową ligą z 8 zbadanych przeze mnie.

Jest to też jedyna liga spośród tych 8 najlepszych, gdzie miejscowi trenerzy nie są najliczniej pracującą grupą. Tylu samo pojawiło się tu trenerów szkockich, którzy zdobyli 2 punkty więcej od swoich angielskich kolegów.

O tym, że nie cenią w Anglii swoich trenerów świadczy też to, że w klubach będących na 6 pierwszych miejscach nie ma angielskich szkoleniowców.

I m. Szkocja 86/4 (Steve Clarke / WBA 15, Paul Lambert / Aston Villa 20, Malky Mackay / Cardiff 17, David Moyes / MU 34)
II m. Anglia 84/6 (Sam Allardyce / WHU 15, Steve Bruce / Hull 23, Keith Downing / WBA 3, Ian Holloway / Crystal Palace 3, Alan Pardew / Newcastle 33, Tim Sherwood / Tottenham 7)
III m. Portugalia 67/2 (Jose Mourinho / Chelsea 40, Andre Villas-Boas / Tottenham 27 )
Urugwaj 12/1 (Gustavo Poyet / Sunderland 12)
IV m. Francja 42/1 (Arsene Wenger / Arsenal 42)
V m. Chile 41/1 (Manuel Pellegrini / MC 41)
VI m. Hiszpania 37/1 (Roberto Martinez / Everton 37)
VII m. Irlandia Północna 36/1 (Brendan Rodgers / Liverpool 36)
VIII m. Walia 30/2 (Tony Pulis / Crystal Palace 9, Mark Hughes / Stoke 21)
IX  m. Argentyna 27/1 (Maurizio Pochettino / Southampton 27)
X m. Dania 21/1 (Michael Laudrup / Swensea 21)
XI m. Irlandia 19/1 (Chris Hughton / Norwich 19)
XII m. Holandia 16/2 (Martin Jol / Fulham 10, Rene Meulesteen / Fulham 6)
XIII m. Włochy 2/1 (Paolo Di Canio / Sunderland 2)

Primera Division
W Hiszpanii stawia się głównie na rodzimych trenerów, choć te 2 najlepsze drużyny oddano w ręce zagranicznych fachowców.

Bardzo dobrze w Hiszpanii radzą sobie Argentyńczycy, których drużyny są na dwóch pierwszych miejscach, a że jednym z nich jest Atletico, to jeszcze bardziej podnosi ich prestiż.

I m. Hiszpania 281/14 (Lucas Alcaraz / Grenada 20, Jagoba Arrasate / Real Sociedad 29, Joaquin Caparros / Levante 20, Unai Emery / Sevilla 26, Luis Enrique / Celta 16, Fran Escriba / Elche 17,  Francisco / Almeria 16, Luis Garcia / Getafe 23, Javi Gracia / Osasuna 15, Paco Jemez / Rayo Vallecano 13, Marcelino / Villareal 28,Juan Ignacio Martinez / Valladolid 15,  Pepe Mel / Betis 10, Ernesto Valverde / Athletic 33)
II m. Argentyna 92/2 (Gerardo Martino / Barcelona 46, Diego Simeone / Atletico 46)
III m. Włochy 41/1 (Carlo Ancelotti / Real 41)
IV m. Meksyk 22/1 (Javier Aguirre / Espanyol 22)
V – VI m. Niemcy 20/1 (Bernd Schuster / Malaga 20), Serbia 20/1 (Miroslav Dukić / Vaencia 20)

Bundesliga
W Niemczech większość drużyn prowadzonych jest przez Niemców.

Cenioną nacją trenerską są tu Holendrzy, których 3 znalazło się w tym zestawieniu. Jednak najbardziej topową drużynę, jaką jest Bayern, powierzono Hiszpanowi.

I m. Niemcy 261/14 (Robin Dutt / Werder 19, Thorsten Fink / HSV 4, Markus Gisdol / Hoffenheim 18, Dieter Hecking / Wolfsburg 30, Jens Keller / Schalke 28, Jurgen Klopp / Borussia D 32, Torsten Lieberknecht / Eintracht B 11, Armin Reutershahn / Norymberga 5, Thomas Schneider / Stuttgart 19, Mirko Slomka / Hannover 18, Christian Streich / Freiburg 14, Thomas Tuchel / Mainz 24, Armin Veh / Eintracht F 15, Markus Weinzierl / Augsburg 24)
II m. II m. Holandia 46/3 (Jos Luhukay / Hertha 28, Bert van Marwijk / HSV 12, Gertjan Verbeek / Norymberga 6)
III m. Hiszpania 44/1 (Josep Guardiola / Bayern 44)
IV m. Finlandia 37/1 (Sami Hyypia / Bayer 37)
V m. Szwajcaria 33/1 (Lucien Favre / Borussia M 33)

Serie A
We Włoszech mają najwięcej zaufania do rodzimych szkoleniowców. Tylko w 4 klubach pojawili obcokrajowcy, z tego aż 2 z byłej Jugosławii. Furory jednak tam nie robią.

I m. Włochy 337/19 (Massimiliano Allegri / Milan 19, Luigi De Canio / Catania 5, Stefano Colantuono / Atalanta 18, Antonio Conte / Juventus 46, Eugenio Corini / Chievo 9, Eusebio Di Francesco / Sassuolo 14, Gian Piero Gasperini / Genua 16, Francesco Guidolin / Udinese 20, Fabio Liverani / Genua 4, Andrea Mandorlini / Hellas Verona 29, Rolando Maran / Catania 5, Walter Mazzarri / Inter 31, Vincenzo Montella / Fiorentina 33, Davide Nicola / Livorno 13, Stefano Pioli / Bolonia 15,  Ivo Pulga / Cagliari 20, Delio Rossi / Sampdoria 9, Giuseppe Sannino / Chievo 6, Giampiero Ventura / Torino 25)
II m. Francja 41/1 (Rudi Garcia / Roma 41)
III m. Hiszpania 36/1 (Rafael Benitez / Napoli 36)
IV m. Bośnia i Hercegowina 20/1 (Vladimir Petković / Lazio 20)
V m. Serbia 9/1 (Sinisa Mihajlović / Sampdoria 9)

Ligue 1
W tej rundzie na ławkach trenerskich we Francji pojawiło się tylko 3 obcokrajowców, w tym 1 trener z Armenii.

Najbogatszy klub Francji (PSG) prowadzony jest przez Francuza.

I m. Francja 424/19 (Jose Anigo / Marsylia 29, Laurent Blanc / PSG 44, Christian Bracconi / Ajaccio 2, Roland Courbis / Montpellier 17,  Pascal Dupraz / Evian 20, Hubert Fournier / Stade de Reims 29,  Alain Casanova / Toulouse 25, Christophe Galtier / Saint Etienne 30, Remi Garde / Lyon 25, Francis Gillot / Bordeaux 31, Rene Girard / Lille 40, Christian Gourcuff / Lorient 27, Jocelyn Gourvennec / Guingamp 24, Frederic Hantz / Bastia 24, Eric Hely / Sochaux 5, Philippe Montanier / Stade Rennes 21, Claude Puel / Nicea 23, Herve Renard / Sochaux 6, Daniel Sanchez / Valenciennes 4)
II m. Włochy 48/1 (Claudio Ranieri / Monaco 41, Fabrizio Ravanelli / Ajaccio 7 )
III m. Armenia 29/1 (Michel Der Zakarian / Nantes 29)
IV m. Belgia 10/1 (Ariel Jacobs / Valenciennes 10)

Liga Sagres
Liga portugalska jest taka nie tylko z nazwy. Tu w roli trenera pojawił się tylko 1 Holender. Cała reszta to trenerzy z Portugalii.

I m. Portugalia 298/18 (Paulo Alves / Olhanense 1, Henrique Calisto / Pacos 5, Joao Carlos / Gil Vicente 18, Jose Cocuceiro / Setubal 11, Sergio Conceicao / Academica 15, Costinha / Pacos 4, Pedro Emanuel / Arouca 12,  Jesualdo Ferreira / Braga 19, Paulo Fonseca / Porto 33, Leonardo Jardim / Sporting 33, Jorge Jesus / Benfica 33, Manuel Machado / Funchal 21, Pedro Martins / Maritimo 16, Jose Mota / Setubal 5, Nuno Santo / Rio Ave 17, Marco Silva / Estoril 24, Rui Vitoria / Guimaraes 23, Abel Xavier / Olhanense 8)
II m. Holandia 12/1 (Mitchell van der Gaag / Belenenses 12)

Eredivisie
W Holandii jest tak samo jak w Portugalii. Tu oprócz samych Holendrów jest tylko 1 Serb. Z tych holenderskich trenerów, to można by ułożyć niezłą drużynę gwiazd piłkarskich.

I m. Holandia 432/18 (Dick Advocaat / AZ 11,  Marco van Basten / Heerenveen 29, Frank de Boer / Ajax 37, Foeke Booy / Ahead 23, Peter Bosz / Vitesse 37, Ruud Brood / Roda 18, Phillip Cocu / PSV 26, Ron Jans / PEC 22, Michel Jansen / Twente 34, Anton Janssen / NEC 15, Jan de Jonge / Heracles 22, Erwin Koeman / Waalwijk 18, Ronald Koeman / Feyenoord 33, Dwight Lodeweges / Cambuur 16, Erwin van de Looi / Groningen 27, Maurice Steijn / ADO 17, Gertjan Verbeek / AZ 13, Jan Wouters / Utrecht 24)
II m. Serbia 22/1 (Nebojsa Gudelj / NAC 22)

Rosyjska Premier League
Oprócz Rosjan pracują tu trenerzy z 6 państw. Najbardziej cenieni są Białorusini, których jest 3. Mamy tu też 2 Rumunów, z których jednym jest niechciany w Wiśle, Dan Petrescu.

I m. Rosja 215/14 (Wasilij Baskakow / Tom 14, Kurdan Berdijew / Rubin 24, Aleksandr Cygankow / Krylia Stanisław 22, Czerczesow / Amkar 30, Anatolij Dawidow / Tom 1, Gadżi Gadżijew / Krylia 2 i Anżi 6, Paweł Gusjew / Ural 1, Jurij Kalitwincew / Wołga 18, Walerij Karpin / Spartak 39, Jurij Krasnożan / Terek  9, Rashid Rachimow / Terek 4,  Leonid Słucki / CSKA 34, Oleg Wasilenko / Ural 11)
II m. Białoruś 80/3 (Wiktor Gonczarenko / Kuban Oleg 7, Kononow / Krasnodar 33, Leonid Kuczuk / Lokomotiw 40)
III m. Rumunia 52/2 (Dorinel Munteanu / Kuban 17, Dan Petrescu / Dinamo 35)
IV m. Włochy 40/1 (Luciano Spalletti / Zenit 40)
V m. Czarnogóra 24/1 (Miodrag Bożović / Rostov 24)
VI m. Serbia 4/1 (Slavoljun Muslin / Krasnodar 4)
VII m. Holandia 2/1 (Rene Meulensteen / Anżi 2)

Artykuł opublikowałem też na przegladligowy.com

Krzysztof Wilk, mojewielkiemecze.wodip.opole.pl i facebook.com/mojewielkiemecze


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

My football matches

Autumn 2019

Dabro-Bau Makowice - Bielawianka Bielawa 0:13

LZS Starowice - Zagłębie Lubin II 0:0

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:1

FK Spisska Nova Ves - 1.FK Svidnik 0:0

Piast Gliwice - BATE Borysov 1:2

Retezarna Ceska Ves - Sigiteam 6:13

Retezarna Ceska Ves - TJ Pisecna 5:5

Spring 2019

Słowianin Wolibórz - Orlęta Krosnowice 5:3

ATS Wojbórz - KS Polanica-Zdrój 5:0

KS Walim - Victoria Świebodzice 3:5

LZS Starowice - Unia Krapkowice 7:1

Zdrój Jedlina Zdrój - Włókniarz Kudowa Zdrój 3:0

Zjednoczeni Żarów - Bielawianka Bielawa 0:8

AKS Strzegom - Górnik Złotoryja 4-0

Argentyna U-20 - RPA U-20 5:2

Porugalia - Korea Południowa U-20 1:0

BKS Stal Bielsko-Biała - Tempo Puńców 5:1

LZS Stary Ujazd - GKS Głuchołazy 1:3

LZS Skorogoszcz - Olimpia Lewin Brzeski 1:1

Odra Opole - Bytovia Bytów 2:1

SKS Chmielowice - Zieloni Ligota Tułowicka 0:6

Śląsk Łubniany - Żubry Smarchowice Śląskie 1:2

Sokol Tremesna - TJ Rusin 3:0

LZS Starowice - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 1:3 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 0:3 volleyball

Blachowianka Kędzierzyn-Koźle - Sokół Leśnica 0:1

LZS Victoria Wierzbnik - LZS Czarni Przylesie Dolne 0:4

Odra Opole - GKS Katowice 0:4

Piomar Tarnów-Przywory - Naprzód Ujazd Niezdrowice 1:0

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Dąb Mościsko - Zgoda Grodziszcze 2:1

Skałki Stolec - Włókniarz Kudowa Zdrój 2:0

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 volleyball

Piast Żerniki - Nysa Kłodzko 2:0

Odra Opole - Jagiellonia Białystok 0:2

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AT Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 3:0

AZS PWSZ Nysa - Chemik Bydgoszcz 0:3 volleyball

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny karate

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 3:0 volleyball

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno 3:0 volleyball

Polska - Rosja 2:2 futsal

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

Stal Nysa - Onico Warszawa 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 0:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Koźle II 3:2 volleyball

Autumn 2018

AZS Basket Nysa - AZS Politechnika Opolska 79-95 basketball

Stal Nysa - Norwid Częstochowa 2:3 volleyball

Bongo Krapkowice - Bassau Prószków 2:2 (k. 3:1) futsal

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:2 volleyball

Orzeł Witoszów - Dąb Mościsko 3:2

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:0 volleyball

Stal Nysa - Buskowianka Kielce 3:1 volleyball

Gryf Burkatów - LKS Dobrocin 5:1

Stal Nysa - Mickiewicz Kluczbork 3:0 volleyball

Polonia Nysa - Porawie Większyce 1:0

Polska - Włochy 0:1

Błękitni Przecza - Burza Lipki 0:2

Polska - Portugalia 2:3

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:0 volleyball

Spartan Wójtowice - Rolnik Lasocice 1:5

Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 volleyball

Przedborowianka Przedborowa - Znicz Lubnów 5:2

Venus Nowice - Włókniarz Kudowa Zdrój 1:3

Meteor Jasienica Dolna - GZ LZS Grodków 4:0

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:0

Piast Gliwice - Alga Bishkek 1:4 futsal

Piast Gliwice - KB United 1:1 futsal

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:1

Strzelinianka Strzelin - Olimpia Podgaj 1:2

Podzamcze Nysa - LZS Kastor Jasienica Górna 1:1

Lech Poznań - KRC Genk 1:2

Sokół Niemodlin - KS Krapkowice 1:2

Sokol Velke Losiny - FK Mohelnice 4:0

Sokol Lestina - 1.FC Maletin 1:6

Jagiellonia Białystok - KAA Gent 0:1

FK Bela pod Pradedem - TJ Vidnava 16:0

Odra Opole - Wigry Suwałki 2:2

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:0

Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1

Otryt Lutowiska - Orzeł Górzanka 5:5

Nelson Polańczyk - Błękitni Futory 3:2

Górnik Zabrze - Zaria Balti 1:0

Polonia Nysa - Stal Brzeg 0:1

Podzamcze Nysa - Samorządowcy Nysa 7-5

Spring 2018

Sokol Vrbno pod Pradedem - Sokol Stara Ves 6:4

Piast Nowa Ruda - Orzeł Lubawka 4:0

GKS Tychy - Odra Opole 3:0

Polska - Kanada 3-2 volleyball

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3

Polonia Nysa - LZS Starowice 3:0

AKS Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 volleyball

Trefl Gdańsk - Joker Piła 3:0 volleyball

AKS Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Joker Piła 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - AKS Rzeszów 0:3 volleyball

1.FC Chronstau-Chrząstowice - Start Jełowa 1:2

KS Krasiejów - Unia Kolonowskie 3:1

Polonia Nysa - Agroplon Głuszyna 1:2

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:1

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AZS UZ Zielona Góra 3:2 volleyball

Odra Opole - Wigry Suwałki 0:0

Silesius Kotórz Mały - Hetman Byczyna 2:2

Raków Częstochowa - Odra Opole 0:0

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1

GKS Głuchołazy - Odra II Groszmal Opole 4:0

Polska - Korea Południowa 3:2

Odra Opole - GKS Katowice 1:2

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Trójka Nakło 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - Maraton Świnoujście 3:2 volleyball

AZS PWSZ Nysa (kadeci) - TS Volley Rybnik 3:0 (volleyball)

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3:1

Stal Nysa - Krispol Września 1:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 0:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:3

Stal Nysa - Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 3:2 (kadeci) volleyball

Stal Nysa - ZAKSA 2:3 (juniorzy) volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

AZS Stal I Nysa - ZAKSA II (kadeci) 3:1 volleyball

AZS Stal II Nysa - ZAKSA I (kadeci) 0:3 volleyball

Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 volleyball

Stal Nysa - AZS Częstochowa 1:3 volleyball

Autumn 2017

Stal Nysa - Gwiazdy Siatkówki 2:1 volleyball

Pogoń Prudnik - Start Namysłów 1:3 volleyball

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 volleyball

Chrobry Głuchołazy - Olimpia Wodzisław 58-75 basketball

Juvenia Głuchołazy - Gwardia Wrocław 0:3 volleyball

ZAKSA MMKS Kędzierzyn-Koźle - AZS PWSZ Stal Nysa 0-3 volleyball

Polonia Nysa - Piast Strzelce Opolskie 1:0

Pogoń Prudnik - GKS Głuchołazy 3:1

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - GKS Tychy 1:0

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2

Odra Opole - Podbeskidzie 2:2

LZS Malerzowice Małe - GKS Grodków 5:2

Polska - Czarnogóra 4:2

Odra Opole - Stal Mielec 1:0

Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa 0:4

Unia Bardo - Bielawianka Bielawa 3:1

Nitro Club Nysa - DJ'e Polska 4:5

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice 2:1

GKS Katowice - Odra Opole 1:1

Polonia Nysa - KS Krapkowice 1:2

Skalnik Gracze - Małapanew Ozimek 0:2

Belgia - Francja 3:2 volleyball

Turcja - Holandia 3:1 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:0

LZS Gościce - LZS Śliwice 3:1

Polonia Nysa - Sparta Paczków 3:1

Wisła Kraków - Cracovia 2:1

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:1

Odra Opole - Miedź Legnica 2:4

Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:2

Lech Poznań - FC Utrecht 2:2

Tatran Krasno nad Kysucou - Druzstevnik Liptovska Stiavnica 1:1

AS Trencin - DAC Dunajska Streda 1:2

MFK Vitkovice - FK Usti nad Labem 0:0

ROW Rybnik - Górnik Zabrze 0:2

MFK Kravare - Naprzód Borucin 4:6

TJ Vresina - Slavia Pist 3:0 (walkower)

SK Cierne - FK Cadca 1:7

FK Fotbal Trinec - Banik Ostrava 5:2

FK Jesenik - SFC Opava 2:4

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1

Polonia Nysa - Śląsk II Wrocław 1:5

Spring 2017

LZS Rudziczka - LZS Łąka Prudnicka 0:1

LZS Goworowice - LZS Łąka-Jodłów 4:0

LZS Malerzowice Małe - LKS Goświnowice 4:0

Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:2

Odra Opole - Polonia Bytom 3:0

GKS II Polkon Konradów-Głuchołazy - LZS Chrzelice 3:5

Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:0

Odra Opole - Błękitni Stargard 3:2

Polska - Europa 6:1 WKN Challenge Kickboxing

LZS Lubrza - Metalowiec Łambinowice 3:3

Rozwój Katowice - Odra Opole 0:5

LZS Wojsław - LZS Jankowice Wielkie 3:1

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 4:3

Kłos Lutomia - Unia Bogaczowice 2:4

AZS PWSZ Nysa - AZS 2020 Czestochowa 2:0 volleyball

AZS 2020 Częstochowa - Hutnik Kraków 2:0 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Cuprum Lubin 2:0 volleyball

ROW Rybnik - Odra Opole 0:6

KS II Bodzanów/Nowy Świętów - LZS Polski Świętów 3:0

LZS Niemysłowice-Dębowiec - Czarni Korfantów 8:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Odra Opole - Legionovia Legionowo 1:1

Aluron Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA - Biełogoria Biełgorod 1:3 volleyball

Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie 2:3 volleyball

Odra Opole - GKS Bełchatów 3:1

Warta Poznań - Odra Opole 1:3

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:0 volleyball

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1

Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3

AZS PWSZ Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

Norwid Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 0:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - MMKS Kędzierzyn-Kożle 0:3 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 2:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - Start Namysłów 1:3 volleyball

Juve Głuchołazy - Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 2-3 volleyball

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:1 volleyball

Stal Nysa - TSV Sanok 3:0 volleyball

Stal Nysa - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Autumn 2016

ZAKSA - Resovia 2:3 volleyball

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 volleyball

Stal Nysa - SMS Spała 3:0 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:2 volleyball

Polonia Warszawa - Odra Opole 3:4

Stal Stalowa Wola - Odra Opole 2:1

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 volleyball

LZS Kup - LZS Starowice 1:0

Juve Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:0 volleyball

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1

Odra Opole - Raków Częstochowa 1:1

Podzamcze Nysa - KS II Bodzanów/Nowy Świętów 0:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

Odra Opole - Olimpia Zambrów 0:3

Błękitni Stargard - Odra Opole 0:1

Sparta Ostroszowice - Błękitni Owiesno 1:5

Polonia-Stal Świdnica - GKS Kobierzyce 1:1

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:1

Delta Bielice - Podzamcze Nysa 1:5

Odra Opole - Radomiak Radom 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1

Zieloni Łagiewniki - Harnaś Starczówek 2:4

Odra Opole - ROW 1964 Rybnik 2:0

Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

Sulko Zabreh - SK Chvalkovice 1:0

SK Cervenka - Sokol Babice 6:3

SK Unicov - FC Hlucin 5:1

Jiskra Rymarov - 1. FC Viktorie Prerov 0:4

GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0

Odra Opole - Warta Poznań 4:1

LZS Mechnice - LZS Starościn 6:2

Polonia Nysa - LZS Piotrówka 1:2

Pogoń Szczecin - Termalica Nieciecza 5:0

Świt Skolwin (Szczecin) - Lech II Poznań 0:1

Arkonia Szczecin - Błękitni II Stargard 3:0

Polonia Nysa - Start Namysłów 1:1

Odra Opole - Polonia Warszawa 2:2

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:0

Piast Gliwice - IFK Goeteborg 0:3

Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 3:0

Spring 2016

Odra Opole - Vineta Wolin 1:1

Polonia Nysa - Racławia Racławice Śląskie 10:1

Metalowiec Łambinowice - Sudety Moszczanka 2:1

LKS Boxmet Piskorzów - Sparta Ziębice 1:3

Czarni Sieniawka - Polonia Ząbkowice Śląskie 1:2

Bielawianka Bielawa - Orzeł Ząbkowice Śl. 3:2

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3-1

TJ Kamenik Cerna Voda - SK Lipova-lazne 6:0

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

LZS Buków - LZS Maciejowice 4:2

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0

Jedność 32 II Przyszowice - Tęcza Wielowieś 3:1

GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:1

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 3:0 volleyball

LZS Trzeboszowice - LZS Dziewiętlice 2:1

Sokol Velke Kunetice - Tatran Supikovice 2:1

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:0

FK Mikulovice - TJ Skorosice 2:1

Sokol Stara Cervena Voda - Tatran Supikovice 3:0

Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 0:0

RZS Jarnołtów - LZS Morów-Koperniki 1:7

Stal Nysa - GKS Katowice 1:3 volleyball

AZS PWSZ Nysa - KS Milicz kadeci 3:0 volleyball

ZAKSA - Skra Bełchatów 2-3 volleyball

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2

Ruch Chorzów - Cracovia 2:3

ZAKSA - Resovia 3:1 volleyball

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2

Stal Nysa - KPS Siedlce 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - Energa Ostrołęka 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - ZAKSA 3:2 volleyball

Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 1:3 volleyball

Trefl Gdańsk - ZAKSA 0:3 volleyball

SMS Spała - Skra Bełchatów 0:3 volleyball

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Czarni Radom - Trefl Gdańsk 2-3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA 0:3 volleyball

AZS Politechnika Opolska - Juve Głuchołazy 3:1 volleyball

Juve Głuchołazy - MKS Andrychów 3:2 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:1 volleyball

Polska - Francja 0:3 volleyball

Niemcy - Rosja 1:3 volleyball

Autumn 2015

Polska - Czechy 37:33 handball

Ukraina - Iran 21:25 handball

Stal Nysa - Giganci Ekstraklasy 0:2 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 0:3 volleyball

ZAKSA - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 volleyball

Stal Nysa - Espadon Szczecin 3:2 volleyball

Retezarna Ceska Ves - Maletin 2:2

Juvenia Głuchołazy - AZS Politechnika 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Odra Opole 1:3

Polska U-18 - Serbia U-18 0:2

Odra II Opole - KS II Krapkowice 2:1

Stal Nysa - Krispol Września 0-3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3-0 volleyball

Juvenia Głuchołazy - TKS Tychy 1:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - UKS Strzelce Opolskie 3:1 volleyball

LZS Łąka-Jodłów - KS Lubiatów 6:2

LZS Maciejowice - LZS Buków 4:2

Juvenia Głuchołazy - TS Volley Rybnik 2:3 volleyball

Jastrzębski Węgiel - Berlin Volleys 1:3 volleyball

Rafako Racibórz - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

ZAKSA - Shan Dong Shanghai 1:3 volleyball

LZS Siestrzechowice - LZS Morów-Koperniki 3:1

Memoriał im. Kiczyńskiego volleyball

LZS Malerzowice Wielkie - Delta Bielice 0:3

Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 1:3 volleyball

AZS PO Opole - Juvenia Głuchołazy 3:1 volleyball

Stal Nysa - Juvenia Głuchołazy 3:0 volleyball

Neptuns Gdańsk - GTS Mokry Dwór 2:4

Rozstaje Gdańsk - Polonia Gdańsk II 1:6

Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1

Polonia Nysa - Polonia Głubczyce 1:2

Victoria Tuszyn - Nysa Kłodzko 1:3

LKS Dobrocin - Orzeł Przerzeczyn Zdrój 2:0

Orzeł Piława Dolna - Koliber Uciechów 2:0

Victoria Świebodzice - Polonia Bystrzyca Kłodzka 6:0

Lech Poznań - Videoton 3:0

Strażak Licheń Stary - Polonia Golina 2:2

Górnik Konin - Rawia Rawicz 1:0

Admira Wacker - FC Red Bull Salzburg 2:2

SC Wiener Neustadt - SV Kapfenberg 0:2

Szambothelyi Haladas - MTK Budapeszt 2:2

FK Sumperk - SFC Opava 0:3

Zbrojovka Brno - Banik Ostrawa 2:1

Polska - Dania 3:0

Spring 2015

LZS Ścinawa Nyska - LZS Dytmarów 3:2

Niemczanka Niemcza - Victoria Tuszyn 1:1

Czarni Otmuchów - Orzeł Źlinice 1:0

Polska U-15 - Szkocja U-15 3:1

LZS Śliwice - LZS Ujeździec 1:7

Sparta Praga - Slavia Praga 2:1

Loko Vltavin II - Chabry 1:5

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 4:1

GKS Głuchołazy - GKS Przywory 1:2

Stal Nysa - SMS PZPS Spała 3:0 volleyball

Odra Opole - Rekord Bielsko-Biała 1:0

ZAKSA - Trentino 2:3 volleyball

Orzeł Źlinice - Pogoń Prudnik 1:2

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:2

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:2

Hertha BSC - FC Augsburg 1:0

Stal Nysa - Camper Wyszków 3:0 volleyball

Olimp Grodków - KSZO Ostrowiec Św. 28:24 handball

Jastrzębski Węgiel (ML) - Skra Bełchatów (ML) 3:2 volleyball

Orlik Opole - Unia Oświęcim 2:8 ice hockey

Autumn 2014

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:0 volleyball

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 0:3 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 1:3 volleyball

Fortuna Głogówek - KS Krapkowice 3:2

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

LZS Biała Nyska - Rolnik Lasocice 1:0

Polska - Szwajcaria 2:2

Stal Nysa - Krispol Września 3-0 volleyball

Sokol Bernartice - Stara Cervena Voda 2:1

Odra Opole - Pniówek Pawłowice 3:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:1 volleyball

LZS Walce - Polonia Nysa 0:4

TJ Vidnava - Banik Stare Mesto 2:0

Gazownik Wawelno - Groszmal Odra II Opole 1:2

AZS Politechnika Opolska - Volley Rybnik 3:0 volleyball

Sokół Niemodlin - LZS Racławiczki 4:5

ZAKSA - Resovia 0:3 volleyball

Polonia Bytom - Odra Opole 1:1

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1

AKS Mikołów II - UKS Szopienice 1:0

LZS Morów-Koperniki - KS Nowy Świętów 2:0

Pogoń Pieszyce - Niemczanka Niemcza 1:1

Błękitni Owiesno - Iskra Janówek 3:0 (walkower)

Victoria Wałbrzych - Stal Nysa 2-3 volleyball

Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Polonia Biała - LZS Nowy Dwór Kórowo 4:1

Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 3:0 volleyball

Victoria Wałbrzych - Warta Zawiercie 3:1 volleyball

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 volleyball

Chiny - Kuba 3:2 volleyball

Finlandia - Bułgaria 3:0 volleyball

Start Namysłów - Piast Strzelce Opolskie 5:0

Brazylia - Kuba 3:1 volleyball

Niemcy - Korea 3:0 volleyball

Finlandia - Tunezja 3:0 volleyball

Stal Brzeg - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:1

Unia Reńska Wieś - LZS Jędrzychów 3:3

Polonia Nysa - Stal Brzeg 1:0

Wicher Wilchwy - TKKF Jedność Grabownia 4:1

Spójnia Zebrzydowice - Tempo Puńców 2:1

FK Fotbal Trinec - SFC Opava 2:1

Ruch Chorzów - Metalist Charków 0:0

Energie Cottbus - Hamburger SV 2:2 (k. 1:4)

FK Varnsdorf - FK Pardubice 0:0

Budissa Bautzen - Union Berlin II 0:2

Spartak Chrastava - Jiskra Mseno 2:1

FSV Oderwitz 02 - SV Neueibau 10:1

Slovan Liberec - Dukla Praga 0:0

Lechia Dzierżoniów - Bielawianka Bielawa 3:1

Śląsk Wrocław - Borussia Dortmund 0:3

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 2:1

Ruch Chorzów - Esbjerg 0:0

Hajduk Split - Dundalk FC 1:2

Hajduk Split - Istra 1961 Pula 1:1

RNK Split - Hapoel Beer Sheva 2:1

Spring 2014

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 0:1

SFC Opava - Slavia Orlova 3:0

Zieloni Ligota Tułowicka - Orzeł Olszanka 2:4

LZS Łąka Prudnicka - Sudety Moszczanka 4:2

Odra Opole - Błękitni Stargard Szczeciński 1:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 1:1 (k. 10:11)

Unia Złoty Stok - Sparta Ziębice 1:0

Czarni Otmuchów - Polonia Łaziska Górne 0:4

GKS 1962 Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 4:0

Jiskra Velka Kras - Vapenna 0:5

Henrykowianka Henryków - Tęcza Ścinawka Dolna 4:1

Polonia Nysa - Małapanew Ozimek 1:2

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2

Odra Opole - Polonia Bytom 1:1

Małapanew Ozimek - Otmęt Krapkowice 7:0

LZS Makowice - Rolnik Lasocice 2:3

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów 1:3

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0

Sparta Ziębice - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0:3

LKS Rusocin - LZS Kałków 2:3

Sigma Ołomuniec - Viktoria Pilzno 1:2

Czarni Korfantów - LZS Ścinawa Nyska 0:1

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

Juvenia Głuchołazy - AZS Rafako Racibórz 3:1 volleyball

Polonia Nysa - Odra Wodzisław 2:0

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Odra Opole - Bytovia Bytów 1:1

ZAKSA - AZS Olsztyn 3:0 volleyball

Czarni Otmuchów - Odra Opole 1:2

Dynamo Drezno - FC Sankt Pauli 1:2

Chemnitzer FC - Darmstadt 1:1

Energie Cottbus - Erzgebirge Aue 2:3

ZAKSA - Resovia 3:2 volleyball

ZAKSA - Trefl Gdańsk 3:0 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 2:3 volleyball

ZAKSA - Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

Stal Nysa - TKS Tychy 3:1 volleyball

Mechanik Nysa - AZS UO Opole 0:3 volleyball

Stal Nysa - Avia Świdnik 3:0 volleyball

Czechy - Bułgaria 3:2 volleyball

Holandia - Cypr 3:0 volleyball

Czechy - Cypr 3:0 volleyball

Bułgaria - Holandia 3:0 volleyball

Czechy - Holandia 0:3 volleyball

Cypr - Bułgaria 0:3 (volleyball)

Autumn 2013

LZS Kałków - LZS Racławiczki 0:0

LZS Starowice - GKS Grodków 2:1

GKS Katowice - Wisła Kraków 1:1

Czarnogóra - Węgry 3:0 volleyball

Czechy - Hiszpania 3:2 volleyball

GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:2

GKS Katowice - Górnik Wałbrzych 1:1

Odra Opole - ROW Rybnik 2:2 (k. 4:2)

FK Jesenik - FK Sumperk 1:3

Odra Opole - Miedź Legnica 0:4

Piast Gliwice - Qarabag Agdam 2:2 pd

Dukla Praga - Sigma Ołomuniec 4:0

Viktoria Zizkov - FK Trinec 0:2

Sparta Praga - Jablonec 2:1

Śląsk Wrocław - Club Brugge 1:0

Rozwój Katowice - UKP Zielona Góra 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Błękitni Stargard Szczeciński 1:0

MFK Karvina - FC Hradec Kralove 2:1

FK Cadca - Tatran Presov 0:3

MSK Zylina - HNK Rijeka 1:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 0:0

MFK Vitkovice - Haj ve Slezsky 1:1

MFK Frydek-Mistek - MFK Karvina 4:1

Odra Wodzisław - BKS Stal Bielsko-Biała 0:0

Dąb Gaszowice II - Przyszłość Rogów II 1:2

LKS Lyski - LKS Chałupki 1:2

Banik Ostrawa - FK Jablonec 0:4

Czarni Otmuchów - Górnik Zabrze II 1:0

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:1

FK Mikulovice - Sigma Ołomuniec B 0:2

LZS Sękowice - LZS Polski Świętów 0:4

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 3:0

LKS Rusocin - Porawie Większyce 2:2

Śląsk Wrocław - FC Sevilla 0:5

Omya Vapenna - Sokol Velke Kunetice 6:0

SK Lipova-Lazne - Sokol Bernartice 4:3

LZS Bodzanów - Błękitni Biskupów 5:0

Swornica Czarnowąsy - LZS Piotrówka 2:0

Odra Opole - KS Polkowice 1:0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 2:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0

Odra Opole - MKS Kluczbork 0:0

Czarni Otmuchów - Nadwiślan Góra 1:3

LZS Ścinawa Nyska - Góral Sidzina 0:2

FK Mikulovice - HFK Olomouc 1:0

Stal Nysa - VK Benatky nad Jizerou 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Odra Opole - Raków Częstochowa 4:1

LZS Kamienica - LZS Karłowice Wielkie 3:3

ZAKSA - Czarni Radom 3:0 volleyball

Stal Nysa - KPS Siedlce 1:3 volleyball

Stal Nysa - AGH Kraków 3:2 volleyball

ZAKSA - Galatasaray 3:0 volleyball

Chemik Kędzierzyn - Małapanew Ozimek 1:1

ZAKSA - BBTS 3:0 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 2:3 volleyball

Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Kryształ Stronie Śląskie 0:1

Stal Nysa - Krispol Września 3:2

Dynamo Javornik - TJ Pisecna 1:1

Siatkarz Otmuchów - Miraż Głubczyce 1:3 volleyball

LZS Dziewiętlice - LZS Jasienica Górna 1:2

Polska - Słowacja 0:2

ZAKSA - Skra Bełchatów 3:1 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 2:3 volleyball

Polonia Pogórze - GKS Głuchołazy 2:7

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3 volleyball

ZAKSA - AZS Częstochowa 3:1 volleyball

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 0:3 volleyball

Spring 2013

Stal Nysa - AZS Poznań 3:1 volleyball

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 3:2 volleyball

Skra Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 2:1

Raków Częstochowa - Pilica Koniecpol 3:0

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 volleyball

Energetyk Jaworzno - Stal Nysa 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 2:3 volleyball

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:0 volleyball

ZAKSA - AZS Politechnika Warszawska 3:2 volleyball

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 volleyball

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Odra Opole 0:3

Stal Nysa - Czarni Radom 2:3 volleyball

Kęczanin Kęty - Stal Nysa 3:2 volleyball

Odra Opole - Górnik Wesoła 1:1

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:2 volleyball

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:1 volleyball

Stal Nysa - AZS UAM Poznań 3:2 volleyball

ZAKSA - Resovia Rzeszów 3:0 volleyball

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1

Juvenia Głuchołazy - KS Milicz 0:3 volleyball

Nysa Kłodzko - Piast Nowa Ruda 2:0

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3

ZAKSA - Resovia 1:3 volleyball

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1

Sokół Zabrzeg - Beskid Godziszka 0:3

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0

Sokół Niemodlin - Plon Skoroszyce 2:0

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:2

Slavia Orlova - FK Trinec 1:2

Pniówek Pawłowice - Szczakowianka Jaworzno 1:2

Odra Wodzisław - Odra Opole 0:2

LZS Racławiczki - LZS Niwnica-Konradowa 1:2

Czarni Otmuchów - Skalnik Gracze 4:0

Piast Strzelce Opolskie - Odra Opole 2:5

TJ Skorosice - Jiskra Velka Kras 3:2

Stomix Zulova - Dynamo Javornik 2:2

GLKS Kamiennik - Metalowiec Łambinowice 1:0

Sparta Ziębice - Boxmet Piskorzów 9:0

Odra Opole - BKS Stal Bielsko-Biała 1:0

LZS Polski Świętów - Sudety Moszczanka 2:5

Miedź Legnica - Cracovia Kraków 1:3

Górnik Wałbrzych - Calisia Kalisz 1:2

Odra Opole - Przyszłość Rogów 1:0

LZS Kępnica - Czarni Korfantów 2:4

Swornica Czarnowąsy - Odra Opole 0:1

Czarni Otmuchów - Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:1

FK Mikulovice B - Sokol Stara Cervena Voda 0:4

Polonia Nysa - Unia Głuchołazy 2:1

Metalowiec Łambinowice - Sokół Niemodlin 1:1

Autumn 2012

AGRO Chmiel Ujeździec - LZS Gryżów 0:4

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0

PSV Eindhoven - Athletic Bilbao 1:0

Śląsk Wrocław - Benfica Lizbona 2:4

Śląsk Wrocław - Athletic Bilbao 0:1

Benfica Lizbona - PSV Eindhoven 1:3

FK Mikulovice - HFK Olomouc 0:3

Śląsk Wrocław - Helsingborgs 0:3

MKS Oława - Tur Turek 1:1

Odra Opole - Start Namysłów 0:0

Mornar Bar - Jedinstvo Bijelo Polje 0:0

Bokelj Kotor - Bar 1:0

Mogren Budva - Celik Niksic 1:2

Góral Sidzina - Handlowiec Domaszkowice 0:2

Czarni Otmuchów - Piast Strzelce Opolskie 2:4

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:0

Rozwój Katowice - Chojniczanka Chojnice 3:2

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:0

LZS Jasienica Górna - LZS Kałków 4:1

LZS Jędrzychów - LZS Jasienica Górna 1:4

Polska - Mołdawia 2:0

SFC Opava - Bohemians Praga 1:4

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:1

FC Hradec Kralove - Slovan Liberec 2:2

Stal Nysa - Zaksa Kędzierzyn 0:3 volleyball

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:0

LZS Gierałcice - LZS Niwnica-Konradowa 2:0

LZS Biała Nyska - Polonia Głuchołazy 5:2

Stal Nysa - MKS Będzin 2:3 volleyball

Atom Grądy-Goświnowice - LKS Rusocin 2:1

Odra Opole - Swornica Czarnowąsy 5:1

Rolnik Lasocice - LZS Morów-Koperniki 0:4

Polonia Głubczyce - BKS Stal Bielsko-Biała 0:2

Racłavia Racławice Śląskie - Odra Opole 0:1

LZS Karłowice Wielkie - Podzamcze Nysa 6:7 (pd)

LZS Gryżów - Unia Głuchołazy 1:3

LZS Niwnica-Konradowa - LZS Jędrzychów 0:2

LKS Rusocin - Orzeł Źlinice 1:3

Stal Nysa - Camper Wyszków 2:3

Stal Nysa - AZS Częstochowa 3:1

Stal Nysa - Kęczanin Kęty 3:0

Spring 2012

Stal Nysa - Stal Nysa dinozaury 2:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Arkas Izmir 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4

Odra Opole - LZS Proślice 5:1

Rodło Opole - Victoria Chróścice 0:5

Odra Kędzierzyn - Chemik Kędzierzyn 1:2

Zaksa Kędzierzyn - Fart Kielce 3:1 volleyball

Skra Bełchatów - Arkas Izmir 3:0 volleyball

Trentino - Zenit Kazan 1:3 volleyball

Trentino - Arkas 3:0 volleyball

Skra Bełchatów - Zenit Kazan 2:3 volleyball

Unia Głuchołazy - LZS Walce 0:2

Juvenia Głuchołazy - Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 volleyball

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:0 volleyball

LZS Czarnolas - Grom Mroczkowa 3:3

Stal Nysa - MKS MOS Będzin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Resovia Rzeszów 0:3 volleyball

Pogoń Prudnik - Polonia Nysa 1:0

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 volleyball

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:1 volleyball

ZAKSA Kędzierzyn - Jastrzębski Węgiel 3:0 volleyball

Banik Ostrava - Viktoria Zizkov 3:1

FC Hlucin - SK Unicov 0:3

MFK Havirov - Lokomotiva Petrovice 4:1

MFK Karvina - Vysocina Jihlava 1:1

Stal Nysa - Cuprum Lubin 3:0 volleyball

LZS Włodary-Węża - LZS Czarnolas 3:9

LZKS Mańkowice/Piątkowice - LZS Biała Nyska 2:1

Odra Opole - Rozwój Katowice 2:2

LKS Rusocin - MKS Gogolin 2:2

TJ Pisecna - Sokol Konice B 2:4

LZS Karłowice - LZS Łąka/Jodłów 5:2

Pogoń Prudnik - Start Bogdanowice 0:2 (pd)

Czarni Otmuchów - Polonia Nysa 3:0

LZS Meszno - Agfa Prusinowice 1:1

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0

Atom Grądy-Goświnowice - LZS Łukowice Brzeskie 9:1

Metalowiec Łambinowice - Plon Skoroszyce 1:2

Czarni Korfantów - LZS Gryżów 2:2

Plon Skoroszyce - Czarni Korfantów 5:0

Autumn 2011

MSK Żilina – Slovan Bratislava 2:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok 2:2

Legia Warszawa – Gaziantepspor 0:0

FC Tatran Supikovice – Jiskra Velka Kras 10:0

Polska – Gruzja 1:0

Czarni Otmuchów – Sparta Paczków 2:2

Polonia Nysa – Polonia Głubczyce 1:6

LZS Agro Chmiel Ujeździec – LZS Strażak Rzymiany 6:0

Pogoń Prudnik – Sparta Paczków 4:1

Górnik Pszów – LKS Górki Śląskie 3:0

Start Mszana – Olza Godów 1:2

TOR Dobrzeń Wielki – Odra Opole 1:3

Odra Opole – Szczakowianka Jaworzno 0:0

Plon Skoroszyce – Grom Mroczkowa 1:2

FK Mikulovice – FK Teplice 0:4, 31.08.2011

FK Zlate Hory – FK Kralice 1:1, 02.09.2011

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Arka Nowa Sól 2:1

LZS Buków – Polonia Przylesie 1:0, 11.09.2011

LUKS Meteor Jasienica Dolna – Czarni II Otmuchów 4:2

Ogrodnik Chróścina Nyska – Agfa Prusinowice 2:1

Polonia Nysa – Pogoń Prudnik 0:0

Polonia Wrocław – MKP Wołów 0:1

Śląsk Wrocław – Polonia Warszawa 4:0

LZS Wójcice – Krab Gierałcice 3:0

LKS Rusocin – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:1

Atom Grądy Goświnowice – Unia Reńska Wieś 2:3

Polonia Nysa – Czarni Otmuchów 0:1

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:0

Unia Głuchołazy – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1:5

Sudety Burgrabice - LZS Buków 1:2

Handlowiec Domaszkowice - Plon Skoroszyce 0:4

Polska - Włochy 0:2

Unia Tułowice - Odra Opole 1:4

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1

Spring 2011

Hutnik Kraków – Iskra Klecza 2:2

Wisła Kraków – Widzew 2:0

Termalica Bruk-Bet KS Nieciecza – GKS Bogdanka Łęczna 2:2

Cracovia Kraków – Lech Poznań 1:0

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 3:0

LZS Konradowa – Czarni Otmuchów 0:3

FK Mikulovice – Banik II Ostrawa 1:1

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0

Ślęża Wrocław – Kuźnia Jawor 1:0

Śląsk Wrocław – Widzew 2:2, 09.04.2011

LZS Ścinawa Nyska – Unia Głuchołazy 3:1

Czarni Otmuchów – Polonia Nysa 2:1

Polonia Bytom – Jagiellonia Białystok 3:2

Skalnik Gracze – Energetyk ROW Rybnik 0:2

Olimpia Lewin Brzeski – Pogoń Prudnik 2:3

Polonia Nysa – Sparta Paczków 1:1

LZS Jędrzychów – LZS Czarnolas 4:0

LZS Kastor Jasienica Górna – LZS Kałków 0:2

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 0:2

Podzamcze Nysa – Unia Reńska Wieś 2:0

LZS Wójcice – LZS Karłowice Wielkie 2:1

Sparta Paczków – Swornica Czarnowąsy 2:2

Grom Mroczkowa – LZS Jędrzychów 4:3

Podzamcze Nysa – Grom Mroczkowa 2:3

Polonia Nysa – Olimpia Lewin Brzeski 1:0

Atom Grądy Goświnowice – Orzeł Olszanka 2:3

Agfa Prusinowice – Atom Grądy Goświnowice 1:0

Start Namysłów – Czarni Otmuchów 2:1

Autumn 2010

Hajduk Split – HSV Hamburg 3:3

Ruch Chorzów – Austria Wiedeń 1:3

Ruch Zdzieszowice – Bałtyk Gdynia 2:3

LZS Leśnica – Start Bogdanowice 3:1

Sigma Ołomuniec – Zbrojovka Brno 3:0

Polonia Nysa – Rolnik Wierzbica Górna 0:1

Unia Głuchołazy – LZS Konradowa 2:0

Czarni Otmuchów – Racłavia Racławice Śląskie 0:0

LZS Kałków – Unia Krapkowice 2:0

Polonia Nysa – Piast Strzelce Opolskie 4:0

Grunwald Ruda Śląska – KS Żory 2:2

MOSiR Stal Zabrze – Naprzód Łubnie 7:1

Pogoń Nowy Bytom – MKS II Siemianowice Śląskie 3:1

GKS Katowice – LKS Nieciecza 0:0, 09.10.2010

Odra Kędzierzyn-Koźle – Racłavia Racławice Śląskie 2:0

LKS Rusocin – Czarni Otmuchów 1:6

FK Mikulovice – Valasske Mezirici 3:1

LZS Niwnica – RZS Jarnołtów 9:1

Agfa Prusinowice – Strażak Lipniki 1:0

Lech Poznań – Manchester City 3:1

LKS Rusocin – Odra Kędzierzyn-Koźle 1:0